Bogusław Lustyk: Valentina Na zdjęciu praca autora
Galerie

Bogusław Lustyk: Moje rozdroża

  •  Galeria Akcent, Zespół Szkół Plastycznych
    ul. Władysława Sikorskiego 8
  • Wstęp wolny

Wystawa Moje rozdroża to zaledwie fragment wszechstronnej i przepełnionej pasją twórczości Bogusława Lustyka. Składa się z cykli prac: Kolory muzyki, Kaligrafia sportu, Humanoidy oraz Valentyna, w różnorodnych technikach malarskich, a także w formie wydruków. 

 Bogusław Lustyk urodził się w Warszawie w 1940 r. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawia malarstwo, rzeźbę i grafikę plakatową. Miał ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m in. w USA, Szwecji i Niemczech. Uzyskał 25 nagród za twórczość w dziedzinie plakatu i malarstwa. W 2013 roku na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach został nagrodzony srebrnym medalem za plakat Maraton Warszawski. Twórczość Bogusława Lustyka była eksponowana na Olimpiadach w Barcelonie, Atlancie i Londynie.

Od 2010 roku artysta realizuje projekt Painting music. Jest to seria obrazów, które były eksponowane na wystawach w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz na Festiwalu Chopinowskim w Międzyzdrojach, gdzie były koncertowo interpretowane przez Pana Waldemara Malickiego, a także na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych.

W 1998 roku za oprawę plastyczną Kentucky Derby został uhonorowany tytułem oficjalnego artysty tego sławnego wyścigu.

W 2012 roku zrealizował w Londynie unikalny projekt Malowana Kronika Olimpiady, za który został uhonorowany przez PKOL Srebrnym Wawrzynem Olimpijskim. W 2017 roku ponownie otrzymał Srebrny Wawrzyn Olimpijski PKOL za projekt Kaligrafia Sportu.

W latach 1994 - 2012 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz z Narodowym Muzeum Tańca w Saratoga Springs, USA.

Od 2014 roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie realizuje symboliczne instalacje barykad Pamięci Powstania Warszawskiego, a od czterech lat projekt EXODUS, poświęcony wypędzeniom, w autorskiej technice CrushArt.

organizator
Galeria Akcent, Zespół Szkół Plastycznych
ul. Władysława Sikorskiego 8, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338123654, 572681579
mail: bielskiplastyk@bielskiplastyk.pl   strona internetowa: http://bielskiplastyk.pl/

galeria czynna po.-pt. w godzinach 9.00-17.00

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała