Trzy prace z wystawy Bliżej siebie 1. Dynia 3 2. 77 Aldona Mickiewicz - Kaftan Pascala II - 1997 r., rysunek kredką na papierze 3. Brzozowski Tadeusz_LoWelas, tusz, akwarela, papier, 1986
Galerie

Bliżej myśli. Rysunek

  •  Galeria Środowisk Twórczych
    BCK, ul. Słowackiego 27
  •  Wstęp: on-line

Prezentacja on-line w Galerii Środowisk Twórczych

O rysunku często mówimy, że to sięgnięcie do korzeni wszelkiej twórczości. Dla wielu artystów rysunek oprócz szkicu, notatki czy scenariusza stał się całkowicie samodzielną formą twórczości, równie – jak inne dziedziny sztuki – wyrafinowaną i skomplikowaną warsztatowo i koncepcyjnie, ale często bardziej osobistą i bliższą autorowi.  
Prezentacja on-line Bliżej siebie. Rysunek ukazuje kilka interesujących postaci z róznych pokoleń związanych z rysunkiem, w tym, również klasyków polskiej sztuki współczesnej.
Wystawa nie skupia się na formalnych eksperymentach czy działaniach z pogranicza różnych konwencji i mediów, które na stałe zagościły w rysunku współczesnym. Projekt wyróżnia natomiast perfekcyjny i zróżnicowany warsztat prac, jak również skupienie na ważnych egzystencjalnych problemach (czasami również w aluzyjnej czy zabawnej formie).
W projekcie zobaczymy rysunki artystów od lat związanych z galerią (bądź wypożyczone z kolekcji): W projekcie można zobaczyć rysunki Tadeusza Brzozowskiego, Piotra Czadankiewicza, Andrzeja Desperaka, Janusza Karbowniczka, Aldony Mickiewicz, Zdzisława Nitki, Ryszarda Otręby, Jerzego Panka, Pawła Warchoła, Zdzisława Wiatra czy Tadeusza G. Wiktora.

Zobacz prezentację:
https://www.bck.bielsko.pl/sites/default/files/media-folder/2021/gstluty/2021.2-3_gst_blizej_mysli._rysunek_0.pdf

https://www.bck.bielsko.pl/galeria-srodowisk-tworczych

Komentarz do wystawy (podcast mp3) – Aleksandra Giełdoń-Paszek:
https://www.bck.bielsko.pl/sites/default/files/media-folder/2021/gstluty/xx_po_edycji.mp3

organizator
Galeria Środowisk Twórczych
BCK, ul. Słowackiego 27, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 517459450


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała