Bezpieczny Dzień Dziecka Na zdjęciu dzieci w korowodzie
Rozmaitości

Bezpieczny Dzień Dziecka

  •  Park Słowackiego
    ulica Juliusza Słowackiego 27,
  • Wstęp wolny

Powraca impreza organizowana tradycyjnie na przełomie maja i czerwca - Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. W tym roku odbędzie się po raz 27. - pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego - 28 maja w Parku Słowackiego

Po okresie zawieszenia pandemicznego wracają do Bielska-Białej Dni Bezpieczeństwa, którą już po raz dwudziesty siódmy organizuje Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

- Nasza impreza ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w całości poświęcona jest tematyce podnoszenia poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. W tym roku organizowane pod hasłem: Bezpieczny Dzień Dziecka. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem społecznym, gdyż łączy wartości merytoryczne z dobrą zabawą i rekreacją w pięknym Parku Słowackiego - informuję prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Alina Porębska-Puszyńska, organizator wydarzenia.

Najważniejszym elementem Dni Bezpieczeństwa jest międzyszkolny konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym uczestniczy 35 drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tradycją jest także organizowanie korowód drużyn szkolnych, których atrakcyjność prezentacji ocenia specjalne przez jury.

Na zwycięzców konkursów drużynowych czekają cenne nagrody, m.in., telewizory, laserowe urządzenia wielofunkcyjne, łącznie12 nagród głównych zakupionych przez Fundację Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za kwotę 24 tys. złotych. Zwycięzcy indywidualnych zmagań otrzymają m.in. słuchawki bezprzewodowe, power banki, plecaki, torby turystyczne. Zaś dla wszystkich pozostałych uczestników konkursów będą nagrody pocieszenia i słodycze.

program 27. Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego
28 maja
plac Ratuszowy:
godz. 11.00 – zbiórka pod Ratuszem drużyn szkolnych,
godz. 11.15 – uroczyste otwarcie imprezy przez prezydenta Bielska-Białej i wręczenie przedstawicielom młodzieży kluczy do miasta,
godz. 11.30 – wymarsz korowodu z placu Ratuszowego i przemarsz ulicami – Ratuszową, 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Juliusza Słowackiego do Park Słowackiego,
Park Słowackiego
godz. 12.00-13.25 – koncerty zespołów, konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy,
godz. 13.25 – ogłoszenie wyników pierwszego etapu międzyszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego,
godz. 13.30 – finał konkursu
godz. 14.30 – wręczenie nagród przez prezydenta miasta i przedstawicieli fundacji,
godz. 15.00 – koncert
godz. 15.30 – zakończenie Dni Bezpieczeństwa
pozostałe atrakcje to: Miasteczko Ruchu Drogowego, konkursy sprawnościowe, tor przeszkód, symulator dachowania, symulator jazdy samochodem i motocyklem, pokazy zabezpieczania linii papilarnych, pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z konkursami i nagrodami, konkursy z nagrodami przygotowane przez strażaków, wystawa sprzętu policji, straży pożarnej, straży miejskiej i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ścianka wspinaczkowa przygotowana przez GOPR.

organizator
Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
ul. Regera 58, 43-300 Bielsko-Biała


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała