Basia Dratwińska, SIS
Muzyka

Basia Dratwińska, SIS

  •  Rynek
  • Wstęp wolny

Cykl koncertów #dumnizBB odbywa się w sierpniowe piątki i soboty na bielskim Rynku.

Basia Dratwińska
We współpracy z zaprzyjaźnionym producentem i pianistą Nikodemem Sikorskim - z którym jako Basia Dratwińska Sextet zagrali pierwszy wspólny koncert w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej - stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę Naprawdę. Ich muzyka to miks popu, soulu, R&B i funku w połączeniu z elektronicznymi brzmieniami, zarówno współczesnymi, jak i vintage’owymi, inspirowanymi latami 70. i 80. Nie brak w tych utworach jazzowych solówek, rytmicznych partii instrumentów dętych. I są polskie teksty.

Debiutancki album, poprzedzony wydaniem we wrześniu 2019 roku singla Mów do mnie wraz z klipem, miał swoją premierę 24 lutego 2020 roku w bielskim klubie Metrum, w ramach LOTOS Jazz Festival – 22. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Wszystkie utwory dostępne są w serwisie internetowym YouTube, ale również na Spotify, Tidal, Apple Music i innych.

Naprawdę to debiutancka płyta Basi Dratwińskiej i producenta Nikodema Sikorskiego. Jak zapewnia artystka, zawiera 10 utworów z naprawdę polskimi tekstami. We wszystkie 10 zostało włożone naprawdę dużo energii i serca. Naprawdę to pierwszy krok, konfrontacja osobowości, masa radości, spontaniczności i ostatecznie – naprawdę zgrabnie okiełznanego chaosu.

skład zespołu:
Basia Dratwińska – śpiew,
Nikodem Sikorski – instrumenty klawiszowe, elektronika,
Jakub Byczek – gitara elektryczna,
Mateusz Siry – gitara basowa,
Patryk Gajda – perkusja,
Fabian Klimanek – trąbka,
Jarosław Kaczmarczyk – saksofon
 

SIS
SIS to eteryczny wokal w towarzystwie mocno stąpającego po ziemi basu, elektryzujących gitar i zmysłowej elektroniki. Uwielbiają eksperymentować i bawić się muzyką, co sprawia, że ciężko zaklasyfikować ich twórczość do konkretnego gatunku, ale twierdzą, że najbliżej im do alternatywnego rocka. Zespół ma na swoim koncie debiutancki album zatytułowany Heart. Aktualnie kończy nagrywać drugi krążek, którego premiera, z powodu pandemii, została przeniesiona na przyszły rok.

skład zespołu:
Justyna Puchałka – gitara, śpiew,
Piotr Mędrzak – gitara,
 Patryk Bizukojć – gitara basowa,
 Igor Godlewski – perkusja,
 Łukasz Piechota – gościnnie na klawiszach
 

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa czynna jest w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 10.00-13.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała