Atma Quartet , fot. Justyna Jułga Na zdjęciu Atma Quartet
Muzyka

Atma Quartet

  •  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki
    ul. Wyspiańskiego 5a
  •  Wstęp: bezpłatne zaproszenia

Uważany za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych młodego pokolenia, Atma Quartet powstał w 2016 roku i przez dwa lata działał pod nazwą New Music Quartet. Tworzą go absolwentki akademii muzycznych w Polsce – Katarzyna Gluza (skrzypce), Paulina Marcisz (skrzypce), Karalina Orsik-Sauter (altówka) oraz Dominika Szczypka (wiolonczela).

Zespół od początku prowadzi intensywną działalność koncertową, popularyzując muzykę kameralną w kraju i na świecie, a szczególne miejsce w jego repertuarze zajmują dzieła kompozytorów polskich. Zespół zdobył I nagrodę i trzy nagrody specjalne w Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017), Förderpreis i Bärenreiter Urtext Preis podczas Internationaler Wettbewerb Franz Schubert und die Musik der Moderne w Grazu (2018), III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018), III nagrodę podczas Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano (2019) oraz II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019).

Kwartet współpracował, w ramach kursów mistrzowskich, z wieloma wybitnymi osobowościami świata kameralistyki. Ãtma Quartet wystąpił na wielu znaczących festiwalach, takich jak m.in. Davos Festival (Szwajcaria), Quatuors à Bordeaux, Festival des Musiques d’Eté du Château de Lourmarin (Francja), Zeist Music Days (Holandia), Musethica (Hiszpania), Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Emanacje w Lusławicach, Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, Muzyka u Źródeł, Muzyka w willi Blumwego, Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach, Spotkania Oko nigdy nie śpi, Fonomo Music & Film Festival, Sztuka w Gryfie, Bydgoski Festiwal Nauki (Polska).
Od 2018 roku zespół bierze udział w projekcie Le Dimore del Quartetto, w ramach którego popularyzuje muzykę polską we Włoszech. Uczestniczy również we francuskim programie ProQuartet, wspierającym muzykę kameralną na świecie.
...

rezerwacja bezpłatnych zaproszeń
1. Zaproszenia na koncerty organizowane w Sali Koncertowej ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej można zarezerwować w następujący sposób:
TELEFONICZNIE pod numerem telefonu +48 33 4988410 wew. 234 w każdy wtorek i środę w godzinach 11.00-14.00
MAILOWO salakoncertowa.bielsko@gmail.com, wpisując w tytule maila Rezerwacja oraz datę i nazwę koncertu, a w treści maila imię i nazwisko zamawiającego oraz liczbę zaproszeń.

UWAGA: Tylko otrzymanie maila zwrotnego jest równoznaczne z potwierdzeniem przyjęcia rezerwacji.
2. Zaproszenie na wydarzenie jest imienne.
3. Rezerwacja może być przyjęta po podaniu przez rezerwującego następujących informacji: imię i nazwisko, numer telefonu, liczba zaproszeń.
4. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 zaproszenia.
5. Rezerwacja obowiązuje do wyczerpania puli zaproszeń przeznaczonych na dany koncert.
6. Odbiór zaproszeń odbywa się dzień przed koncertem w portierni szkoły w godz. 8.00- 20.00 lub w dniu koncertu w godz. 8.00-17.00 w portierni szkoły, od 17.00 w foyer sali koncertowej.
Koncert odbywa się dzięki wsparciu Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

organizator
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki
ul. Wyspiańskiego 5a, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334898410


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała