Artysta to JA! Siejemy rzeżuchę
Rozmaitości

Artysta to JA! Siejemy rzeżuchę

  •  Dom Kultury w Olszówce
    ul. Olszówka 20
  • Wstęp wolny

- Kochani, do świąt zostało już niewiele ponad 10 dni, a więc najwyższy czas, aby posiać rzeżuchę. Co roku nasze kochane Pajacyki z Dziecięcej Grupy Twórczej siały na zajęciach nasionka rzeżuchy, przez kolejne dni dbały o jej wzrost i już ładnie wyrośniętą zabierały do domu na święta. W tym roku zachęcamy, aby zasiać rzeżuchę samodzielnie. Nasionka można kupić prawie w każdym sklepie spożywczym, a do zrobienia własnej doniczki potrzebujemy wytłoczki po jajkach, watkę (płatki kosmetyczne), skorupki jajek lub woreczek foliowy – zachęca Dom Kultury w Olszówce.
1. Wycinamy środek z wytłoczki. Można też zostawić cały tylko odciąć wieczko.
2. Jeśli mamy skorupki po jajkach, to umyte wkładamy do wytłoczki. Jeśli nie mamy, to wykładamy dno folią (może być zwykły woreczek foliowy).
3. Możemy też przygotować pojedynczą podstawkę, wycinając z wysokiej części wytłoczki. Do pojedynczej podstawki dajemy skorupkę jajka, na której rysujemy śmieszną buźkę, zamiast włosów za niedługo wyrośnie w nim rzeżucha.
6. Do tak przygotowanych podstawek dajemy porozdzielaną watkę, którą następnie podlewamy tak, aby była wilgotna. Nasionka sypiemy na wierzch, tak żeby była jedna warstwa (nasiona nie mogą być jeden na drugim, bo zgniją).
7. Z odciętej części wytłoczki możemy zrobić np. kurczaczka i ozdobić nim naszą doniczkę. Pomysłów na ozdobienie doniczki może być oczywiście znacznie więcej, wszystko zależy od wyobraźni autorów.
- Podzielcie się Waszymi pomysłami, jesteśmy ich bardzo ciekawi! – prosi DK
8.Rzeżuchę utrzymujemy cały czas w wilgoci, ale nie przelewamy, żeby nie zgniła. Udanej zabawy!

organizator
Dom Kultury w Olszówce
ul. Olszówka 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338292584
mail: olszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała