Arting 2022 miasto? Na zdjęciu ekspozycja
Galerie

Arting 2022 miasto?

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5
  • Wstęp wolny

Do 30 października można oglądać w Galerii Sfera (I piętro) wystawę Projektu Arting 2022 miasto?. Jej motywem przewodnim jest pytanie o tytułowe miasto, jego przestrzeń, infrastrukturę, a wreszcie mieszkańców. Prace przygotowali uczestnicy konkursu, jak również studenci z Wydziału Projektowego ASP Katowice i Wydziału Form Przemysłowych ASP Kraków. Finisaż wystawy odbędzie się 28 października.

Prace konkursowe prezentowane są w czterech kategoriach zgodnie ze zgłoszeniami: technologia, środowisko, Bielsko-Biała i wyzwanie od bielskich przedsiębiorców. Prace z Krakowa są innowacyjnymi projektami związanymi z transportem, życiem i pracą w mieście, a także odnawianiem dziedzictwa rzemieślniczego. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach prezentuje najciekawsze dyplomy z ostatnich lat dotyczące przestrzeni publicznej, informacji, która może się w niej znaleźć, a także zdrowia i życia w mieście.

- Prezentując wystawę, chcemy promować młodych polskich projektantów, edukować społeczność miasta Bielska-Białej o designie i zwrócić uwagę na jego wartość w przestrzeniach publicznych, w tym miejskich. Chcemy prowokować do rozmów o naszym mieście, o potencjałach i możliwościach poprawy jakości życia w nim – mówi Jacek Graś, prezes Fundacji Ludzie-Innowacje-Design, która przygotowała wystawę.

Galeria Sfera ze względu na swoją lokalizację i historię jest wpisana w życie miasta i mieszkańców. Jako partner wydarzenia, zaprasza wszystkich mieszkańców na otwartą wystawę, gdzie można zapoznać się z przygotowanymi pracami i porozmawiać o projektach w przestrzeni miejskiej, procesie projektowania oraz nauczaniu wzornictwa na ASP. Podczas finisażu 28 października o godz. 17.00 gościniami będą m.in. dr hab. Barbara Widłak, prof. ASP, dziekan Wydziału Forum Przemysłowych ASP Kraków oraz dr Marta Więckowska, dziekan Wydziału Projektowego ASP Katowice.

organizator
Galeria Sfera
ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334987035 strona internetowa: www.sfera.com.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała