praca Anny Wajdy El Roi Na zdjęciu praca Anny Wajdy El Roi
Galerie

Anna Wajda: Spojrzenie wewnętrzne

  •  Galeria PPP
    Rynek 27
  • Wstęp wolny

Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Bielsko-Biała zaprasza do swojej Galerii PPP, mieszczącej się przy Rynku 27, na wystawę Anny Wajdy pod tytułem Spojrzenie wewnętrzne. Delikatne, eteryczne prace artystki odnoszące się do duchowej strony życia można oglądać w galerii przy Rynku do 26 lutego.

- Studiowałam grafikę na edukacji artystycznej w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim. Później zostałam na macierzystej uczelni jako pracownik techniczny w pracowni grafiki warsztatowej. Zrobiłam doktorat, zaczęłam też uczyć w niepublicznym liceum plastycznym w Cieszynie. Aktualnie mam okazję dzielić się swoimi doświadczeni, emocjami i wiedzą graficzną, pracując ze studentami jako adiunkt na tej uczelni. Stąd też moja obecność w związku, która jest dla mnie naturalną koleją rzeczy. Chciałabym być tutaj: zapisana, zrzeszona z racji przynależności do miejsca, do grupy osób – opowiada Anna Wajda.

O swoich pracach prezentowanych na wystawie Spojrzenie wewnętrzne artystka mówi, że odnoszą się do wymiaru duchowego, emocjonalnego, do rzeczywistości niewidzialnej.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Galerii PPP oraz filmu z wystawy, na którym Anna Wajda przybliża swoja twórczość. Film zamieszczony został na Facebooku ZPAP Okręg Bielsko-Biała: https://www.facebook.com/zpap.bielskobiala

Jest grafikiem warsztatowym, pracującym w tradycyjnych technikach metalowych oraz ilustratorką książek dla dzieci. W swoich pracach mówi o naturze i świecie, który nie powstał „sam z siebie”. Gdzieś pośrodku tego wszystkiego jest człowiek próbujący odnaleźć siebie i swoje miejsce –  napisano pod jedną z wystawionych prac na platformie aukcyjnej OneBid https://onebid.pl/pl/auction/1634/lot/546/anna-wajda-ur-1982-przemienienie

organizator
Galeria PPP
Rynek 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602323345
mail: zpapbielsko@gmail.com   strona internetowa: http://zpap.bielsko.pl/

galeria czynna pn. - pt. w godz. 12.00-16.00 i na telefon 602323345
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała