Anna Nawrot, One, przedmioty gotowe, 2020 Anna i Irena Nawrot: One manekiny owinięte czerwoną włóczką
Galerie

Anna i Irena Nawrot: One

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Siostry bliźniaczki Anna i Irena Nawrot na wspólnej wystawie pt. One ukazują swoje prace z lat wcześniejszych oraz najnowsze realizacje, które w nowych zestawieniach i połączeniach tworzą inną narrację. Wspólnie stworzyłyśmy nasz anatomiczny przedpokój. Przeżyte sytuacje zszyłyśmy i zespoliłyśmy je w jeden organizm tej wystawy, z jej bliznami i śladami czasu, ukrywając je pod makijażem, również tym cyfrowym. Pomimo, że wystawa dotyka naszych osobistych przeżyć, nabiera wymiaru uniwersalnego. Odnosi się do lęków i traum, które mogą stać się udziałem każdej ludzkiej egzystencji – mówi Irena Nawrot.
W swojej twórczości lubelskie artystki odnoszą się do kobiety, jej wizerunku, postrzegania i funkcjonowania w przestrzeni społecznej i prywatnej. Anna sięga do kulturowego sposobu przedstawienia współczesnej kobiety i odwołuje się do klisz kulturowych i mentalnych. Irena natomiast koncentruje się na  cielesności, odnosząc się do osobistych doświadczeń i przeżyć. Ekspozycję tworzą tekstylne i fotograficzne kolaże, obiekty przestrzenne, fotografie, obrazy z włóczki oraz hafty. Formalnym i symbolicznym leitmotivem tej prezentacji są nici krawieckie oraz włóczka.

Siostry Anna i Irena Nawrot urodziły się w 1960 roku. Obie są absolwentkami Instytutu Wychowania Artystycznego (obecnie Wydział Artystyczny) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Anna od 1985 roku prowadzi wraz z Janem Gryką Galerię Białą w Lublinie, Irena od 1984 roku jest związana z macierzystą uczelnią.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała