Od 11 marca 2020 do odwołania w Bielsku-Białej nie będą się odbywały zapowiedziane imprezy kulturalne -> [koronawirus.html]
 Andrzej Świetlik
Galerie

Andrzej Świetlik

  •  Galeria Fotografii B&B
    ul. 1 Maja 12
  •  Wstęp: on-line

Galeria Fotografii B&B zaprasza na spotkanie ze znakomitym artystą fotografikiem - Andrzejem Świetlikiem, jednym z twórców grupy Łódź Kaliska. W programie prezentacja zdjęć oraz dyskusja. Spotkanie na żywo online 8 maja o godz. 18.00 na Facebooku na stronach Galerii Fotografii B&B, https://www.youtube.com/watch?v=30pq6ozI3-4
 

Andrzej Świetlik
Jest samoukiem, czego nie kryje w wywiadach . Chciał pójść do liceum plastycznego, rodzina wymogła jednak naukę dającą pewny fach, czyli budowlankę. A tam była dobrze w wyposażona pracownia fotograficzna. W 1978 roku zdał egzamin w Związku Polskich Artystów Fotografików, odebrał dyplom i więcej już się budowaniem dróg i mostów nie zajmował.

Przeniósł się do Warszawy, zaczął fotografować gwiazdy estrady. Sesja z Grzegorzem Ciechowskim przyniosła najsłynniejsze bodaj zdjęcia Obywatela G.C. Fotografował Korę, Niemena, Soykę, Steczkowską, Grechutę, Geppert, ale i Depardieu, de Vito, Smarzowskiego, Kapuścińskiego, Brzezińskiego, Religę i innych.

Bywa artystą, jak kiedyś powiedział, zwykle wtedy, gdy pracuje wspólnie z kolegami z Łodzi Kaliskiej. Podejmuje różne tematy, ale najbardziej lubi fotografować ludzi – bo ich lubi.

organizator
Galeria Fotografii B&B
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
mail: office.fcf@gmail.com   strona internetowa: fundacja-centrum-fotografii.org

https://www.facebook.com/galeriafotografiibielskobiala1992/
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała