Ryszard Waśko, Bez tytułu, fotografia, 50x70cm Na zdjęciu praca Ryszarda Waśki
Galerie

Andrzej Paruzel / Ryszard Waśko: Ryby i krowy. Podejmij przyjaźń z naturą

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Wystawa prezentuje postawy artystów – Andrzeja Paruzela i Ryszarda Waśki – manifestujących sprzeciw wobec naruszania ładu natury. 
Andrzej Paruzel odnosi się do problematyki wędkarstwa, które ma w Polsce kilka milionów zwolenników. Uważa, że współczesne wędkarstwo powinno ulec radykalnej przemianie, a wędkarz zamiast kaleczyć ryby, ma obowiązek je chronić. Artysta pokaże m.in. zaprojektowane przez siebie przynęty pozbawione haków, jak również filmy dokumentujące działalność społeczną klubów wędkarskich współpracujących z organizacjami proekologicznymi. 
Do udziału w wystawie zaprosił Ryszarda Waśkę, jednego z najważniejszych artystów multimedialnych w Polsce, który pokaże obrazy przeciwstawiające się przemocy wobec środowiska naturalnego, uzupełnione o dokumenty tekstowe, fotograficzne i filmowe z ostatnich Konstrukcji w procesie odbytych w Australii, Izraelu i Polsce.

kurator: Andrzej Paruzel
wernisaż: piątek, 18 czerwca 2021, godz. 18.00

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), W niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała