Akcja krwiodawstwa pamięci Roberta Wośko Na zdjęciu autobus z punktem pobierania krwi
Rozmaitości

Akcja krwiodawstwa pamięci Roberta Wośko

  •  plac Ratuszowy
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej. 70-lecie połączenia Bielska i Białej

28 sierpnia na parkingu obok Ratusza w Bielsku-Białej odbędzie się akcja oddawania krwi, którą organizują wspólnie Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Akcja krwiodawstwa dedykowana jest pamięci Roberta Wośko, zmarłego zastępcy naczelnika Wydziału Polityki Społecznej bielskiego UM.

Robert Wośko był honorowym dawcą krwi. W 2018 r. podczas obchodów 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce został odznaczony Medalem Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. W 2019 r. współzakładał Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Żywcu. Był ekologiem i pasjonatem pszczelarstwa, wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Pszczelarzy w Kocierzu Rychwałdzkim.

Podczas drugiego etapu zakażeń Covid-19 anonimowo dyżurował jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Później choroba pokonała i jego.

Wszyscy zainteresowani i chętni do podzielenia się z potrzebującymi tym wspaniałym darem, jakim jest krew, mogą zgłaszać się do krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, który stanie na parkingu obok Ratusza 28 sierpnia w godz. 11.00-15.00.

organizator
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała