Adam Bałdych Quintet feat. Paolo Fresu Na zdjęciu Adam Bałdych
Muzyka

Adam Bałdych Quintet feat. Paolo Fresu

  •  Cavatina Hall
    ul. Dworkowa 2
  •  Wstęp: 140-100 zł

Czasem opinie mogą mieć daleko idące konsekwencje. Stało się tak, gdy Adam Bałdych tworząc nowe kompozycje, usłyszał od przyjaciela: jesteś poetą skrzypiec. Ta opinia nie tylko stała się punktem wyjścia dla procesu twórczego nowego albumu, lecz skłoniła artystę do refleksji na temat własnej muzyki.

Adam Bałdych, określany przez Stuarta Nicholsona z Jazzwise największym współczesnym skrzypkiem jazzu, wyjaśnia: Pragnę, aby moja muzyka wpleciona była w kontekst współczesnego świata, jego tęsknoty i obawy. Tworzyć wspólnotę z moim odbiorcą i dzielić się moim spojrzeniem na tu i teraz.

Płyta, której centralnym punktem jest utwór tytułowy – Poetry, umieszczony właśnie tak, w środku – sercu, jest szlachetnie monochromatyczna, jak studio, w której powstawała. Operuje kontrastem i subtelnymi odcieniami szarości, jak klasyczna fotografia, nie rozpraszająca naszej uwagi atakującym natrętnie kolorem. Wbrew pandemicznym ograniczeniom wyjmuje z jego, przepięknej zresztą sardyńskiej strefy komfortu niezwykłego gościa – Paolo Fresu - Piotr Metz.

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała