10. Festiwal Poezji Słowiańskiej Na zdjęciu plakat
Książki

10. Festiwal Poezji Słowiańskiej

  •  Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Biała
  • Wstęp wolny

10. Festiwal Poezji Słowiańskiej odbędzie się w dniach 6-9 października 2022 roku. Goście festiwalu będą się spotykać i prezentować swoje wiersze w dwóch miastach: w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej.

6 październikwa (czwartek) spotkania odbędą się w Czechowicach-Dziedzicach: rano z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie odbędą się spotkania w panelach z gośćmi festiwalu w  Centrum Edukacji Ekologicznej. Na godz.16.00 wydarzenia i goście przenoszą się  do Miejskiej Biblioteki Publicznej, tam odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Mariana Lecha Bednarka., następnie o 17.00 rozpocznie się jubileuszowe spotkanie z Ryszardem Grajkiem. 

7 października (piątek) dzień w Bielsku-Białej. Odbywać się będą spotkania: rano z młodzieżą w szkołach średnich w Zespole Szkół Plastycznych oraz Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych. O godz. 13.00 odbędzie się sesja literacka w Książnicy Beskidzkiej. Temat: Rola poezji w XXI wieku. (wg materiałów źródłowych prof. dr hab. Anny Węgrzyniak). Gośćmi sesji będą prof. ATH dr hab. Marek Bernacki i Juliusz Wątroba, spotkanie porowadzi Ryszard Grajek. Wieczorem organizatorzy zapraszają o godz. 17oo na Bielską gale poetycką do Kubiszówki, czyli Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

8 października (sobota) zaplanowano spotkania do późnego wieczora w Czechowicach-Dziedzicach. Od godz. 10.00 w  Centrum Edukacji Ekologicznej odbędą się spotkania w panelach z gośćmi festiwalu. O godz.11.00 zaplanowano rozmowę z gościem specjalnym: poetą Tomaszem Jastrunem, moderatorem rozmowy będzie dziennikarka, Beata Zalot. W Miejskim Domu Kultury od godz. 14.30 kolejne wydarzenia, prezentacja książek poetów, gości festiwalu. O godz.15.00 rozpocznie się Czechowicka gala poetycka, a po niej otwarcie wystawy fotografii Wspomnienia Festiwali Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2013-2022.

9 października (niedziela)  - wcieczka w Beskidy.

Głównym organizatorem festiwalu jest: Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Bialski. Partnerami i współorganizatorami są ośrodki kultury miast, w których odbywają się wydarzenia. Inicjatorem i menedżerem organizowanego od 2013 roku Festiwalu Poezji jest poeta Ryszard Grajek.

organizator
Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Biała
, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Autor%C3%B3w-Polskich-OBielsko-Bia%C5%82a-539189476268605/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała