Kochajmy naszych artystów cd. - finisaż
Galerie

Kochajmy naszych artystów cd. - finisaż

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Kochajmy Naszych Artystów CD.

Wystawa w Galerii Bielskiej BWA jest prezentacją aktualnych prac członków ZPAP Okręgu Bielsko-Biała. Będą to propozycje rozpoznawalne, o utrwalonej stylistyce, ale też często zaskakujące zmienionym punktem widzenia czy nową formą wyrazu. Obok artystów z bogatym dorobkiem, pojawiają się młodzi, a ich prace będą reprezentowały różne dyscypliny twórcze.
Pierwsza odsłona wystawy odbyła się w 2015 roku, gdy bielski związek obchodził jubileusz 70-lecia działalności. Obecna wystawa z okazji 75-lecia bielskiego ZPAP jest kontynuacją projektu.

Kuratorka wystawy: Agata Smalcerz

Główne wydarzenia 75-lecia pod wspólnym tytułem Kochajmy naszych artystów cd. odbywać się będą w Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej oraz Galerii Sztuki PPP.

finisaż wystawy: niedziela, 4 października, godz. 16.00
w programie aukcja dzieł sztuki współczesnej oraz projekcja filmu Mateusza Taranowskiego Gdyby te ściany potrafiły mówić
Aukcja będzie pierwszym takim wydarzeniem towarzyszącym wystawie w Galerii Bielskiej BWA. Aukcję organizuje bielska spółka Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów, w skrócie DAMMA. Licytację i sprzedaż poprowadzi Marek Ramczewski. Będzie można licytować i kupić dzieła ponad 50 artystów związanych z Okręgiem ZPAP w Bielsku-Białej. Prace wystawione na sprzedaż oraz informacje o dziele i artyście są prezentowane w katalogu aukcyjnym wydanym przez spółkę DAMMA. Katalog aukcyjny prezentowany jest online na stronie internetowej spółki DAMMA; można także pobrać plik. Tam też znajdują się informacje dotyczące samej aukcji: jak zostać uczestnikiem, formularz zgłoszeniowy (zlecenia), regulamin. 
W licytacji można uczestniczyć osobiście, telefonicznie, przez Internet czy pisemnie.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie projekcja filmu Mateusza Taranowskiego poświęconego historii Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej. 

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała