70 lat Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Na zdjęciu Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Galerie

70 lat Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5
  • Wstęp wolny

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR dbają o Wasze bezpieczeństwo w górach od 1952 roku. Oprócz wąskiej kadry zawodowej, to głównie ochotnicy, którzy poświęcają swój wolny czas, pełniąc służbę przez wiele lat. Zmienia się specyfika turystyki, rośnie liczba wypadków, rozwija się także ratownictwo górskie, co wymaga od nich ciągłego doskonalenia się w swym fachu. Wciąż jednak niezmienna pozostaje dewiza ich służby, której cechą jest wrażliwość na wołanie w górach, by zdążyć na czas oczekującym pomocy.

Jubileusz rozpocznie się 16 września w Galerii Sfera, gdzie od godz. 12.00 do 17.00 zaplanowano szkolenie z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w górach. Również w Sferze o godz. 14.30 otwarta zostanie wystawa fotograficzna, ilustrująca codzienną pracę ratowników Grupy Beskidzkiej. Tuż po niej galerię odwiedzą psy ratownicze, które w asyście przewodników zaprezentują swoje umiejętności wykorzystywane m.in. w akcjach poszukiwawczych. Wystawa fotograficzna będzie dostępna dla odwiedzających do 2 października.

Tego samego dnia w godz. 17.00-19.30Grupa Beskidzka GOPR zaprasza na dzień otwarty do Akademii Techniczno-Humanistycznej partnerującej jubileuszowi. Tam ratownicy pokażą miłośnikom gór, jak wygląda ich służba. Na miejscu będzie obecny zarówno sprzęt, jak i pojazdy, które są używane podczas akcji ratunkowych. 

Weekend zakończy bieg górski w rejonach Błoni i Koziej Góry. 18 września odbędą się tam rodzinny bieg na orientację, który ruszy o godz. 9.00, oraz zawody GOPR na orientację, których start przewidziano na godz. 13:00. Oba biegi rozpoczną się i zakończą na kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej. 

Impreza ma charakter otwarty, a dochód z zapisów zasili konto Fundacji GOPR, która m.in. wspiera leczenie chorych dzieci ratowników.

organizator
Galeria Sfera
ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334987035 strona internetowa: www.sfera.com.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała