Praca Agaty Agatowskiej Cosmic Girl, 2021, mistik, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB Na zdjęciu praca Agaty Agatowskiej Cosmic Girl, 2021, mistik, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Galerie

5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego

Przegląd twórczości bielskiego środowiska plastycznego.

Wystawy główne prezentowane będą w trzech galeriach: fotografie – w Galerii Fotografii B&B, a malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, ceramika, szkło i tkanina – w Galerii Bielskiej BWA oraz w Starej Fabryce Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. Kilka prac eksponowanych będzie w przestrzeni miasta. 

Wystawom towarzyszyć będą mniejsze ekspozycje oraz różnorodne wydarzenia artystyczne i edukacyjne: performansy, spotkania z artystami, warsztaty plastyczne, oprowadzania po wystawach.

Festiwal uzyskał patronat Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, który ufundował także trzy nagrody finansowe o łącznej wartości 10 000 zł. Wystawy główne mają formę konkursu, nie są objęte nim wystawy towarzyszące. Jury przyznające nagrody, składające się z historyków sztuki i artystów, powołują organizatorzy. Poza nagrodami finansowymi na najlepszych artystów czekają nagrody specjalne w postaci wystaw indywidualnych w Galerii Fotografii B&B, Muzeum Historycznym oraz Galerii Bielskiej BWA, przyznane przez dyrektorów każdej z tych instytucji.

W galeriach prezentujących wystawy główne obowiązują zarówno dni i godziny otwarcia, jak i bilety wstępu danej instytucji

organizator: Galeria Bielska BWA

współorganizatorzy: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Fundacja Centrum Fotografii

partnerzy: Miasto Bielsko-Biała, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Bielsko-Biała

kuratorka festiwalu: Agata Smalcerz

Oprowadzanie po wystawie 5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2022 w Galerii Bielskiej BWA dla rodzin z dziećmi / wstęp za 1 zł -  10 lipca o godz. 12.30.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie 5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2022 / wstęp wolny - 8 lipca o godz. 18.00. Kuratorka Agata Smalcerz zaprosi widzów do zwiedzenia wystawy i wybrania ulubionej pracy prezentowanej w Galerii Bielskiej BWA oraz zachęci do refleksji, w jaki sposób artyści formułują przekaz używając środków wizualnych.   

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

niedziela

10

lipca

12:30


Oprowadzanie po wystawie 5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2022 dla rodzin z dziećmi / wstęp za 1 zł

Skontaktuj się

piątek

8

lipca

18:00


Oprowadzanie kuratorskie po wystawie 5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2022 / wstęp wolny

Skontaktuj się

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała