45 lat minęło Jazz Club Piątawka: Waglewski - Łęczycki - kocert przeniesiony Na zdjęciu Wojciech Waglewski
Muzyka

45 lat minęło Jazz Club Piątawka: Waglewski - Łęczycki - kocert przeniesiony

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22,
  •  Wstęp: 75, 65 zł

W roku 2022 mija 45 lat od powstania w Bielsku-Białej w pełni profesjonalnego klubu jazzowego o nazwie Piątawka. Organizatorzy jubileuszu proponują cykl imprez podkreślających tę rocznicę. Nad cyklem imprez z okazji 45-lecia powstania Piątawki patronat honorowy objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Wojciech Waglewski pojawiał się niejednokrotnie w historii swoich koncertów w Piątawce. Artysta wystąpil z grupami: Osjan /sześciokrotnie!/, Voo Voo, w duecie z Marcinem Pospieszalskim a także w formacji Waglewski Fisz Emade. O tych i innych koncertach ilustrowanych zdjęciami na dużym ekranie opowie Jerzy Rocławski, założyciel Jazz Clubu Piątawka w 1-wszej części spotkania.

Program imprezy:

20.00 - sam na sam z Jerzym Rocławskim

21.00 - koncert Wojciech Waglewski & Bartek Łęczycki

Wojciech Waglewski – założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie – gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak Bemibem, Osjan, Morawski Waglewski Nowicki Hołdys.
Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

Bartek Boruta Łęczycki – z wykształcenia socjolog, ceniony nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Najlepszy Harmonijkarz w Polsce 2005 i 2006 roku według czytelników kwartalnika Twój Blues. Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych (Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski, Piotr Biskupski). Ostatnio współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu Fiszem i Emade. W 2007 roku otrzymał platynową płytę za udział w projekcie Maleńczuk&Waglewski – Koledzy. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kulturalne SONATA

organizator
Stowarzyszenie Kulturalne Sonata
,


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała