45. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Na zdjęciu auto
Rozmaitości

45. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

  •  plac Wojska Polskiego
  • Wstęp wolny

Konkurs Elegancji Zabytkowych Samochodów odbędzie się 13 lipca na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Wydarzenie jest częścią 45. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Miłośnicy zabytkowych samochodów z Bielska-Białej na to wydarzenie czekają cały rok. Tegoroczny konkurs elegancji w ramach Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w mieście 13 lipca. Tym razem nie na placu Ratuszowym, a na placu Wojska Polskiego. 

Zanim jednak konkurs elegancji odbędzie się w Bielsku-Białej, zabytkowe samochody będzie można obserwować na drogach Podbeskidzia. 11 lipca o godzinie 10.00, w jednominutowych odstępach, zawodnicy wystartują sprzed hotelu Meta w Szczyrku i przejadą przez Kalną, Tresną na górę Żar, do Rychwałdu i przez Radziechowy Wieprz i Lipową wrócą do Szczyrku. Trasa rajdu 12 lipca będzie prowadziła pętlą beskidzką, gdzie odbędą się próby sprawnościowe.

Konkurs elegancji na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej zacznie się 13 lipca o godzinie 14.00. Zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki będą prezentowały się przed jury, które wyłoni i uhonoruje najpiękniejsze. Około godziny 16.15 uczestnicy rajdu w asyście policji przejadą barwną kawalkadą przez miasto – ulicami 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, Rynek i Cieszyńską w kierunku Szczyrku.

Organizatorzy, Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego, spodziewają się przyjazdu ponad 60 załóg z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz całej Polski. Lista uczestników i wykaz aut są dostępne poniżej: https://pzm.pl/kalendarz/sr-10072024-0000/zabytki/45-beskidzki-rajd-pojazdow-zabytkowych.

Będzie to 45. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA B) pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego będący równocześnie piątą rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

organizator
Automobilklub Beskidzki
ul. Kazimierza Wielkiego 1, Bielsko-Biała
tel. 338181087, 602496389 strona internetowa: www.ak-beskidzki.bielsko.eu


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała