30. Bielskie Spotkania Teatralne Na zdjęciu plakat imprezy 30. Bielskie Spotkania Teatralne
Teatr

30. Bielskie Spotkania Teatralne

  •  Dom Kultury w Kamienicy
    ul. Karpacka 125
  •  Wstęp: on-line

Jubileuszowe spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.00 on-line na Facebooku Domu Kultury w Kamienicy www.facebook.com/dom.kultury.w.kamienicy

w programie;

spektakl Teatr Manufaktura Imago w reżyserii Anny Maśki,

Spotkanie z… fragmenty utworów K.I. Gałczyńskiego w interpretacji Jadwigi Grygierczyk,

wystawa zdjęć z różnych edycji Bielskich Spotkań Teatralnych Zatrzymane w kadrze.

 

Bielskie Spotkania Teatralne

W organizowanych przez Dom Kultury w Kamienicy od 1990 roku Bielskich Spotkaniach Teatralnych, walczyło o główną nagrodę, czyli Złotą Kurtynę, 450 teatrów amatorskich z województwa śląskiego. Okazję do konfrontacji z różnymi formami teatralnymi, do wzajemnego integrowania się młodzieży z różnych środowisk, a także poznania naszego miasta, miało 8100 aktorów-amatorów. Imprezę tę, na stałe wpisaną do Kalendarza Kulturalnego Województwa Śląskiego, swoją obecnością uświetnili m.in. Piotr Machalica, Piotr Cyrwus, Maja Berełkowska, Anna Guzik, Dariusz Gnatowski, Marta Bizoń , Andrzej Sikorowski, Olga Bończyk i Marta Gzowska-Sawicka.

Podczas spotkań mieliśmy okazję cieszyć się spektaklami w różnych stylach i konwencjach, o zarówno trudnych, jak i ważnych dla młodego pokolenia tematach. Oglądaliśmy realizację sztuk antycznych, spektakle teatru ruchu, kabarety, teatry lalkowe czy poetyckie teatry wspomnień. Przez pięć lat -  dzięki gościnności dyrekcji Teatru Lalek Banialuka  -właśnie tam prezentowaliśmy laureatów naszych spotkań.

Jubileuszowe Bielskie Spotkania Teatralne objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, natomiast poprzednim edycjom patronował Magazyn Samorządowy W BIELSKU-BIAŁEJ.

Halina Pisowadzka

organizator
Dom Kultury w Kamienicy
ul. Karpacka 125, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 338119362 strona internetowa: https://www.facebook.com/dom.kultury.w.kamienicy/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała