3. Międzypokoleniowe Spotkania Poetów Beskidzkich
Książki

3. Międzypokoleniowe Spotkania Poetów Beskidzkich

  •  Inicjatywa Zawierszujmy Bielsko
  • Wstęp wolny

Trzydniowe wydarzenie organizowane w ramach działań Zawierszujmy Bielsko

Spotkanie ma na celu promowanie sztuki słowa i autorów wierszy, a także zainteresowanie mieszkańców miasta poezją. Celem wydarzenia jest integracja poetyckiej społeczności, budowa poczucia wartości nie tylko wśród młodych, ale również środowiska seniorów. Jest to także możliwość wymiany doświadczeń z wybitnymi poetami.
Koncert poezji śpiewanej z udziałem muzyków związanych z Podbeskidziem zaplanowano w czwartek, 9 stycznia o godz. 18:00, w Klubokawiarni Aquarium działającej w Galerii Bielskiej BWA.
Prezentacje poetyckie - w sobotę, 11 stycznia o godz. 15:00, w Galerii Bielskiej BWA poeci zaprezentują swoją twórczość. Zarówno młodzi, jak i seniorzy, początkujący i zaawansowani przedstawią swoje wiersze.
Warsztaty poetyckie - w poniedziałek, 13 stycznia o godz. 17:00 w Książnicy Beskidzkiej odbędą się rozwijające warsztaty poetyckie z Piotrem Zemankiem — poetą i bardem, mieszkańcem Bielska-Białej, absolwentem Politechniki Krakowskiej i Łódzkiej oraz Uniwersytetu Śląskiego, laureatem ponad 250 ogólnopolskich konkursów poetyckich. Uczestnicy w trakcie spotkania spojrzą na poezję w całkowicie nowatorski sposób. Warsztaty przeprowadzone zostaną w zamkniętej grupie, a udział w nich związany jest z wcześniejszym zgłoszeniem swojego udziału.
Spotkanie poprowadzą Szymon Miążek oraz Karolina Pruszyńska.

Organizatorzy: Zawierszujmy Bielsko, Fundacja Zróbmy.To, Galeria Bielska BWA oraz Książnica Beskidzka.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia na adres zawierszujmybielsko@gmail.com do 5 stycznia 2020 r. W wiadomości nalezy podać informację o dniu rezerwacji (czwartek/sobota/poniedziałek) oraz o formie udziału w wydarzeniu w dniu 11 stycznia (autor prezentujący swoją twórczość lub słuchacz).

organizator
Inicjatywa Zawierszujmy Bielsko
, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 791643743
mail: zawierszujmybielsko@gmail.com  


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała