fot. Paweł Sowa Na zdjęciu konkurs elegancji
Rozmaitości

43. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

  •  Automobilklub Beskidzki
    ul. Kazimierza Wielkiego 1
  • Wstęp wolny

Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego w dniach 13-17 lipca organizuje 43. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA B) pod patronatem prezydenta Bielsko-Biała. Rajd jest jednocześnie III rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Bazą Rajdu będzie SPA Hotel JAWOR w Jaworzu koło Bielska-Białej.

13 lipca od godz. 16.00 przyjmowanie zawodników  w Hotelu JAWOR i zakwaterowanie.

14 lipca po śniadaniu i odprawie zawodnicy  wystartują o godz. 10,00 i w odstępach jednominutowych  pojadą  wg itinerera strzałkowego  (książki drogowej)  do  Wisły i przez  Pętlę Beskidzką wrócą do Bielska-Bialej i na terenie parkingu hali pod Dębowcem odbędą się próby sprawnościowe i powrót do Jaworza. 

15 lipca po starcie o godz. 10.00 trasa tajdu będzie prowadziła przez parking hali pod Dębowcem, gdzie będą przeprowadzone próby sprawnościowe, przejazd przez Żywiec na Kocierz i powrót do bazy Rajdu.

16 lipca po przejeździe przez Goczałkowice z postojem w Ogrodach Kapijasa zawodnicy wrócą do Bielska-Białej, o gdzie o godz. 14.00 na placu Ratuszowym rozpocznie się Konkurs Elegancji, podczas którego zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu będą się prezentować przed jury obradującego pod przewodnictwem prezydenta miasta. Wyłoni i uhonoruje ono pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Około godziny 16.15 uczestnicy rajdu w asyście policji przejadą barwną kawalkadą przez miasto w kierunku Jaworza.

Wieczorem w SPA Hotelu JAWOR odbędzie się uroczyste zakończenie rajdu i wręczenie pucharów zwycięzcom imprezy.

Organizatorzy spodziewaja się przyjazdu ponad 50 załóg z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz z całej Polski. 

organizator
Automobilklub Beskidzki
ul. Kazimierza Wielkiego 1, Bielsko-Biała
tel. 338181087, 602496389 strona internetowa: www.ak-beskidzki.bielsko.eu


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała