29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Plakat 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Rozmaitości

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5
  • Wstęp wolny

Finał z głową to hasło przewodnie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I to właśnie z głową, ale i z wielkim sercem jak co roku, mimo sytuacji związanej z pandemią, zagra także Galeria Sfera w Bielsku-Białej.

We współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i Medical Point, Sfera zachęca mieszkańców Bielska do udziału w zbiórce. W całej Polsce 31 stycznia wolontariusze będą zbierać środki na wsparcie laryngologii oraz diagnostyki głowy, do których dołączą w Galerii Sfera ratownicy z Medical Point. Jak co roku, choć tym razem w wirtualnej formule, odbędzie się również licytacja designerskich krzeseł, tradycyjnie zaprojektowanych przez uczniów bielskiego Zespołu Szkół Plastycznych.

Galeria już po raz czwarty przygotowała charytatywną aukcję krzeseł, które zostały ręcznie ozdobione przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, licytacja odbędzie się za pośrednictwem platformy Allegro pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A40361894?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-3-0112.
Krzesła można licytować do 30 stycznia br. włącznie.
26 stycznia o godzinie 13.00 w Galerii Sfera odbyła się prezentacja krzeseł i spotkanie z ich twórcami.
- Wierzymy, że bielszczanie po raz kolejny udowodnią, że potrafią pomagać. Nie chcemy, żeby pandemia przeszkodziła nam w niesieniu pomocy tym, którzy tak bardzo tego potrzebują, dlatego tradycyjną, coroczną licytację przenosimy do internetu. Mamy nadzieję, że pobijemy rekord i zbierzemy jeszcze większą kwotę niż w zeszłym roku – mówi dyrektor galerii Sfera, Monika Magner.

Podarowane przez galerię, nieużywane już krzesła, zostały poddane upcyklingowi i dzięki wyobraźni oraz zdolnościom młodych artystów zyskały drugie życie, a także nową, kolorową odsłonę. Uczniowie pomalowali 15 krzeseł według własnych projektów. Każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem i unikatową kolorystyką.
- W tym roku młodzież realizowała swoje projekty w domu, a konsultacje z nauczycielami opiekującymi się akcją: Agatą Ruman i Klaudią Latą odbywały się w formie on-line. Grupa uczniów wykazała się kreatywnością, samodzielnością oraz pozytywną energią, dzięki którym używane krzesła zyskały oryginalne, artystyczne, nowe oblicze. Tym razem postawiliśmy na różnorodność tematyczną wzorów. W pierwszej kolejności młodzież przygotowała zestaw projektów, spośród których wybrano najlepsze do realizacji. Tak jak w poprzednich latach zadbaliśmy o estetykę i precyzję wykonania, ale, co najważniejsze, młodzi ludzie wykazali ogromny entuzjazm podczas pracy w szczytnym celu – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka, która jest partnerem akcji, Wojciech Owczarz.

W niedzielę 31 stycznia zbiórkę do oznaczonych charakterystycznym, czerwonym serduszkiem puszek na terenie Galerii Sfera prowadzić będą wolontariusze z Medical Point.
Partnerami 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w galerii są Fundacja Ekologiczna Arka, Medical Point i Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

organizator
Sfera
ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334987035 strona internetowa: www.sfera.com.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała