27. Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka Na zdjęciu plakat konkursu
Galerie

27. Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka

  •  Dom Kultury Włókniarzy
    ul. 1 Maja 12
  •  Wstęp: zaproszenia

Miejski Dom Kultury - Dom Kultury Włókniarzy już po raz 27. zaprosił do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział dorośli twórcy nieprofesjonalni (od 18. roku życia – ukończona najwyżej średnia szkoła plastyczna, nie mogą brać udziału studenci wyższych szkół artystycznych). Uczestnicy konkursu mogą złożyć dotrzech prac w dowolnych technikach malarskich.

- Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu - odbywającej się w ramach jubileuszu 70-lecia miasta Bielska-Białej - jest Bielsko-Biała – dwa miasta, jeden organizm. Oczywiście jest to temat nieobowiązkowy i dopuszczamy jak co roku pełną dowolność tematyczną malarskich prac – informuje Dom Kultury Włókniarzy.

 Szczegóły, regulamin i karta zgłoszenia znajdują się pod linkiem: http://mdk.bielsko.pl/dkwlokniarzy/wydarzenie/xxvii-ogolnopolski-konkurs-malarstwa-nieprofesjonalnego-im-ignacego-bienka

Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka jest imprezą o charakterze ogólnopolskim skierowaną do artystów różnych środowisk twórczych. Ma na celu wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Inspiracją do powstania konkursu była postać bielskiego artysty malarza Ignacego Bieńka, propagatora ruchu amatorskiego.

Po raz pierwszy konkurs ogłoszono w 1995 r. W pierwszej edycji konkurs skierowany był do twórców z terenu byłego województwa bielskiego, a później - po reformie administracyjnej - jego zasięg objął obszar województwa śląskiego i małopolskiego. W 2004 r. w 10. rocznicę istnienia potwierdzonego dużym zainteresowaniem, a więc sensownością kontynuacji tegoż zadania, konkurs osiągnął rangę ogólnopolską.

Woda – czyste arterie ziemi to hasło przewodnie zeszłorocznej 26. edycji Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Jego założeniem było uświadomienie roli czystego, naturalnego środowiska w obliczu zmian klimatycznych i globalnej dewastacji otaczającego świata. Na konkurs wpłynęło 420 prac nadesłanych przez 160 autorów z całej Polski. Na wystawę zakwalifikowały się 134 obrazy. Przyznano 5 nagród pieniężnych, nagrodę główną w temacie Woda – czyste arterie ziemi, 4 wyróżnienia pieniężne, 1 wyróżnienie rzeczowe i 6 wyróżnień honorowych.

Zeszłoroczna wystawa dostępna jest on-line pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Zupa-pJE28A

organizator
Dom Kultury Włókniarzy
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125693 strona internetowa: www.mdk.bielsko.pl

https://www.facebook.com/domkulturywlokniarzy/

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała