25. Bielska Zadymka Jazzowa: Dziady Noworoczne, Yemen Blues Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

25. Bielska Zadymka Jazzowa: Dziady Noworoczne, Yemen Blues

Zadymka zagości również na placu Bolka i Lolka przy Galerii Sfera. Odbędzie się tam, w ramach cyklu Zadymka na Mieście, obrzęd Dziady Noworoczne w wykonaniu Harnasi z Łyngu. Następnie uczestnicy będą mogli uczestniczyć w Przemarszu Zadymkowego Korowodu na trasie od Galerii, przez ul. 11 listopada, po przystanek autobusowy przy hotelu President. Wieczorem w Schronisku na Szyndzielni grać będzie Yemen Blues

Na placu przed Galerią Sfera 4 marca o godz. 17.00 zaprezentowany zostanie obrzęd Dziady Noworoczne w wykonaniu Harnasi z Łyngu. Później nastąpi przemarsz zadymkowego korowodu na trasie: Galeria Sfera 2 - ul. 11 Listopada - przystanek MZK przy hotelu President, skąd publiczność koncertu Yemen Blues uda się autobusami do dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia. O godz. 20.30 w Schronisku PTTK na Szyndzielni rozpocznie się Koncert na szczycie: Yemen Blues, pożegnanie - Kapela Góralska Śtyry i Przyjaciele.

Yemen Blues to zespół, który jest odzwierciedleniem współczesnej, muzycznej sceny Jerozolimy – miasta trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Ich muzyka łączy multikulturową tradycję z językiem bluesa, jazzu i rock & rolla. Założycielem zespołu jest charyzmatyczny wokalista Ravid Kahalani, który zaprosił do współpracy znanego basistę i kompozytora – Omara Avitala. To był twórczy zaczyn supergrupy Yemen Blues, której skład uzupełniają znakomici muzycy z Nowego Jorku, Izraela i Urugwaju.

O godz. 23.00 w Metrum Jazz Club zaplanowano jam session.

organizator
Stowarzyszenie Sztuka Teatr
ul. Mostowa 5, pokój 320, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 577348072
mail: biurofestiwalowe@zadymka.pl   strona internetowa: www.zadymka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała