22. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki Na zdjęciu plakat imprezy
Rozmaitości

22. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

  •  Park Słowackiego
    ulica Juliusza Słowackiego 27,
  • Wstęp wolny

 12-13 czerwca 2022 r. w Parku Słowackiego oraz kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Już 12 czerwca w Parku Słowackiego rusza 22. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, organizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz miasto Bielsko-Białą. Dwa dni pełne atrakcji, nauki i zabawy!

W niedzielę, 12 czerwca,  szykuje się wielki festiwalowy Piknik Naukowy: zdumiewające eksperymenty, pokazy robotów, happening malarski, tajemnice Studia Filmów Rysunkowych, koncert uczniów bielskiej Szkoły Muzycznej. Gościem specjalnym niedzielnego pikniku będzie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, podróżnik i fotograf, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach – spotkanie w sali Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej o godz. 12.00.

W poniedziałek,13 czerwca, organizatorzy zapraszają do kampusu ATH przy bielskich Błoniach (ul. Willowa 2). Beskidzkie Dyktando z udziałem prof. Jerzego Bralczyka, Akademia Młodych Talentów czy zwiedzanie laboratoriów naukowych – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych specjalnie dla mieszkańców naszego miasta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Szczegółowy program: festiwal.ath.bielsko.pl

organizator
Akademia Techniczno-Humanistyczna
ul. Willowa 2, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.ath.bielsko.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała