2. Przegląd Artystów Ulicznych – BBusking Na zdjęciu plakat imprezy
Rozmaitości

2. Przegląd Artystów Ulicznych – BBusking

  •  Kapelusznik - Kolektyw Artystyczny
  • Wstęp wolny

Artyści uliczni po raz kolejny opanują Bielsko-Białą. 13 lipca w mieście odbędzie się drugi przegląd artystów ulicznych – BBusking. W centrum powstanie aż osiem przystanków artystycznych - przestrzeni do występów buskerskich.

Busking to występy uliczne o charakterze artystycznym - muzyczne, akrobatyczne, kuglarskie, teatralne… Podczas nich przestrzeń publiczna zamienia się w scenę, widownią są przechodnie, a wynagrodzeniem datki wrzucane do kapelusza, głośne oklaski i uśmiechy. Kolektyw Artystyczny Kapelusznik wraz z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej oraz Galerią Sfera zapraszają wszystkich na drugi przegląd artystów ulicznych w Bielsku-Białej – BBusking 13 lipca w godzinach od 12.00 do 22.00.

Na Rynku z hula-hop wystąpi uczennica Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku Róża Janicka-Maj. Na placu Bolesława Chrobrego będzie można zobaczyć akrobatkę powietrzną Julię Dynak. Żywe rzeźby – bańkowe wróżki z agencji Street Art Masters opanują ulicę Cechową, a wirtuoz gitary Mariusz Goli przestrzeń przy figurce Reksia. Iluzjoniści Dawid Jasiński, Paweł Janus i Andrzej Rzeszuto zadziwią klientów Galeria Sfera, a tancerze Bielskich Szkół Tanecznych roztańczą Punkt 11. Teatr Lalek w wykonaniu Katarzyny i Włodzimierza Pohlów w spektaklu Everyman zaprezentuje się na placu Wojska Polskiego.

Grande finale wydarzenia zaplanowano o 22.00 na placu Chrobrego. Wystąpią Tahira Oriental Dancer, grupa tańca orientalnego Hikaya, Teatr Ognia Tesserakt oraz grupa perkusyjna Walimy w Kocioł.

W zapowiedzi wydarzenia czytamy: Gdy zapada zmrok, a pierwsze gwiazdy zaczynają mrugać na nocnym niebie, zaczarowany świat arabskiej nocy ożywa w rytmie tajemniczych melodii. Przybądź i usiądź obok ogniska. Zobacz, jak płomienie tańczą w blasku księżyca, a tancerki wirują w rytm hipnotyzujących bębnów. Czy jesteś gotowy wkroczyć do krainy, gdzie magia staje się rzeczywistością, a każdy ruch opowiada historię pełną tajemnic? Zanurz się w tej niezwykłej opowieści, której nie znajdziesz na kartach żadnej księgi – to spektakl, który musisz zobaczyć na własne oczy. "Arabska noc. Sen sułtana" to jedyne w swoim rodzaju show, podczas którego Tahira i jej grupa Hikaya, Teatr Ognia Tesserakt oraz Grupa Perkusyjna Walimy w Kocioł połączą siły, aby podarować Wam prawdziwą ucztę dla zmysłów. Dołączcie do nas pod gwiaździstym niebem i pozwólcie, aby arabska noc przeniosła Was w miejsce, gdzie ogień, ruch ciała i muzyka współistnieją w idealnej harmonii.

Przypomnijmy, drugi przegląd artystów ulicznych w Bielsku-Białej – BBusking odbędzie się 13 lipca od godziny 12.00 do 22.00. Wstęp wolny.

organizator
Kapelusznik - Kolektyw Artystyczny
, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 509 999 683
mail: kolektyw.kapelusznik@gmail.com   strona internetowa: https://www.facebook.com/kolektyw.kapelusznik


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała