Maciej Obara, fot. Anita Suchocka Na zdjęciu Maciej Obara
Muzyka

19. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej im. Tomasza Stańko - dzień drugi

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Wstęp: 100, 80 zł

Mathias Eick Quintet When We Leave (ECM, polska premiera)

Maciej Obara Sekstet Euforila – projekt specjalny

Mathias Eick Quintet When We Leave (ECM, polska premiera)

Obdarzony nieskazitelnym i przenikliwym tonem, norweski trębacz Mathias Eick, zaprezentuje premierowo materiał ze swojej najnowszej płyty.

Ton trąbki Mathiasa Eicka opisano na łamach New York Timesa jako nieskazitelny i przenikliwy. Na Jazzowej Jesieni jako pierwsi w Polsce, będziemy mogli usłyszeć na żywo materiał z jego najnowszej płyty When We Leave. Norweskiemu trębaczowi towarzyszyć będzie  skrzypek Håkon Aase, jeden z najwybitniejszych improwizatorów swojego pokolenia. Na płycie podąża on za leaderem jak cień, łącząc w swoich pariach motywy ludowe z muzyką improwizowaną. W centrum pozostają pianista Andras Ulvo i gitarzysta basowy Audun Erliern. Kwartet dopełni znakomity perkusista Torstein Lofthus. Album When we leave został nagrany w Oslo w Rainbow Studio w sierpniu 2020 roku.

Mathias Eick – trąbka
Håkon Aase – skrzypce
Andreas Ulvo – fortepian
Audun Erlien – bass
Torstein Lofthus – perkusja

Maciej Obara Sekstet Euforila – projekt specjalny

Saksofonista Maciej Obara stworzył wyjątkowe wieloosobowe ensemble, do którego zaprosił muzyków z nowej polskiej sceny jazzowej.

Saksofonista Maciej Obara, który w ubiegłym roku w wytwórni ECM wydał album Three Crowns, specjalnie dla Jazzowej Jesieni stworzył wyjątkowe wieloosobowe ensemble, do którego zaprosił muzyków z nowej polskiej sceny jazzowej. Obara jest muzykiem, który konsekwentnie rozwija swój własny język muzyczny od samego początku swojej artystycznej drogi i jest bardzo efektywny w budowaniu swojej kariery muzycznej. Jako trzeci z Polaków, po Tomaszu Stańko i trio Marcina Wasilewskiego, znalazł się w wyjątkowym gronie artystów nagrywających dla ECM Records. Saksofonista bardzo dużo koncertuje – zarówno ze swoim polsko-norweskim kwartetem, jak i jako gość wielu zagranicznych projektów. Na 19. Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej zespół wystąpi w składzie Maciej Obara – saksofon Tomek Dąbrowski – trąbka Dominik Wania – instrumenty klawiszowe Grzegorz Tarwid – instrumenty klawiszowe Ole Morten Vagan – kontrabas Gard Nilssen – perkusja.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała