Robert Szewczuga Na zdjęciu Robert Szewczuga
Muzyka

120-Lecie Domu Polskiego: Maciej Miecznikowski, Robert Szewczuga – projekt Moonrise

  •  Grępielnia Restauracja & Apartamenty
    ul. Partyzantów 22,
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej: koncert na placu Przy Grępielni, a po nim jam session w Metrum Jazz Club

Maciej Miecznikowski
Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Multiinstrumentalista – śpiewa, akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. 30 lat na scenie. Tysiące koncertów i nagrań. Liczne nagrody i wyróżnieni. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu może z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych.

Robert Szewczuga
Podobno zdarza mu się brać gitarę basową na plecy, ruszyć w plener, gdzieś w przyrodę, pomiędzy drzewa oraz trawy i właśnie tam podgrywać sobie w świetle księżyca. Stąd zresztą tytuł debiutanckiego, autorskiego krążka znakomitego basmana i kompozytora jazzowego rodem z Bielska-Białej, znanego z występów w Golec uOrkiestra, Roberta Szewczugi. No i moogowca, bo Szewczuga na Moonrise prócz czterostrunówki (artysta grywa raczej na basie sześciostrunowym) chętnie sięga, ze świetnym skutkiem, po syntezator Mooga. Trio Szewczugi uzupełnił klawiszowiec Michał Rorat i perkusista Paweł Dobrowolski – dwaj znakomici, młodzi muzycy, którzy tak jak Szewczuga z dużą łatwością odnajdują się w jazzowych klimatach, na tej płycie, wyjątkowo urodziwych kolorystycznie.

Odsłuch Moonrise to jak wkroczenie w fantastyczny świat pełen ciepła, kolorujących tła klawiszy, w najlepsze świrujących moogowych solówek, kapitalnie prowadzonych linii basu, najczęściej opowiadających melodią interesujące, a nawet przejmujące historie.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała