12. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii na zdjęciu Beskidzki Festiwal Dobrej Energii
Rozmaitości

12. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

  •  Park Słowackiego
    ulica Juliusza Słowackiego 27,
  • Wstęp wolny

Piknik rodzinny odbędzie się 7 czerwca w Parku Słowackiego.

W godzinach 9.00-14.00 organizatorzy ugoszczą placówki edukacyjne (9-11 przedszkola i 12-14 szkoły). W programie podsumowanie Przybij piątkę... i ogłosimy wyniki rywalizacji ekologicznej, w której wzięło udział większość placówek edukacyjnych z Bielska-Białej: 33 przedszkola i 70 szkół!
Będzie mnóstwo atrakcji: pokazy i konkursy, warsztaty manualne i sportowe, interaktywne stoiska szkół ponadpodstawowych, spotkanie z iluzjonistą, a imprezę rozpocznie niespodzianka przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych!

O godzinie 16.00 organizatorzy zapraszają całe rodziny, które będą mogły skorzystać z wielu stanowisk z warsztatami, grami, zabawami oraz konkursami zwieńczonymi atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. tygodniowy pobyt dla rodziny w energooszczędnych apartamentach nad Bałtykiem na początku września 2022. Dzieci ucieszą gokarty, gry ruchowe i animacje, ścianka wspinaczkowa oraz dmuchance-skakańce. Będzie także można przekąsić coś smacznego dla dużego i małego.

Dodatkowo w trakcie festiwalu, w godzinach 16.15-19.15 odbędzie się mobilna gra rodzinna W(ko)miksuj się klimat Superpiątki, na którą można zapisać się poprzez formularz na stronie  www.miastodobrejenergii.pl (decyduje kolejność zgłoszeń). Do udziału w niej zapraszamy rodziny lub grupy znajomych lubiące ekscytujące gry terenowe na smartfony/tablety. Gra powiedzie od parku Słowackiego przez miasto, aż do mety na Rynku, gdzie rozdamy nagrody ufundowane przez partnerów festiwalu. Jedną z nagród głównych będzie tablet.

Tytuł gry nie jest przypadkowy. Zapowiada bowiem pojawienie się kolejnego komiksu z ekologicznymi przygodami bociana i żaby Bielski i Biała na tropie… Tytuł pierwszego z 2017 roku to Bielski i Biała ratują miasto. Na festiwalu pojawi się autor komiksów, pisarz posiadający dorobek ponad 100 książek dla dzieci i młodzieży,  który poprowadzi autorskie warsztaty literackie. Zarówno gra, jak i komiks oparte są na przygodach maskotek-bohaterów występujących w kategoriach tegorocznego konkursu Przybij piątkę.

A na koniec festiwalu przeniesiemy się na Rynek, gdzie swój energetyczny koncert zaśpiewa Sara James, 14-letnia zdobywczyni II miejsca w europejskim konkursie piosenki  Eurowizja Junior z 2021 roku. Jej singiel Somebody ma już 2 mln streamów w serwisie Spotify.

Udział we wszystkich wydarzeniach 7 czerwca jest bezpłatny.

organizator
Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 6, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 4971 717
mail: ose@um.bielsko.pl   strona internetowa: https://bielsko-biala.pl/wydzial-ochrony-srodowiska


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała