Film - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich

Film Stare kino w starym zamku

Krótka historia filmu polskiego dedykowana 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich zaprasza: Stare kino w starym zamku

W programie: Krzyż walecznych, 1959, reż. Kazimierz Kutz, Rysopis, 1965, reż. Jerzy Skolimowski, Ewa chce spać, 1958, reż. Tadeusz Chmielewski. Spotkanie 12 lutego o godz. 17.00 prowadzi Stanisław Janicki.

Stare kino w starym zamku

Bilety15 i 8 zł
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich

Helios

Film Helios na scenie: Psie serce

spektakl teatralny live
fotos ze strony https://www.helios.pl/7,Bielsko-Biala/Aktualnosci/Szczegoly/id/6653?banTrId=themuba-ban2d. Helios zaprasza: Helios na scenie: Psie serce

Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu Nowej Ekonomicznej Polityki w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami psa. Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi doświadczenia w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Eksperymentalnemu przeszczepowi zostaje poddany pies….

reż. Maciej Englert
wyk. Borys Szyc

Helios na scenie: Psie serce

Biletywg cennika
Helios

Film Filmowe poranki w Heliosie

Tęczowa Rubinka, fot. ze strony http://www.helios.pl/7,Bielsko-Biala/BazaFilmow/Szczegoly/film/10301/Filmowe-Poranki-%E2%80%93-Teczowa-Rubinka-cz-1. Helios zaprasza: Filmowe poranki w Heliosie
Filmowe poranki w Heliosie

Biletywg cennika
Helios

Film Ralph Demolka w Internecie

. Helios zaprasza: Ralph Demolka w Internecie

animacja, USA, 2018 r.

akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy internet przetrwa demolkę Ralpha.

reż. Rich Moore, Phil Johnston

Ralph Demolka w Internecie
Biletywg cennika
Helios

Film Underdog

. Helios zaprasza: Underdog

dramat, Polska, 2019 r.

Underdog to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys Kosa Kosiński to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.

reż. Maciej Kawulski
wyk. Eryk Lubos, Mamed Chalidow, Emma Giegżno

Underdog
Biletywg cennika
Helios

Film Glass

. Helios zaprasza: Glass

thriller, USA, 2019 r.

Strażnik David Dunn, wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności, tropi człowieka o wielu osobowościach. 

reż. M. Night Shyamalan
wyk. James McAvoy, Bruce Willis, Samuel L. Jackson

Glass
Biletywg cennika
Helios

Film Diablo. Wyścig o wszystko

. Helios zaprasza: Diablo. Wyścig o wszystko

akcja, Polska, 2019 r.

Pasją Kuby są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster – Max. Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu. Nagrodą dla zwycięzcy legendarnych zmagań jest tytuł Diablo i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów.

reż. Michał Otłowski, Daniel Markowicz
wyk. Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Cezary Pazura

Diablo. Wyścig o wszystko
Biletywg cennika
Helios

Film Chłopiec z burzy

. Helios zaprasza: Chłopiec z burzy

familijny, Australia, 2019 r.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem.

reż. Shawn Seet
wyk. Finn Little, Jai Courtney, Trevor Jamieson

Chłopiec z burzy
Biletywg cennika
Helios

Film Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

. Helios zaprasza: Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

animacja, Francja, 2018 r.

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru.

reż. Louis Clichy, Alexandre Astier

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
Biletywg cennika
Helios

Film Maria, królowa Szkotów

. Helios zaprasza: Maria, królowa Szkotów

dramat historyczny, Wielka Brytania, 2018 r.

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

reż. Josie Rourke
wyk. Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden

Maria, królowa Szkotów
Biletywg cennika
Helios

Film Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

. Helios zaprasza: Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

komedia obyczajowa, Polska, 2019 r.

Główna bohaterka Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia, który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny. Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

reż. Kordian Piwowarski
wyk. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3
Biletywg cennika
Helios

Film O psie, który wrócił do domu

. Helios zaprasza: O psie, który wrócił do domu

familijny, USA, 2018 r.

Poruszająca historia Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Jego książki okupowały szczyt listy bestsellerów The New York Timesa przez wiele tygodni, jedna z nich spędziła na tej prestiżowej liście… ponad rok!

reż. Charles Martin Smith
wyk. Ashley Judd, Jonah Hauer-King, Edward James Olmos

O psie, który wrócił do domu
Biletywg cennika
Helios

Film Arktyka

. Helios zaprasza: Arktyka

dramat, Islandia, 2018 r.

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek.

reż. Joe Penna
wyk. Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smaradottir

Arktyka
Biletywg cennika
Helios

Film Mia i biały lew

. Helios zaprasza: Mia i biały lew

familijny, Francja, 2018 r.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi.

reż. Gilles de Maistre
wyk. Daniah de Villiers, Melanie Laurent, Langley Kirkwood

Mia i biały lew
Biletywg cennika
Helios

Film Faworyta

. Helios zaprasza: Faworyta

historyczny, Irlandia/USA/Wielka Brytania, 2018 r.

Pojawienie się na angielskim dworze nowej służącej Abigail zaczyna zagrażać pozycji lady Sarah, która rządzi krajem w zastępstwie schorowanej królowej Anny.

reż. Yorgos Lanthimos
wyk. Ilivia Colman, Emma Stone, Racjel Weisz

Faworyta
Biletywg cennika
Helios

Film Planeta singli 3

. Helios zaprasza: Planeta singli 3

komedia romantyczna, Polska, 2019 r.

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna

reż. Sam Akina, Michał Chaciński
wyk. Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Weronika Książkiewicz

Planeta singli 3
Biletywg cennika
Helios

Film Lego przygoda 2

. Helios zaprasza: Lego przygoda 2

animacja, Australia/Dania/USA, 2019 r.

Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta będzie sprawdzianem ich odwagi, kreatywności i umiejętności Master Builderskich.

reż. Mike Mitchell

Lego przygoda 2
Biletywg cennika
Helios

Film Alita: Battle Angel

. Helios zaprasza: Alita: Battle Angel

sci-fi, Argentyna/Kanada/USA, 2019 r.

Alita budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido, sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo, twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć.

reż. Robert Rodriguez
wyk. Rosa Salazar, Christoph Walz, Jennifer Connely

Alita: Battle Angel
Biletywg cennika
Helios

Film Jak wytresować smoka 3

. Helios zaprasza: Jak wytresować smoka 3

animacja, USA, 2019 r.

Gdy Czkawka realizuje swoje marzenie o tworzeniu pokojowej smoczej utopii uwagę Szczerbatka przyciąga dzika, nieuchwytna smoczyca. Gdy nad wioskę nadciąga niebezpieczeństwo, a rola Czkawki jako wodza zostaje poddana próbie, zarówno chłopak, jak i jego smok, stają przed niemożliwymi do podjęcia decyzjami, by ocalić ich rasy.

reż. Dean DeBlois

Jak wytresować smoka 3
Biletywg cennika
Helios

Film Happy Death Day 2U

. Helios zaprasza: Happy Death Day 2U

horror, USA, 2019 r.

podobnie jak część pierwsza jest slasherem, ale twórcy opowiadają historię w humorystycznym tonie. Dlatego choć powtarzający się dzień ma na celu odkrycie tożsamości zabójcy z nożem, nie brak wielu zabawnych sytuacji utrzymanych w czarnym humorze. Tym razem główna bohaterka nie jest jedyną osobą, która przeżywa pętlę czasu.

reż. Christopher Landon
wyk. Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine

Happy Death Day 2U
Biletywg cennika
Helios

Film Kobiety mafii 2

. Helios zaprasza: Kobiety mafii 2

sensacyjny, Polska, 2019 r.

Po zdobyciu władzy nad stolicą, gang Niani przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida.

reż. Patryk Vega
wyk. Angie Cepeda, Agnieszka Dygant, Aleksandra Grabowska

Kobiety mafii 2
Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Płomienie

. Helios zaprasza: Kino konesera: Płomienie

thriller, Korea Południowa, 2018 r.

Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi która twierdzi, że zna go ze szkoły. Pod jej nieobecność Jong-soo opiekuje się kotem, którego nigdy nie udaje mu się zobaczyć, choć znika zostawiane dla niego jedzenie. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary - aż do dnia, w którym dziewczyna znika.

reż. Chang-dong Lee
wyk. Ah In Yoo, Steven Yeun, Jong-seo Jun

Kino konesera: Płomienie

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Kraina wielkiego nieba

. Helios zaprasza: Kino konesera: Kraina wielkiego nieba

dramat, USA, 2018 r.

Jeanette zostaje sama z synem, gdy jej mąż wyjeżdża, po raz kolejny uciekając od problemów. Kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

reż. Paul Dano
wyk. Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal, Ed Oxenbould

Kino konesera: Kraina wielkiego nieba

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Powrót Bena

. Helios zaprasza: Kino konesera: Powrót Bena

dramat, USA, 2018 r.

Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

reż. Peter Hedges
wyk. Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance

Kino konesera: Powrót Bena

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Sny wędrownych ptaków

. Helios zaprasza: Kino konesera: Sny wędrownych ptaków

Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku na odległym i wietrznym pustkowiu na granicy kraju. Miejscowa rodzinie z plemienia Wayúu angażuje się w niezwykle dochodowe zajęcie, jakim była wtedy sprzedaż marihuany amerykańskim hippisom. Gdy zachłanność i namiętność ścierają się z honorem, rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Życie członków rodziny Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie. 

reż. Ciro Guerra, Cristina Gallego
wyk. Carminia Martinez, Jose Acosta, Natalia Reyes

Kino konesera: Sny wędrownych ptaków

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Vice

. Helios zaprasza: Kino konesera: Vice

biograficzny, Hiszpania/USA/Wielka Brytania/Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2018 r.

Historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

reż. Adam McKay
wyk. Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell

Kino konesera: Vice

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Zimna wojna

. Helios zaprasza: Kino konesera: Zimna wojna

dramat, Francja/Polska/Wielka Brytania, 2018 r.

Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

reż. Paweł Pawlikowski
wyk. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc

Kino konesera: Zimna wojna
Biletywg cennika
Helios

Film Kultura dostępna: Twarz

. Helios zaprasza: Kultura dostępna: Twarz

dramat, Polska, 2017 r.

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

reż. Małgorzata Szumowska
wyk. Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol

seanse: 7 lutego o godz. 13.00 i 18.00

Kultura dostępna: Twarz

Bilety10 zł
Helios

Film Kultura dostępna: Jeszcze dzień życia

. Helios zaprasza: Kultura dostępna: Jeszcze dzień życia

animacja, dokumentalny, Belgia/Hiszpania/Niemcy/Polska/Węgry, 2018 r.

Oparta na książce Ryszarda Kapuścińskiego historia reportera realizującego swoją misję w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku. Podczas wyprawy Kapuściński zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Pod względem formalnym film jest stylizowaną animacją z fragmentami zdjęć dokumentalnych. Za pomocą narracji animacyjnej opowiedziano historię dziejącą się w przeszłości oraz oddano surrealistyczne realia wojny. Dokument pozwolił autorom uwzględnić pamięć tych, którzy przeżyli, a historii dodać realizmu.

reż. Damian Nenow, Raul de la Fuente

seanse: 21 lutego o godz. 13.00 i 18.00

Kultura dostępna: Jeszcze dzień życia

Bilety10 zł
Helios

Film Kultura dostępna: Jak pies z kotem

. Helios zaprasza: Kultura dostępna: Jak pies z kotem

dramat, Polska, 2018 r.

Jak pies z kotem to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

reż. Janusz Kondratiuk
wyk. Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura

Kultura dostępna: Jak pies z kotem

Bilety10 zł
Helios

Film Kino kobiet: Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3, fotos z archiwum bielskiego Heliosa. Helios zaprasza: Kino kobiet: Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

komedia obyczajowa, Polska, 2019 r.

Główna bohaterka Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia, który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny. Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

reż. Kordian Piwowarski
wyk. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn

Kino kobiet: Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

Biletywg cennika
Helios

Film Jeszcze dzien życia

animacja, dokumentalny, Belgia/Hiszpania/Niemcy/Polska/Węgry, 2018 r.

Oparta na książce Ryszarda Kapuścińskiego historia reportera realizującego swoją misję w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku. Podczas wyprawy Kapuściński zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Pod względem formalnym film jest stylizowaną animacją z fragmentami zdjęć dokumentalnych. Za pomocą narracji animacyjnej opowiedziano historię dziejącą się w przeszłości oraz oddano surrealistyczne realia wojny. Dokument pozwolił autorom uwzględnić pamięć tych, którzy przeżyli, a historii dodać realizmu.

reż. Damian Nenow, Raul de la Fuente

Jeszcze dzien życia

Biletywg cennika
Helios

Film Prodigy. Opętany

Sarah (Taylor Shilling) niepokoi się dziwnym zachowaniem swego 8-letniego syna. Pozornie Miles (Jackson Robert Scott) nie różni się od innych chłopców w tym wieku, a jednak może stanowić poważne zagrożenie dla całej rodziny. Jego matka podejrzewa, że za tą mroczną przemianą stoją nadprzyrodzone siły. Pragnąc za wszelką cenę chronić syna, postanawia rozwikłać zagadkę opętania chłopca. Okazuje się, że wyjaśnienie tkwi w przeszłości, a wyprawa w minione lata to dziki rajd po świecie nieznającym granicy między wyobraźnią a rzeczywistością. Czego dowie się Sarah i czy uda jej się ocalić Milesa? 
horror, USA, 2019 r.
reż. Nicholas McCarthy
wyk. Taylor Schilling, Colm Feore, Brittany Allen                

Prodigy. Opętany
Biletywg cennika
Helios

Film Romantycznie straszny maraton

Idealne walentynki? Tylko z nocnymi maratonami filmowymi. Już 15 lutego, specjalnie z myślą o wszystkich, którzy nie przepadają za komediami romantycznymi, Helios przygotował noc pełną grozy. W zestawie dwa filmy premierowe - Prodigy. Opętany oraz Zakon świętej Agaty. Następnie przedpremierowo historia ekskluzywnego i tajemniczego bractwa w filmie Próba. Krwawe zakończenie zagwarantują Nocne istoty. Maraton Romantycznie Straszny to doskonała okazja do przytulenia - nie tylko ze strachu.

Romantycznie straszny maraton

Biletywg cennika
Helios

Film Zakon świętej Agaty

Mary (debiutująca na dużym ekranie Sabrina Kern) – młoda, ciężarna kobieta szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, przerażającą naturę. Czy prześladowana przez widma przeszłości i niemogąca nikomu zaufać Mary, znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się spod kontroli demonicznej matki przełożonej (Carolyn Hennesy) i ocalić duszę swoją oraz nienarodzonego dziecka?
horror, USA, 2019 r.
reż. Darren Lynn Bousman
wyk. Sabrina Kern , Carolyn Hennesy, Courtney Halverson                  

Zakon świętej Agaty
Biletywg cennika
Helios

Klubokawiarnia Aquarium

Film Filmowe wtorki w Aquarium

. Klubokawiarnia Aquarium zaprasza: Filmowe wtorki w Aquarium

Pokazy ambitnego niekomercyjnego kina. Szczegółowy program projekcji: www.facebook.pl/klubokawiarnia.aquarium

Filmowe wtorki w Aquarium

BiletyWstęp wolny
Klubokawiarnia Aquarium

Film Watch Docs: Gdy nadejdzie wojna

Watch Docs - replika Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Prawa człowieka w filmie.
https://www.facebook.com/events/534542397036255/. Klubokawiarnia Aquarium zaprasza: Watch Docs: Gdy nadejdzie wojna

Pokazany zostanie film w reż. Jana Geberta, prod. Czechy/Chorwacja, 2018 r.
Na Słowacji rośnie liczba grup paramilitarnych, których celem jest obrona kraju, na przykład przed uchodźcami. Członkowie nacjonalistycznej jednostki Słowaccy poborowi przygotowują się na odparcie zagrożenia, spotykając się co dwa tygodnie na manewrach wojskowych. 

org. Stowarzyszenie Montaż

 

Watch Docs: Gdy nadejdzie wojna

BiletyWstęp wolny
Klubokawiarnia Aquarium

Film SIKSA. Stabat Mater Dolorosa, Musical o śmierci i dziewczynie

. Klubokawiarnia Aquarium zaprasza: SIKSA. Stabat Mater Dolorosa, Musical o śmierci i dziewczynie

SIKSA. Stabat Mater Dolorosa, Musical o śmierci i dziewczynie - performatywny musical oparty o płytę punkowego duetu SIKSA - Stabat Mater Dolorosa, nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, zobaczymy 20 lutego o godz. 18.00

Reż.Piotr Macha + SIKSA

SIKSA. Stabat Mater Dolorosa, Musical o śmierci i dziewczynie

BiletyWstęp wolny
Klubokawiarnia Aquarium

Cinema City

Film Ladies Night: Planeta Singli 3

Kolejny wyjątkowy wieczór dla pań przygotowany przez Cinema City w ramach cyklu Ladies Night odbędzie się w czwartek 7 lutego o godz. 19.30. Głównym punktem imprezy będzie przedpremiera komedii Planeta Singli 3. To finał znanej wszystkim historii w znakomitej obsadzie. Nie zabraknie takich gwiazd, jak Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Piotr Głowacki, Borys Szyc, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Bogusław Linda czy Danuta Stenka. Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/ladies-night.
. Cinema City zaprasza: Ladies Night: Planeta Singli 3

Ladies Night to wieczór, podczas którego panie mogą spędzić czas z przyjaciółkami, uczestniczyć w konkursach i wygrywać nagrody czy skorzystać z porad specjalistów z różnych dziedzin. W tym miesiącu głównym punktem wieczoru będzie przedpremierowy pokaz filmu Planeta Singli 3 w reżyserii Sama Akina i Michała Chacińskiego. To trzecia część komedii, w której zakochały się miliony widzów. Ania i Tomek w końcu decydują się na ślub. Wesele ma odbyć się na wsi u rodziny Tomka, z którą ten dawno nie miał kontaktu. Rodzinka Tomka (jego bracia i matka) sprawi, że przygotowania do ślubu zamienia się w prawdziwą komedię omyłek. Sporo do powiedzenia będzie chciała mieć także matka panny młodej, która zjawi się na miejscu z dużo młodszym partnerem, co niezbyt przypadnie do gustu rodzinie pana młodego. Perypetie weselnych gości z pewnością dostarczą widzom dużo śmiechu. Tymczasem Ola i Bogdan przeżyją małżeński kryzys przez małego Mikołaja i Zośkę, która śledzi wesele na Instagramie. Największą niespodziankę zrobi jednak ojciec Tomka, który zjawi się nagle na ślubie po długich latach nieobecności. Co wydarzy się na weselu? Czy dwie rodziny połączą się ze sobą? To trzeba zobaczyć!

Podczas wieczoru Ladies Night, oprócz pokazu przedpremierowego, na anie czekają także niespodzianki i konkursy z nagrodami! Wśród atrakcji Ladies Night będą porady specjalistów dotyczące tematów interesujących kobiety, a dodatkowo każda z uczestniczek wieczoru otrzyma zestaw drobnych upominków.

Ladies Night: Planeta Singli 3

Biletywg cennika
Cinema City

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

Film Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

aula WSA. Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik zaprasza: Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

Pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kogucik odbywają się obecnie w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, Bielsko-Biała, ul. Frycza-Modrzewskiego 12, wejście od strony parkingu.

Z cyklu Trudny okres dojrzewania

Igielnik

4 lutego, godz. 20.00

Wielka Brytania, 2017 r.

Zżyte ze sobą matka i córka usiłują ułożyć swoje życie w nowym mieście.

scen. i reż. Deborah Haywood

wyk. Lily Newmark, Joanna Scanlan, Loris Scarpa

 

z cyklu Tradycja a nowoczesność

Sny wędrownych ptaków

11 lutego, godz. 20.00

Dania/Kolumbia, 2018 r.

Zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego.

reż. Ciro Guerra, Cristina Gallego

wyk. Carminia Martínez, José Acosta, Natalia Reyes

 

z cyklu Świat się śmieje

Niezwykła podróż Fakira

18 lutego, godz. 20.00

Francja/USA, 2018 r.

Młody fakir przybywa do Paryża, by… zwiedzić Ikeę! Dzięki zbiegom okoliczności wyrusz w podróż po Europie. Pełna energii, emocji, ale też mądrości komedia.

reż. Ken Scott

wyk. Dhanush, Bérénice Bejo, Erin Moriarty

 

z cyklu W kręgu kobiet

Dziedziczki

25 lutego, godz. 20.00

Francja/Paragwaj/Niemcy/Urugwaj/Brazylia/Norwegia. 2018 r.

 Główne bohaterki od lat ukrywają swój związek przed oczami paragwajskiego społeczeństwa. Nagrody na festiwalach w Berlinie – nagroda Fipresci – najlepszy film; Srebrny Niedźwiedź – najlepsza aktorka.

scen. i reż. Marcelo Martinessi

wyk. Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova 

karnet miesięczny 30 zł, pojedynczy seans 12 zł, ulgowy 10 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

miejsce: aula Tow. Szkolnego im Reja, ul. Frycza-Modrzewskiego 12
Biletykarnet 30 zł, pojedynczy bilet 12 i 10 zł
Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |