Film - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Kino Studio

Film Kino Studio - przyjmuje grupy zwiedzające Studio Filmów Rysunkowych

Kino Studio, fot. Paweł Sowa. Kino Studio zaprasza: Kino Studio - przyjmuje grupy zwiedzające Studio Filmów Rysunkowych

Przyjmuje grupy - osoby indywidualne dołączone zostaną do grup - chcące zwiedzić Studio Filmów Rysunkowych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00.
rezerwacja pod nr tel. 338125058

Kino Studio - przyjmuje grupy zwiedzające Studio Filmów Rysunkowych
Biletywg cennika
Kino Studio

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich

Film Stare kino w starym zamku

Krótka historia filmu polskiego dedykowana 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich zaprasza: Stare kino w starym zamku

Ostatni etap, 1948, reż. Wanda Jakubowska, Piąta z ulicy Barskiej, 1954, reż. Aleksander Ford, Skarb, 1949, reż. Leonard Buczkowski. Spotkanie prowadzi Stanisław Janicki.

Stare kino w starym zamku

Bilety15 i 8 zł
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich

Helios

Film Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Dywizjon 303, fotos z archiwum bielskiego Heliosa. Helios zaprasza: Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Wojenny, Polska/Wielka Brytania, 2018 r.

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. 

reż. Wiesław Saniewski, Denis Delić

wyk: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold

Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Biletywg cennika
Helios

Film Kamerdyner

. Helios zaprasza: Kamerdyner

dramat historyczny, Polska, 2018 r.

Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss pochodzącą z pruskiego rodu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy.

reż. Filip Bajon
wyk. Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Janusz Gajos

Kamerdyner
Biletywg cennika
Helios

Film Filmowe poranki dla dzieci

Mikołajki - 8-9 grudnia

Bajeczki Maszy - 16 grudnia

Strażak Sam cz. 8 - 30 grudnia

 

Filmowe poranki dla dzieci

Biletywg cennika
Helios

Film Bohemian Rhapsody

. Helios zaprasza: Bohemian Rhapsody

biograficzny, muzyczny, USA/Wielka Brytania, 2018 r.

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

reż. Bryan Singer
wyk. Rami Malek, Lucy Boynton, Mike Myers

Bohemian Rhapsody
Biletywg cennika
Helios

Film Dziadek do orzechów i cztery królestwa

. Helios zaprasza: Dziadek do orzechów i cztery królestwa

fantasy, USA, 2018 r.

Bohaterką filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

reż. Lasse Hallström, Joe Johnston
wyk. Keira Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren

Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Biletywg cennika
Helios

Film Planeta singli 2

. Helios zaprasza: Planeta singli 2

komedia romantyczna, Polska, 2018 r.

Związek Ani i Tomka przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

reż. Sam Akina
wyk. Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki

Planeta singli 2
Biletywg cennika
Helios

Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

. Helios zaprasza: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

fantasy, USA/Wielka Brytania, 2018 r.

akcja filmu rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera.

reż. David Yates
wyk. Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Biletywg cennika
Helios

Film Creed II

. Helios zaprasza: Creed II

Adonis Creed stara się pogodzić sprawy osobiste z treningami do najważniejszego bokserskiego starcia w karierze. Będzie musiał stanąć na ringu do walki z przeciwnikiem pośrednio związanym z tragedią, która dotknęła niegdyś jego rodzinę. Adonis ma jednak wciąż w swym narożniku Rocky'ego Balboę, który wspiera go we wszystkich trudnych chwilach. Razem stawią czoło demonom przeszłości, podadzą w wątpliwość wyznawane wartości i staną w obronie wspólnego dziedzictwa.

reż. Steven Caple Jr.
wyk. Michael B. Jordan, Sylwester Stallone, Tessa Thompson

Creed II
Biletywg cennika
Helios

Film Miłość jest wszystkim

. Helios zaprasza: Miłość jest wszystkim

komedia, Polska, 2018 r.

Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

reż. Michał Kwieciński
wyk. Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Mateusz Damięcki

Miłość jest wszystkim
Biletywg cennika
Helios

Film Robin Hood: Początek

. Helios zaprasza: Robin Hood: Początek

przygodowy, USA, 2018 r.

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John.

reż. Otto Bathurst
wyk. Taron Egerton, Jamie Fox, Ben Mendelsohn

Robin Hood: Początek
Biletywg cennika
Helios

Film Narodziny gwiazdy

. Helios zaprasza: Narodziny gwiazdy

muzyczny, USA, 2018 r.

Piekielnie zdolna, choć niepewna siebie Ally przypadkiem spotyka w barze gwiazdora country. Mimo różnic zakochują się w sobie i postanawiają wyruszyć we wspólną trasę. Dla niej to uczucie stanie się inspiracją do artystycznej pracy, a także katapultą do wielkiej kariery. Dla niego - być może początkiem końca.

reż. Bradley Cooper
wyk. Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Eliott

Narodziny gwiazdy
Biletywg cennika
Helios

Film Grinch

. Helios zaprasza: Grinch

animacja, USA, 2018 r.

Grinch znów powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć.

reż. Yarrow Cheney, Scott Mosier

Grinch
Biletywg cennika
Helios

Film Miśków 2-óch w Nowym Jorku

. Helios zaprasza: Miśków 2-óch w Nowym Jorku

animacja, USA, 2018 r.

Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. Okazuje się również że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

reż. Tim Maltby

Miśków 2-óch w Nowym Jorku
Biletywg cennika
Helios

Film Zabójcze maszyny

. Helios zaprasza: Zabójcze maszyny

Zabójcze maszyny

sci-fi, Nowa Zelandia/USA, 2018 r.

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw. Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

reż. Christian Rivers
wyk. Hera Hillmar, Hugo Weawing, Robert Sheehan

Zabójcze maszyny
Biletywg cennika
Helios

Film Diabeł: Inkarnacja

. Helios zaprasza: Diabeł: Inkarnacja

horror, USA, 2018 r.

Szokujące egzorcyzmy wymykają się spod kontroli, w wyniku czego młoda kobieta umiera. Kilka miesięcy później Megan Reed, pracująca na nocnej zmianie w kostnicy, otrzymuje zniekształcone zwłoki zmarłej. Sama, zamknięta w piwnicznych korytarzach kostnicy Megan doświadcza przerażających wizji, zaczynając wierzyć, że ciało kobiety może być opętane przez demoniczne moce.

reż. Diederik Van Rooijen
wyk. Shay Mitchell, Grey Damon, Kirby Johnson

Diabeł: Inkarnacja
Biletywg cennika
Helios

Film Aquaman

. Helios zaprasza: Aquaman

akcja, sci-fi, Australia/USA, 2018 r.

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

reż. James Wan
wyk. Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman

Aquaman
Biletywg cennika
Helios

Film Mary Poppins powraca

. Helios zaprasza: Mary Poppins powraca

musical, USA, 2018 r.

Film Mary Poppins powraca jest sequelem znanej wszystkim historii sprzed lat. Mary Poppins, przy użyciu swoich zdolności, pomaga rodzinie na nowo odkryć radość, której brakuje w ich życiu.

reż. Rob Marshall
wyk. Emily Blunt, Colin Firth, Meryl Streep

Mary Poppins powraca
Biletywg cennika
Helios

Film Spider-Man Uniwersum

. Helios zaprasza: Spider-Man Uniwersum

animacja, USA, 2018 r.

Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man. Podobnie zresztą jak on, jest superbohaterem: nazywany jest często Ultimate Spider-Man, działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga.

reż. Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Spider-Man Uniwersum
Biletywg cennika
Helios

Film Pech to nie grzech

. Helios zaprasza: Pech to nie grzech

komedia romantyczna, Polska, 2018 r.

Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr oraz jego piękna narzeczona – Weronika zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama. Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej.

reż. Ryszard Zatorski
wyk. Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Krzysztof Czeczot

Pech to nie grzech
Biletywg cennika
Helios

Film Teraz albo nigdy

. Helios zaprasza: Teraz albo nigdy

komedia romantyczna, USA, 2018 r.

Maya jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facio z brzuchem. Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Pewnego dnia jednak zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca. I nagle wszystkie marzenia się spełniają. Jak to możliwe? Ktoś życzliwy, bez jej wiedzy, zmodyfikował w sieci jej CV – tworząc jej zupełnie nową, ekskluzywną przeszłość. Maya podejmuje tę grę i pewnym krokiem wkracza na sam szczyt. Wkrótce jednak przeszłość się o Mayę upomni. Będzie musiała zawalczyć nie tylko o swoją karierę, ale przede wszystkim, o tych których kocha.

reż. Peter Segal
wyk. Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Milo Ventimiglia

Teraz albo nigdy
Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Winni

. Helios zaprasza: Kino konesera: Winni

thriller, Dania, 2018 r.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia - były funkcjonariusz policji - z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie - irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i telefonie.

reż. Gustaw Möller
wyk. Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi

Kino konesera: Winni

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Dlaczego jesteśmy kreatywni

. Helios zaprasza: Kino konesera: Dlaczego jesteśmy kreatywni

dokumentalny, Niemcy, 2018 r.

30 lat. 50 rozmów. Jedno pytanie. Podczas tej niezwykłej filmowej podróży spotkamy się z największymi postaciami współczesnej kultury i popkultury. To oni mają dziś największy wpływ na to, co oglądamy, czego słuchamy, w co się ubieramy i jak myślimy. Wszyscy odpowiedzą na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Poznamy odpowiedzi inspirujące, niektóre być może szokujące, ale też takie, które potrafią odmienić życie. Na ekranie zobaczymy m. in. Davida BowieBjörkYoko OnoAngelinę JolieDavida LynchaQuentina TarantinoBonoNicka Cave’aStephena HawkingaDalajlamę czy Umberto Eco.

reż. Hermann Vaske

Kino konesera: Dlaczego jesteśmy kreatywni

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Świąteczne przeboje

. Helios zaprasza: Kino konesera: Świąteczne przeboje

komedia, Dania, 2018 r.

W domu Katrine i Madsa trwają przygotowania do rodzinnej wigilii. Podczas tego święta przy ich stole znajduje się miejsce dla wszystkich. Progi domu gospodarzy przekroczą rozwiedzeni rodzice, jej siostra Barbara (pastor) z pretensjonalnym mężem i niesfornym synem, najmłodsza siostra i jej nowy mąż z uroczą, podekscytowaną pierwszym śniegiem córką. Atmosfera powoli gęstnieje. Świąteczny nastrój może tego nie przetrwać. Jest to komedia, której humor uwydatnia się w zdolnościach rodziny do wydobywania się z najgorszych tarapatów i odnajdywania w sobie sporych pokładów czułości i lojalności.

reż. Paprika Steen
wyk. Parika Steen, Lars Brygmann, Jacob Lohmann

Kino konesera: Świąteczne przeboje

Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: Gentleman z rewolwerem

. Helios zaprasza: Kino konesera: Gentleman z rewolwerem

komedia kryminalna, USA, 2018 r.

Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

reż. Dawid Lowery
wyk. Robert Redford, Casey Affleck, Sissy Spacek

Kino konesera: Gentleman z rewolwerem
Biletywg cennika
Helios

Film Kino konesera: The world is yours

. Helios zaprasza: Kino konesera: The world is yours

komedia kryminalna, Francja, 2018 r.

François to drobny dealer narkotyków. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie, by założyć mały, i co ważne, legalny biznes w Algierii. Potrzebne mu są jednak pieniądze, zwłaszcza że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. François zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą eks-dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć, kumpla gangstera o filozoficznym podejściu do życia i mamuśki - oszustki podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie. Gangsterzy, silne kobiety, dużo akcji i jeszcze więcej humoru! 

reż. Romain Gavras
wyk. Karim Leklou, Isabelle Adjani, Vincent Cassel

Kino konesera: The world is yours
Biletywg cennika
Helios

Film Kultura dostępna: Cicha noc

. Helios zaprasza: Kultura dostępna: Cicha noc

dramat, Polska, 2017 r.

Wigilia Bożego Narodzenia. Wiejski dom we wschodniej Polsce. Adam - młody emigrant zarobkowy niespodziewanie pojawia się na wigilijnej kolacji. Nikt z jego licznej rodziny nie spodziewa się jaki jest prawdziwy powód jego nagłego powrotu do Polski.

reż. Piotr Domalewski
wyk. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora

seanse: 13 grudnia o godz. 13.00 i 18.00

Kultura dostępna: Cicha noc

Bilety10 zł
Helios

Film Kultura dostępna: Listy do M. 3

. Helios zaprasza: Kultura dostępna: Listy do M. 3

komedia romantyczna, Polska, 2017 r.

Listy do M. 3 opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

reż. Tomasz Konecki
wyk. Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk

seanse: 20 grudnia o godz. 13.00 i 18.00

Kultura dostępna: Listy do M. 3

Bilety10 zł
Helios

Film Kultura dostępna: Po prostu przyjaźń

. Helios zaprasza: Kultura dostępna: Po prostu przyjaźń

komedia, Polska, 2016 r.

Wielowątkowa, wzruszająca komedia o grupie przyjaciół, których relacje - w obliczu życiowych przeciwności - zostają wystawione na niejedną próbę. 

reż. Filip Zylber
wyk. Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny

Kultura dostępna: Po prostu przyjaźń

Bilety10 zł
Helios

Film Assassination Nation

Salem 2018 roku zdaje się niezbyt oddalone od tamtych czasów. Sam Levinson, reżyser i scenarzysta filmu, bezlitośnie pokazuje nam dzisiejszą mentalność, w nowatorski sposób łącząc czarną komedię, horror, satyrę i thriller. Lily (Odessa Young), Bex (Hari Nef), Em (Abra) i Sarah (Suki Waterhouse) to licealistki, które jak większość dzisiejszych młodych ludzi, postrzegają rzeczywistość wyłącznie okiem internetu i social mediów. Ich życie zmieni się dramatycznie, gdy telefon jednego z członków ich społeczności wpadnie w ręce hakera, a do sieci trafią wiadomości, zdjęcia i wideo kompromitujące dziewczyny. 
komedia/thriller/horror, USA, 2018 r.
reż. Sam Levinson
wyk. Odessa Young, Hari Nef, Suki Waterhouse

Assassination Nation
Biletywg cennika
Helios

Film Kino kobiet: Miłość jest wszystkim

Miłość jest wszystkim, fotos z archiwum bielskiego Heliosa. Helios zaprasza: Kino kobiet: Miłość jest wszystkim

Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.
komedia, Polska, 2018 r. 
reż. Michał Kwieciński
wyk. Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert

Kino kobiet: Miłość jest wszystkim

Biletywg cennika
Helios

Film Misja Yeti

Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać. Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman.

Czy Simon i Nelly rozszyfrowują pamiętnik?
Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami?
I wreszcie, czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?
animacja, Kanada, 2018 r.
reż. Pierre Greco, Nancy Florence Savard

Misja Yeti
Biletywg cennika
Helios

Film Nocne istoty

Ludzie znikający bez śladu, zmarli powstający z grobu, istoty żądne krwi… Wszystko to ma miejsce w jednej z dzielnic Buenos Aires. Trzech ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych podejmuje się próby rozwiązania mrocznej zagadki, która burzy spokój mieszkańców.
horror, Argentyna, 2018 r.
reż. Demian Rugna
wyk. Ariel Chavarría, Maximiliano Ghione, Norberto Gonzalo, Hugo Halbrich

Nocne istoty
Biletywg cennika
Helios

Film Operacja Overlord

Na godziny przed słynnym dziś D-Day, grupa amerykańskich spadochroniarzy ląduje w okupowanej przez nazistów Francji. Zniszczony nadajnik radiowy znajduje się na szczycie ufortyfikowanego kościoła. W dążeniu do przejęcia budynku, żołnierze łączą siły z młodą Francuzką. W piwnicach kościoła natrafiają jednak na tajne nazistowskie laboratorium. Spotkają tam wrogów, jakich nikt nigdy dotąd nie widział… Wyprodukowana przez J.J. Abramsa Operacja Overlord to pulsująca akcją i niespodziewanymi zwrotami jazda bez trzymanki. 
horror, USA, 2018 r.
reż. Julius Avery
wyk.John Magaro, Wyatt Russell, Pilou Asbaek

Operacja Overlord
Biletywg cennika
Helios

Film Był sobie Deadpool

Niegrzeczny superbohater powraca w baśniowej wersji filmu Deadpool 2 dla każdego, z 20 minutami nowych scen i uderzeniową dawką niespodzianek. Gdy ją zobaczysz, zaczniesz się zastanawiać, po jaką cholerę ktokolwiek męczył się z produkcją wersji oryginalnej.

film fantasy, USA, 2018 r.
reż. David Leitch

Był sobie Deadpool
Biletywg cennika
Helios

Film Fuga

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

dramat, Polska/Czechy/Szwecja, 2018 r.
reż. Agnieszka Smoczyńska
wyk. Gabriela Muskała, , Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska

Fuga
Biletywg cennika
Helios

Film Maraton Władcy Pierścieni

Nocne maratony filmowe Helios zapraszają na niezwykłą podróż po Śródziemiu.

-Przenieś się do baśniowej krainy ludzi, elfów, krasnoludów oraz hobbitów i wraz z bohaterami kultowej serii, przeżyj przygodę swojego życia. Dołącz do Frodo Bagginsa i drużyny Pierścienia w niebezpiecznej wyprawie do Mordoru. Zagramy wszystkie trzy części serii opartej na bestsellerowej powieści J.R.R. Tolkiena. Co więcej, będą to wersje reżyserskie filmów! – zapraszają organizatorzy.

Władca Pierścieni: Drużyna pierścienia

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Powrót króla

 

Maraton Władcy Pierścieni

Biletywg cennika
Helios

Film 7 uczuć

7 uczuć, fotos z archiwum bielskiego Heliosa. Helios zaprasza: 7 uczuć

komedia, Polska, 2018 r.
Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
reż. Marek Koterski
wyk. Michał Koterski, Marciń Dorociński, Katarzyna Figura

7 uczuć
Biletywg cennika
Helios

Film Kler

Kler, fotos z archiwum bielskiego Heliosa. Helios zaprasza: Kler

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. 

Kler
Biletywg cennika
Helios

Film Kursk

10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 z 118 obecnych na pokładzie marynarzy. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża Tanya Averin (Léa Seydoux), sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek, gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell (Colin Firth). 
dramat, Belgia/luksemburg, 2018 r.
reż. Thomas Vinterberg
wyk. Lea Seydoux, Colin Firth, Matthias Schoenaerts

Kursk
Biletywg cennika
Helios

Film The Quake. Trzęsienie ziemi

W 1904 roku trzęsienie ziemi o sile 5,4 w skali Richtera nawiedziło stolicę Norwegii – Oslo. Ruchy tektoniczne rejestrowane w Skandynawii wskazują na to, że taka katastrofa nie tylko może się powtórzyć, ale jej siła przekroczy skalę, jakiej dotąd nie rejestrowano na Ziemi.

Tylko jeden człowiek dostrzeże zagrożenie.
Czy uda mu się uratować najbliższych i ostrzec ludzi przed zbliżającą się katastrofą?
Jaką cenę zapłaci za zaniedbanie władz?

To będzie zagłada, jakiej świat jeszcze nie widział

thriller, Norwegia, 2018 r.
reż.John Andreas Andersen
wyk. Ane Dahl Torp, Kristoffer Joner, Hang Tran

The Quake. Trzęsienie ziemi
Biletywg cennika
Helios

Klubokawiarnia Aquarium

Film Filmowe wtorki w Aquarium

. Klubokawiarnia Aquarium zaprasza: Filmowe wtorki w Aquarium

Pokazy ambitnego niekomercyjnego kina. Szczegółowy program projekcji: www.facebook.pl/klubokawiarnia.aquarium

Filmowe wtorki w Aquarium

BiletyWstęp wolny
Klubokawiarnia Aquarium

Film Watch Docs, czyli Prawa Człowieka w Filmie

. Klubokawiarnia Aquarium zaprasza: Watch Docs, czyli Prawa Człowieka w Filmie

Pokaz w ramach repliki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.
org. Stowarzyszenie Montaż 

 

Watch Docs, czyli Prawa Człowieka w Filmie

BiletyWstęp wolny
Klubokawiarnia Aquarium

Film Irek Wojtczak/Kamil Piotrowicz Duo: Metropolis

grafika ze strony: https://www.facebook.com/events/2199515296996661/. Klubokawiarnia Aquarium zaprasza: Irek Wojtczak/Kamil Piotrowicz Duo: Metropolis

Wojtczak / Piotrowicz Duo: Metropolis, reż. Fritz Lang (Niemcy 1927). Film niemy z muzyką na żywo.
Irek Wojtczak − saksofonista, improwizator, kompozytor i aranżer.
Kamil Piotrowicz - pianista i kompozytor, nominowany do nagrody Fryderyk 2017 za drugi autorski album nagrany z zespołem Kamil Piotrowicz Sextet.  

 

Irek Wojtczak/Kamil Piotrowicz Duo: Metropolis

Bilety15 zł
Klubokawiarnia Aquarium

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

Film Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

aula WSA. Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik zaprasza: Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

W grudniu pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbywają się w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, Bielsko-Biała, ul. Frycza-Modrzewskiego 12, wejście od strony parkingu.

Z cyklu Punk Not Dead

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
3 grudnia, godz. 20.00
Wielka Brytania/USA, 2017 r.
Londyn, lata 70., eksplozja punka. Międzygalaktyczne love story.
reż. John Cameron Mitchell
wyk. Alex Sharp, Elle Fanning, Nicole Kidman

Z cyklu Współczesny folklor
Listopad
10 grudnia, godz. 20.00
Holandia/Polska/Estonia, 2017 r.
Estońska ludowa bajka magiczna z klasycznym romansem w tle. Mieszanka wybuchowa.
reż. Rainer Sarnet
wyk. Rea Lest, Jörgen Liik, Dieter Laser 

Z cyklu Kocioł bałkański
Małżeństwo
17 grudnia, godz. 20.00
Albania/Kosowo, 2017 r.
Opowieść o zduszonej miłości i zdradzonych ideałach. Pierwszy albański film w naszym klubie i od razu… znakomity.
reż. Blerta Zeqiri

wyk. Alban Ukaj, Adriana Matoshi, Genc Salihu

karnet miesięczny 30 zł, pojedynczy seans 12 zł, ulgowy 10 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik

miejsce: aula Tow. Szkolnego im Reja, ul. Frycza-Modrzewskiego 12
Biletykarnet 30 zł, pojedynczy bilet 12 i 10 zł
Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |