Teatr - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Teatr Polski

Teatr Boeing, Boeing

Boeing, Boeing; fot. Krzysztof Grabowski, archiwum Teatru Polskiego

Dzięki precyzyjnemu opanowaniu rozkładu lotów główny bohater, Maks, może korzystać ze wszelkich zalet poligamii, jednocześnie sprytnie unikając jej wad. Jego kochanki-narzeczone są stewardessami pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych. Jednak nieoczekiwana zmiana rozkładu lotów psuje cały misternie utkany harmonogram życia Maksa. Aby wybrnąć z sytuacji, musi dokonywać iście karkołomnych wyczynów.

Boeing, Boeing to jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie, ciesząca się wielkim powodzeniem także na polskich scenach.Sztuka Marca Camolettiego powraca po latach na afisz Teatru Polskiego. W 1974 r. pod tytułem Latające narzeczone reżyserował ją ówczesny dyrektor Alojzy Nowak – teraz znalazła się na reżyserskim warsztacie obecnego dyrektora bielskiej sceny – Witolda Mazurkiewicza.

reżyseria: Witold Mazurkiewicz
autor: Marc Camoletti
przekład: Bartosz Wierzbięta
scenografia: Katarzyna Załęcka
występują: Oriana Soika, Anita Jańcia, Agnieszka Rose, Wiktoria Węgrzyn, Rafał Sawicki, Mateusz Wojtasiński

Boeing, Boeing
Boeing, Boeing; fot. Krzysztof Grabowski, archiwum Teatru Polskiego. Teatr Polski zaprasza: Boeing, Boeing

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Wanda

Wanda, fot. archiwum teatru Polskiego

Wanda Rutkiewicz, legenda światowego himalaizmu, zdobywczyni ośmiu z czternastu ośmiotysięczników, pierwsza Europejka na Mount Evereście wraca na moment z góry, aby wytłumaczyć się ze swojego szaleńczego zapału, niezwykłego uporu i samotności towarzyszącej jej nie tylko w trakcie podejścia na szczyt. Tekst Wiesławy Sujkowskiej to opowieść o trudach wspinaczki i o trudnościach w zorganizowaniu wypraw, o niełatwej przeszłości i zmaganiu się z codziennymi ograniczeniami własnego ciała, o partnerach i przyjaciołach, którzy nie byli w stanie dotrzymać kroku ambicji.

Anita Jancia-Prokopowicz (doskonale znana bielskiej publiczności) zmierzy się tym razem samotnie z tekstem dramatycznym. Monodram reżyseruje Maria Sadowska – producentka, piosenkarka, a ostatnio reżyserka głośnego i świetnie przyjętego filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

twórcy:

tekst – Wiesława Sujkowska

reżyseria – Maria Sadowska

współpraca reżyserska – Joanna Grabowiecka

scenografia i kostiumy – Ilona Binarsch

muzyka – Maria Sadowska

Wanda - Anita Jancia-Prokopowicz

premiera: październik 2017 r.

Wystawa zdjęć to niecodzienna okazja poznania Wandy Rutkiewicz – nie tylko w trasie, w górach, lecz także w samochodzie wyścigowym czy na boisku siatkówki. Na kilkunastu zdjęciach prezentowane jest intensywne życie polskiej himalaistki wzbogacone o fragmenty książki.

Wanda
Wanda Rutkiewicz, Karakorum 1982 - fot. przekazana przez Teatr Polski w Bielsku-Białej pochodzi ze Zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki. Źródło - Wydawnictwo Literackie. Teatr Polski zaprasza: Wanda

Bilety35, 25 zł
Teatr Polski

Teatr Pomoc domowa

Pomoc domowa, fot. Joanna Gałuszka, archiwum Teatru Polskiego

Zabawna sztuka Marca Camolettiego to druga część kultowego i uwielbianego przez widzów spektaklu Boeing Boeing wtłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Doświadczona w damsko-męskich bojach pokojówka Nadia (Anita Jancia) musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami w nowym miejscu pracy. Tym razem konieczność ratowania sytuacji znacznie komplikuje to, że wszyscy bohaterowie znajdują się naraz w jednym mieszkaniu. Nadia musi się zatem bardzo nakombinować, żeby uchronić co najmniej dwa romanse przed ujawnieniem.

Tekst – Marc Camoletti

Adaptacja – Bartosz Wierzbięta

Reżyseria – Witold Mazurkiewicz

Scenografia – Tomasz Tobys

Kostiumy – Iga Sylwestrzak

Opracowanie muzyczne – Witold Mazurkiewicz

Wyk.

Norbert – Grzegorz Sikora

Olga, żona Norberta – Marta Gzowska-Sawicka

Marek, kochanek Olgi – Piotr Gajos

Maja, kochanka Norberta – Maria Suprun

Nadia, sprzątaczka – Anita Jancia

 

 

Pomoc domowa
Pomoc domowa, fot. Joanna Gałuszka, archiwum Teatru Polskiego. Teatr Polski zaprasza: Pomoc domowa

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Singielka 2, czyli Matka Polka

Singielka 2, czyli Matka Polk, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Singielka 2, czyli Matka Polka

Kilka lat po tym, jak poznaliście Alicję – estradową wokalistkę, szamoczącą się w sidłach samotnego istnienia – z przyjemnością zapraszamy Państwa  do Teatru, by przedstawić jej dalsze losy.

Minęło kilka lat i zaszły wielkie zmiany. Alicja jest obecnie mężatką, a do tego mamą rocznych bliźniaczek. Właściwie, chciałoby się dopisać „i żyli długo i szczęśliwie“, ale... ale... artystce zawsze w końcu zacznie doskwierać głód sceny i możliwości spełniania swoich marzeń. Zwłaszcza, kiedy chronicznie nie dosypia i tkwi w kołowrocie codziennych małych zdarzeń, gdzieś między pieluchami a przecieranymi zupkami. Jakby tego było mało – relacje z wymarzonym mężczyzną pozostawiają sporo do życzenia.

Ktoś kiedyś powiedział, że urodzić dziecko to jak wrzucić granat między dwoje kochających się ludzi. A bliźniaki – to co? Wiązka trotylu czy mina przeciwczołgowa? A może panzerfaust? Mądrala! Alicja bardzo chciałaby wrócić do swojego dawnego świata, za którym tęskni. Konfrontacja Pani Piosenkarki z Matką Polką wydaje się nieunikniona.

Żeby to było jasne. Wiem, że dużo się u mnie (sorry – u nas) zmieniło, ale nie zamierzam składać skrzydeł i mam zamiar jeszcze polecieć. Dokąd? W cholerę i jeszcze wyżej! Udowodnię wszystkim, że nie jestem tylko otwartą na wciąż mleczarnią, dystrybutorem matczynego białka, czy maszyną do przewijania. Co z tego wyniknie? Jak Alicja poradzi sobie ze sobą i kochaną rodzinką?

Spotkanie z byłą już singielką pełne będzie poruszających zwrotów akcji. Sprawdźcie, czy Alicja się dowie: jak przeżyć z mężem i dziećmi i nie zwariować kompletnie?!

tekst i reżyseria – Jacek Bończyk

scenografia i kostiumy – Grzegorz Policiński

Singielka – Anna Guzik-Tylka

           

Singielka 2, czyli Matka Polka

Bilety35 i 25 zł
Teatr Polski

Teatr Boska!

Boska, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Boska!

Dajcie się przenieść w tętniący muzyką świat Nowego Jorku, do pełnego blichrtu salonu w Hotelu Ritz, do świetlistego Carnegie Hall. Do miasta, które nigdy nie zasypia. Do dżungli ludzkich marzeń, aspiracji i rozczarowań. Do miasta, które najpierw wykpiło, a potem pokochało miłością bezwarunkową łamiący się głos Florence Foster Jenkins. 

Boska! to słodko-gorzka komedia o najgorszej śpiewaczce świata, która mimo braku talentu i słuchu muzycznego zrobiła międzynarodową karierę i występowała w najsłynniejszych salach koncertowych. Nie przejmowała się krytyką, wierzyła w swój talent i mówiła: ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam.  Sceniczna opowieść o tej autentycznej postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że nawet najbardziej szalone marzenia warto realizować. 

W roli głównej wystąpi Beata Olga Kowalska, aktorka na co dzień grająca w teatrach muzycznych w Łodzi i Warszawie. Projekt scenografii przygotował Damian Styrna, projekcje – Eliasz Styrna, kostiumy – Anna Chadaj, choreografię – Iwona Runowska. Spektakl wyreżyserował Paweł Szkotak, twórca Teatru Biuro Podróży, reżyser kilkudziesięciu spektakli teatralnych (w tym ostatnio takich tytułów jak Eugeniusz Oniegin, Amadeusz, Opera za trzy grosze). Zapowiada się kolejne muzyczne, wizualne i aktorskie wydarzenie w Teatrze Polskim.

autor: Peter Quilter
przekład: Elżbieta Woźniak

reżyseria: Paweł Szkotak
scenografia: Damian Styrna
kostiumy: Anna Chadaj
choreografia: Iwona Runowska

wykonawcy:
Florence Foster Jenkins – Beata Olga Kowalska
Cosme McMoon – Grzegorz Margas
St Clair– Tomasz Lorek
Dorothy – Marta Gzowska-Sawicka
Maria – Wiktoria Węgrzyn
Pani Verindag-Gedge – Maria Suprun
tancerze – Mateusz Wojtasiński, Karol Pruciak, Katarzyna Gocał i Flaunnette Mafa

Spektakl z audiodeskrypcją: 30 listopada, godz. 19.00.

Boska!

Bilety60, 50 i 40 zł
Teatr Polski

Teatr Mayday

Mayday fot. Joanna Gałuszka. Teatr Polski zaprasza: Mayday

Jeden z największych przebojów komediowych Teatru Polskiego wraca na scenę w nowej realizacji (reżyseruje Witold Mazurkiewicz) i nowej obsadzie. Po raz pierwszy Mayday trafił na afisz TP w 1993 r. (reż. Stefan Szaciłowski) i przez lata bił rekordy popularności, bawiąc bielskich widzów do łez. Najlepsza farsa pióra mistrza gatunku – Raya Cooneya to historia londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Do czasu. Na skutek wypadku samochodowego jego tajemnica wychodzi na jaw, a bohater dokonuje karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Nawet jeśli perypetie Johna Smitha są już widzom znane, z pewnością warto obejrzeć je w nowej odsłonie i przekonać się, czy jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars bawi wciąż tak samo, a może bardziej?

autor: Ray Cooney

przekład: Elżbieta Woźniak

reżyseria: Witold Mazurkiewicz

scenografia i kostiumy: Jerzy Rudzki

inspicjent/sufler: Halina Mieszczak

wyk. Anna Guzik-Tylka, Oriana Soika, Sławomir Miska, Michał Czaderna,

Tomasz Lorek, Grzegorz Sikora, Witold Mazurkiewicz, Jadwiga Grygierczyk

 

Mayday

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Seks dla opornych

Seks dla opormych, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Seks dla opornych

Seks dla opornych 

W komedii Seks dla opornych próba przełamania małżeńskiej rutyny wieloletniego związku pokazana jest z subtelną ironią ale i dużą wyrozumiałością. Czy wskazówki czerpane z tytułowego poradnika mogą stać się remedium na małżeńskie kłopoty, czy raczej przyczynią się do rozwodu?

W słodko-gorzkiej komedii małżeńskiej zobaczymy… aktorskie małżeństwo – Martę i Rafała Sawickich. Będzie to kolejna premiera w ramach projektu OFF ROAD na Małej Scenie Teatru Polskiego. 

twórcy:

Autor – Michele Riml

Przekład – Hanna Szczerkowska

Reżyseria – Witold Mazurkiewicz

Scenografia i kostiumy – Małgorzata Jankowska

Muzyka – Krzysztof Maciejowski 

obsada:

Alice – Alicja  – Marta Gzowska-Sawicka

Henry – Marek – Rafał Sawicki 

premiera: 12 kwietnia 2019 r., mała scena

Seks dla opornych

Bilety35, 25 zł
Teatr Polski

Teatr Beztlenowce

Beztlenowce, fot. Tomasz Tobys. Teatr Polski zaprasza: Beztlenowce

 

Beztlenowce to kameralny dramat, w którym Ingmar Villqist z właściwą sobie niezwykłą psychologiczną przenikliwością przygląda się naturze ludzkiej. Autor, a jednocześnie reżyser spektaklu wchodzi głęboko w intymne życie

swoich bohaterów – pary nieszczęśliwych ludzi, którzy rozpaczliwie pragną bliskości i zrozumienia,

jednak wciąż zadają sobie ból.

Postaci stworzone przez Villqista to niezwykle wymajające „tworzywo” dla aktorów, a wcielą się w nie:

Piotr Gajos, Sławomir Miska i Katarzyna Żbel.

 

Twórcy

Autor, reżyser, scenograf – Ingmar Vilqist

Muzyka – Krzysztof Maciejowski

Obsada

Aktor – Piotr Gajos

Aktor – Sławomir Miska

Aktorka – Katarzyna Żbel

 

Premiera 15 września 2019, Mała Scena (OFF-ROAD)

Beztlenowce

Bilety35, 25 zł
Teatr Polski

Teatr Bielska Scena Kabaretowa: Michał Wójcik

Bielska Scena Kabaretowa wieczór 115.
Michał Wójcik, fot. z archiwum organizatora. Teatr Polski zaprasza: Bielska Scena Kabaretowa: Michał Wójcik

W roli głównej filar kabaretu Ani Mru Mru Michał Wójcik w solowym programie Live - volume 1 .W pierwszej części niespodzianki i goście specjalni.

Gospodarz sceny - Piotr Skucha.

Bilety on-line www.teatr.bielsko.biala.pl oraz w kasie Teatru Polskiego.

Rezerwacja: 338 293 160

Cena 50, 60,70 zł

więcej:

www.bielskascenakabaretowa.pl

www.facebook.com/BielskaScenaKabaretowa

 

 

Bielska Scena Kabaretowa: Michał Wójcik

Bilety70, 60. 50 zł
Teatr Polski

Teatr Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Mistrz i Małgorzata

Październikowa premiera będzie trzecią na przestrzeni ostatnich 21 lat realizacją ponadczasowej, arcydzielnej powieści Michała Bułhakowa w Teatrze Polskim. Pierwsza, w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego miała miejsce w 1998 roku, druga - Roberta Talarczyka, w roku 2011.

Najnowszą bielską inscenizację dzieła Bułhakowa realizuje znakomity zespół twórców. Niezwykła warstwa dźwiękowa Mistrza i Małgorzaty została stworzona w nawiązaniu do Pasji wg Św. Jana i wg Św. Mateusza i będzie wykonywana na żywo, przez kwartet smyczkowy oraz chór.

W spektaklu weźmie udział ponad dwudziestoosobowa obsada.

Premiera spektaklu pt. Mistrz i Małgorzata zainauguruje jubileusz 130-lecia bielskiego teatru.

twórcy:

adaptacja, reżyseria: Małgorzata Warsicka

tłumaczenie: Leokadia Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda

muzyka: Karol Nepelski

scenografia: Marcin Chlanda

kostiumy: Edyta Jermacz

choreografia: Aleksander Kopański

wyk. Piotr Gajos, Jagoda Krzywicka, Mateusz Wojtasiński, Grzegorz Sikora, Marta Gzowska-Sawicka, Oriana Soika, Jerzy Dziedzic, Maciej Kulig, Kazimierz Czapla, Grzegorz Margas, Adam Myrczek, Michał Czaderna, Sławomir Miska, Jadwiga Grygierczyk, Daria Polasik-Bułka, Tomasz Lorek, Maria Suprun, Andrzej Lichosyt, Rafał Sawicki, Izabela Czyżycka, Justyna Masny, Weronika Wronka

 

Mistrz i Małgorzata

Bilety70, 60, 50 zł
Teatr Polski

Teatr Audiencja II

w cyklu Primus Inter Pares: Audiencja II

Legendarny monodram Bogusława Schaeffera w 2019 roku obchodzący swoje pięćdziesięciolecie - utwór pełen improwizacji, zaskakujących zwrotów akcji i wciągający do uczestnictwa publiczność, przekształcający się w teatr w teatrze - trzymająca w napięciu komedia w wykonaniu teatralnego wirtuoza Mikołaja Grabowskiego!

spektakl 28 października, godz. 19.00

 

Audiencja II

Biletywg cennika
Teatr Polski

Teatr Lalek Banialuka

Teatr Jaś i Małgosia

. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Jaś i Małgosia

Żartobliwy spektakl adresowany szczególnie do najmłodszych dzieci. Ciepły klimat spektaklu buduje nie tylko swoista i pełna uroku opowieść Jana Brzechwy, ale też specjalna oprawa plastyczna przedstawienia – kolorowe, miękkie i przytulne poduchy, przyjazne dekoracje, słodka – piernikowa chałupka i bliskie dziecięcej wyobraźni lalki.
reż. Lech Chojnacki

Jaś i Małgosia

Bilety23, 18, 16 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Balladyna

Balladyna. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Balladyna

Pomysłowe przeniesienie świata z klasyki polskiej literatury do świata teatru plastycznego. Oryginalne kostiumy i lalki, ciekawa interpretacja romantycznego dramatu Juliusza Słowackiego i niezwykła uroda kreowanych obrazów. Postać Balladyny – kobiety bezwzględnie dążącej do realizacji własnych celów przywołuje pytanie o zagubioną moralność czasów współczesnych.
reż. Petr Nosálek

Balladyna

Bilety31, 27, 21 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Oresteja?

na motywach Ajschylosa
Oresteja?, fot. Agnieszka Morcinek

Francuski reżyser Francois Lazaro zrealizował w Teatrze Lalek Banialuka inscenizację jednego z najstarszych tekstów teatralnych – Oresteję Ajschylosa. Już na początku pracy nad spektaklem zrodziło się pytanie: co wiemy o tragedii greckiej? Odpowiedź jest krótka – niewiele. Pomimo licznych badań i opracowań teatr starożytny, który uważamy za jeden z filarów kultury europejskiej, nadal pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Co więcej dotychczasowe ustalenia i teorie są stale kwestionowane.

Reżyser nie podejmuje próby odtworzenia tragedii greckiej, ale wykorzystuje ją, aby przywołać pewne archetypy. Tworzone na scenie sekwencje budowane są na bazie szczątków zdarzeń, niedopowiedzeń i wiadomości przekazywanych przy użyciu komunikatorów internetowych. Za pomocą prymitywnych gestów inspirowanych obrazami zaczerpniętymi z historii sztuki, tworzone są uniwersalne znaczenia, przekazywane są emocje i uczucia. Do budowania „ruchomych obrazów” wykorzystywana jest minimalistyczna scenografia, w której odnajdziemy eksponaty z sal muzealnych – arcydzieła sztuki starożytnej, ale także kostium i lalki teatralne. Nieocenioną rolę w tworzeniu atmosfery spektaklu odgrywa muzyka wykonywana na instrumentach znanych już w starożytności.

 

spektakl zrealizowany we współpracy z Clastic Théâtre (Francja)

reżyseria François Lazaro
scenografia Sevil Gregory
muzyka Krzysztof Maciejowski
aktorzy: Małgorzata Bulska, Magdalena Obidowska, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek, Ziemowit Ptaszkowski, Tomasz Sylwestrzak, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski

 

Spektakl dla młodzieży i dorosłych

 

Oresteja?
Oresteja?, fot. Agnieszka Morcinek
Oresteja?, fot. Agnieszka Morcinek. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Oresteja?

Bilety31, 27, 21 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Tuwim i....

Tuwim i..., fot Paweł Sowa. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Tuwim i....

Tuwim i… to pełne energii, muzyczne przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima. W żywiołowej inscenizacji na nowo wybrzmiewają wiersze, Lokomotywa, Okulary, Zosia Samosia czy Słoń Trąbalski. Reżyser inscenizacji Paweł Aigner umiejscowił akcję w szkolnej klasie.  Widzowie zaproszeni są w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Wyśpiewane i wytańczone ponadczasowe wiersze przybierają często nieoczywistą i zaskakującą formę.

Niespotykaną i bardzo pomysłową scenografię, mocno działającą na wyobraźnię widza, stworzył Pavel Hubička. W proces realizacji tej niecodziennej formy plastycznej włączyli się miłośnicy teatru, którzy przez kilka tygodni przynosili do Banialuki zabawki – przytulanki. Tak niezwykły materiał stał się budulcem do tworzenia przestrzeni scenicznej.

Premiera przedstawienia zbiegła się z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i powstania grupy Skamander. I mimo, że utworów Juliana Tuwima jednego z wielkiej piątki poetów nikomu przypominać nie trzeba, zawsze warto do nich wracać i od nowa pytać co autor miał na myśli…

przedstawienie dla widzów od lat 15

reżyseria Paweł Aigner

scenografia Pavel Hubička

muzyka Piotr Klimek

ruch sceniczny Karolina Garbacik

wyk. Małgorzata Bulska, Maria Byrska, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek, Magdalena Obidowska, Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski, Tomasz Sylwestrzak

 

 

Tuwim i....

Bilety23, 18, 17 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Pchła Szachrajka

Pchła Szchrajka, fot. Paweł Sowa

Jan Brzechwa: Pchła  Szachrajka
Pchła Szachrajka to zabawna historia sprytnej małej Pchły, która podbija świat!
Ciągłe metamorfozy, psoty i figle zabierają młodego widza w świat dynamicznych przygód nie pozwalając na ani chwilę nudy!
Przedstawienie polecane dla widzów najmłodszych.
 
adaptacja i reżyseria Lucyna Sypniewska
scenografia Małgorzata Jankowska
kostiumy Zofia de Ines
muzyka Krzysztof Maciejowski
aktorzy Małgorzata Bulska, Dominika Kaczmarek, Magdalena Obidowska, Dagmara Włoszek, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski
premiera 24 lutego o godz. 16.00

Pchła Szachrajka
Projekt scenografii autorstwa Małgorzaty Jankowskiej. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Pchła Szachrajka

Bilety23, 18, 16 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Ojczyzna

Krystyna Miłobędzka: Ojczyzna.
Ojczyzna

My, Dorośli lubimy konwencje i reguły.
My, Dzieci lubimy abstrakcję i swobodę.
My, Dzieci i Dorośli żyjemy Tu i Teraz.
My, Dzieci i Dorośli pochodzimy z tego samego Miejsca.
Gdzie jest to Miejsce?
Czym jest nasza ojczyzna?

Na to ostatnie pytanie Internet i podręczniki zapewne zaoferowałyby bardzo konkretne odpowiedzi. Ale ponieważ teatr jest ciekawszy od podręczników i Internetu, wyruszamy we wspólną, teatralną podróż, aby odkryć, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, Miejsce, z którego pochodzimy, i Inni, którzy są dookoła nas. Gra tocząca się na scenie jest bezpośrednim wynikiem połączonych ze sobą gier, zabaw, konwencji i reguł, zarówno tych „dziecięcych”, jak i tych „dorosłych”.  Nasze przedstawienie ma inspirować i zadawać pytania, na które Widz sam musi znaleźć odpowiedź.

Aga Błaszczak

 

Przedstawienie dla dzieci od lat 6

 

reżyseria Agnieszka Błaszczak

scenografia Joanna Kubik

muzyka Paweł Rychert

ruch sceniczny Jan Grządziela

aktorzy: Dominika Kaczmarek, Katarzyna Pohl , Piotr Tomaszewski, Radosław Sadowski

Ojczyzna
Ojczyzna, fot. Marek Ziarko
Ojczyzna, fot. Marek Ziarko
Ojczyzna, fot. Marek Ziarko. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Ojczyzna
 

Bilety23, 18, 16 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Robinson

Robinson, fot. Agnieszka Morcinek. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Robinson

Przedstawienie oparte na motywach klasycznego utworu Daniela Defoe

Robinson Crusoe, które na bielskiej scenie Teatru Banialuka zobaczymy

w zupełnie nowej interpretacji.

Robinson w wersji czeskiego reżysera - Marka Zakostelecky’ego to

niezwykła scenografia, zabawne lalki i bardzo duże poczucie humoru.

Przedstawienie będzie pełne niesamowitych efektów, zmian i zwrotów

akcji. Ale też nie zabraknie refleksji, bowiem tym razem Robinson nie

tylko odnajdzie drogę do domu, ale i klucz do tego, jak cieszyć się z

najprostszych, codziennych rzeczy.

 

adaptacja Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký

reżyseria i scenografia Marek Zákostelecký

muzyka Vratislav Šrámek

aktorzy: Dominika Kaczmarek, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek, Konrad

Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski

premiera: 20 września 2019 r.

Robinson

Bilety23, 18, 17 zł
Teatr Lalek Banialuka

Bielskie Centrum Kultury

Teatr Weekend z R.

. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Weekend z R.

Londyn. Lata dwudzieste. Clarice i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory. Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się, że ta miłość może być ogromnym problemem. Gdy wyjazd służbowy Rogera zostaje nagle odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarice, która miała ten czas zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach.

spektakl: 9 października, godz. 19.00

org. Agencja Artystyczna Diabeł

 

Weekend z R.

Bilety90, 80 i 60 zł
Bielskie Centrum Kultury

Teatr Bóg mordu

Bóg mordu, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Bóg mordu

Komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Dwa małżeństwa spotykają się, żeby omówić konsekwencje bójki ich dzieci. Tekst zyskał ogromną popularność m.in. dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi Rzeź Romana Polańskiego.

wyk. Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Katarzyna Misiewicz-Żurek, Piotr Ligienza / Marcin Chochlew.

spektakl: 12 października, godz. 18.00

 

Bóg mordu

Bilety80 zł
Bielskie Centrum Kultury

Klub Klimat

Teatr Szymon Majewski: One Mąż Show - impreza odwołana

Och teatr fundacji Krystyny Jandy zaprasza na One Mąż Show. To monolog znanego i lubianego Szymona Majewskiego, który na przykładzie swojego małżeństwa opowiada o kłopotach i radościach współczesnego związku, relacji kobieta-mężczyzna, mąż-żona. To złożona z przykładów i prawdziwych, zabawnych sytuacji, opowieść o uczuciu bezkompromisowym. Ciepła, ironiczna, autoironiczna, złośliwa i bardzo prawdziwa opowieść o kobiecie. Opowieść męża – zależnego od humorów żony i jej sposobu myślenia, zakochanego, mierzącego się ze współczesnymi stereotypami i popularnymi uprzedzeniami zarówno swojej żony, jak i jej koleżanek. Spektakl ilustrowany zdjęciami z historii małżeństwa państwa Majewskich. Będzie to bliski wszystkim, bardzo zabawny i oczyszczający wieczór, podczas którego widzowie staną się partnerami i świadkami zwierzeń niepoprawnie – choć i nie bez refleksji – zakochanego człowieka.

 

Opieka artystyczna Krystyna Janda i Maria Seweryn

 

Dotychczas zagrany 130 razy.

 

Bilety: empik oraz https://going.pl/szymon-majewski-bielsko-biala

 

https://www.facebook.com/events/379730962926797/

 

Szymon Majewski: One Mąż Show - impreza odwołana

Biletywg cennika
Klub Klimat

Dom Kultury w Kamienicy

Teatr Teatr Manufaktura: 10-lecie

Teatr Manufaktura tworzą młodzi ludzie kierowani przez reżyserkę Annę Maśkę. Pracują najczęściej nad tekstami współczesnych pisarzy i poetów. Wysiłki Teatru skutkują nagrodami na konkursach i festiwalach w których uczestniczy.

Teatr Manufaktura: 10-lecie

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Kamienicy

Dom Kultury w Lipniku

Teatr Teatr Seniora Dlaczego Nie?: Małgorzaty jego życia, Dialogi małżeńskie

Spektakle w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora 2019.

DK zaprasza do wszystkich grup twórczych: tanecznych ( taniec współczesny i towarzyski) teatralnych, muzycznych (indywidualna nauka gry na instrumentach, zespół muzyczny melodia, chór, kapela góralska) plastycznych; kół zainteresowań: Koło dziennikarskie, szachy, modelarstwo, ceramika, podstawy rysunku architektonicznego; oraz do Dziecięcej Grupy Twórczej ( zajęcia od 2,5 lat codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.30 z możliwością obiadów) Zapisy w sekretariacie lub telefonicznie 33816 17 80 od 9.00 do 20.00

Teatr Seniora Dlaczego Nie?: Małgorzaty jego życia, Dialogi małżeńskie

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Lipniku

Dom Kultury w Olszówce

Teatr Kabaretu Aplikacje Nie-Zbędne przedstawienie Teatru Przystanek 1

. Dom Kultury w Olszówce zaprasza: Kabaretu Aplikacje Nie-Zbędne przedstawienie Teatru Przystanek 1

reżyseria Robert Oleksy

scenariusz. Jarosław Prokop

muzyka Dariusz Biela

teksty piosenek Magdalena Kubica

Kabaretu Aplikacje Nie-Zbędne przedstawienie Teatru Przystanek 1

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Olszówce

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Teatr U sąsiadów: Błysk rekina

. Miejskie Centrum Kultury w Żywcu zaprasza: U sąsiadów: Błysk rekina

Spektakl ten został zrealizowany przez młodzież działającą w grupie teatralnej Teatr Zaangażowany przy Szkole Podstawowej w Krzyżowej we współpracy z aktorem z Teatru Ludowego w Krakowie.

- W ostatnim czasie uczestnicy mieli okazję wybrać się do Teatru Ludowego w Krakowie, a ponadto współpracować z aktorem Piotrem Piechą oraz uczęszczać na regularne zajęcia i warsztaty teatralne. W Krzyżowej od dawna tworzymy przedstawienia, ale w tym roku chcemy poszerzyć grono odbiorców – mówi Józef Hubka, instruktor młodzieży.

Spektakl Błysk rekina to komedia przeznaczona zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Świetnym tekstom i rockowej muzyce towarzyszy przesłanie o charakterze wychowawczo-terapeutycznym. Premiera tego przedstawienia w Polsce miała miejsce w 2000 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie i to właśnie dzięki współpracy z aktorem z tej instytucji udało się zrealizować przedsięwzięcie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/Teatr-Zaanga%C5%BCowany-366411853991435/?modal=admin_todo_tour

 

 

U sąsiadów: Błysk rekina

BiletyWstęp wolny
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Dariusz Gajny

Teatr Dziady cz. II na cmentarzu żydowskim

zdjęcie z archiwum organizatora, fot. Piotr Bieniecki. Dariusz Gajny zaprasza: Dziady cz. II na cmentarzu żydowskim

Spektakl z udziałem aktorów Teatru Polskiego, którego celem jest w niebanalny sposób w scenerii zabytkowego cmentarza, przybliżyć widzom klasykę polskiej literatury oraz przekazać treści o przemijaniu człowieka i refleksji nad życiem doczesnym.

29 października godzina 18.00, 19.30, 21.00

30 października godzina 18.00, 19.30, 21.00

31 października godzina 18.00, 19.30, 21.00

 

bilety do nabycia w kasach Teatru Polskiego

org. Agencja Promocji Dariusz Gajny

 

Dziady cz. II na cmentarzu żydowskim

miejsce: cmentarz żydowski, ul. Cieszyńska 92
Bilety55 zł

Amici - Restauracja & Bistro

Teatr Bielska Scena Stand-up: Jacek Noch i Damian Kubik

Jacek Noch i Damian Kubik . Amici - Restauracja & Bistro zaprasza: Bielska Scena Stand-up: Jacek Noch i Damian Kubik

Jacek Noch i Damian Kubik - wielokrotnie nagradzani mistrzowie zaskakujących puent. Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.

Bilety: 60 zł (50 zł w przedsprzedaży do 29.09.2019)

do nabycia w Amici codziennie między 13:00 a 19:00

lub on-line: https://biletyna.pl/stand-up/Stand-up-w-Amici-Damian-Kubik-i-Jacek-Noch/

W cenie biletu degustacja.

Kontakt tel: 797 191 650

 

Bielska Scena Stand-up: Jacek Noch i Damian Kubik

Bilety60, 50 zł
Amici - Restauracja & Bistro


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |