Teatr - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Teatr Polski

Teatr Singielka

monodram Anny Guzik-Tylki
. Teatr Polski zaprasza: Singielka

Być singielką to wybór wolności czy życiowa konieczność? Modne słowo, określające modną postawę życiową współczesnych kobiet, stało się tytułem spektaklu, którego jedyną wykonawczynią jest Anna Guzik. Integralną częścią spektaklu są piosenki Krzysztofa Maciejowskiego.
reż. Jacek Bończyk
premiera: wrzesień 2011 r.

Singielka

Bilety35, 25 zł
Teatr Polski

Teatr Kogut w rosole

Kogut w rosole, fotos z archiwum Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

Czy topić smutki, kompleksy i kłopoty w kuflach piwa? To może brzmi niewychowawczo, ale znamy przypadek, kiedy panowie, narzekający w pubie na życiowe niepowodzenia, wpadli na skuteczny pomysł biznesowy. Postanowili założyć grupę męskich striptizerów. Nadali jej gwarantującą sukces nazwę: Dzikie buhaje. Oczywiście, realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę. Inspirowana filmem Goło i wesoło komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica budzi salwy śmiechu, zwłaszcza w żeńskiej części widowni teatralnej. Jednak Jokic dotyka w niej egzystencjalnych problemów, przed którymi może stanąć każdy z nas. Przedstawienie reżyseruje Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swoje projekty artystyczne w Niemczech, m.in. Wesele u drobnomieszczan Bertolta Brechta, Trzy siostry Antoniego Czechowa. Pozostaje aktywny reżysersko również w kraju reżyserował w Krakowie – w Teatrze im. Słowackiego i na Scenie STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i w Teatrze Polskim w Szczecinie.

scenariusz i reżyseria: Marek Gierszał
scenografia: Hanna Sibilski
układy tanecznie i sekwencje walki: Grzegorz Suski
asystent choreografa: Katarzyna Zielonka
wyk. Tomasz Lorek, Jerzy Dziedzic, Kazimierz Czapla, Grzegorz Sikora, Mateusz Wojtasiński, Michał Zgiet, Adam Myrczek
premiera: styczeń 2015 r.

Kogut w rosole
Kogut w rosole, fotos z archiwum Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Teatr Polski zaprasza: Kogut w rosole

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Boeing, Boeing

Boeing, Boeing; fot. Krzysztof Grabowski, archiwum Teatru Polskiego

Dzięki precyzyjnemu opanowaniu rozkładu lotów główny bohater, Maks, może korzystać ze wszelkich zalet poligamii, jednocześnie sprytnie unikając jej wad. Jego kochanki-narzeczone są stewardessami pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych. Jednak nieoczekiwana zmiana rozkładu lotów psuje cały misternie utkany harmonogram życia Maksa. Aby wybrnąć z sytuacji, musi dokonywać iście karkołomnych wyczynów.

Boeing, Boeing to jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie, ciesząca się wielkim powodzeniem także na polskich scenach.Sztuka Marca Camolettiego powraca po latach na afisz Teatru Polskiego. W 1974 r. pod tytułem Latające narzeczone reżyserował ją ówczesny dyrektor Alojzy Nowak – teraz znalazła się na reżyserskim warsztacie obecnego dyrektora bielskiej sceny – Witolda Mazurkiewicza.

reżyseria: Witold Mazurkiewicz
autor: Marc Camoletti
przekład: Bartosz Wierzbięta
scenografia: Katarzyna Załęcka
występują: Oriana Soika, Anita Jańcia, Agnieszka Rose, Wiktoria Węgrzyn, Rafał Sawicki, Mateusz Wojtasiński

Boeing, Boeing
Boeing, Boeing; fot. Krzysztof Grabowski, archiwum Teatru Polskiego. Teatr Polski zaprasza: Boeing, Boeing

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Wanda

Wanda, fot. archiwum teatru Polskiego

Wanda Rutkiewicz, legenda światowego himalaizmu, zdobywczyni ośmiu z czternastu ośmiotysięczników, pierwsza Europejka na Mount Evereście wraca na moment z góry, aby wytłumaczyć się ze swojego szaleńczego zapału, niezwykłego uporu i samotności towarzyszącej jej nie tylko w trakcie podejścia na szczyt. Tekst Wiesławy Sujkowskiej to opowieść o trudach wspinaczki i o trudnościach w zorganizowaniu wypraw, o niełatwej przeszłości i zmaganiu się z codziennymi ograniczeniami własnego ciała, o partnerach i przyjaciołach, którzy nie byli w stanie dotrzymać kroku ambicji.

Anita Jancia-Prokopowicz (doskonale znana bielskiej publiczności) zmierzy się tym razem samotnie z tekstem dramatycznym. Monodram reżyseruje Maria Sadowska – producentka, piosenkarka, a ostatnio reżyserka głośnego i świetnie przyjętego filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

twórcy:

tekst – Wiesława Sujkowska

reżyseria – Maria Sadowska

współpraca reżyserska – Joanna Grabowiecka

scenografia i kostiumy – Ilona Binarsch

muzyka – Maria Sadowska

Wanda - Anita Jancia-Prokopowicz

premiera: październik 2017 r.

Wystawa zdjęć to niecodzienna okazja poznania Wandy Rutkiewicz – nie tylko w trasie, w górach, lecz także w samochodzie wyścigowym czy na boisku siatkówki. Na kilkunastu zdjęciach prezentowane jest intensywne życie polskiej himalaistki wzbogacone o fragmenty książki.

Wanda
Wanda Rutkiewicz, Karakorum 1982 - fot. przekazana przez Teatr Polski w Bielsku-Białej pochodzi ze Zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki. Źródło - Wydawnictwo Literackie. Teatr Polski zaprasza: Wanda

Bilety35, 25 zł
Teatr Polski

Teatr Pomoc domowa

Pomoc domowa, fot. Joanna Gałuszka, archiwum Teatru Polskiego

Zabawna sztuka Marca Camolettiego to druga część kultowego i uwielbianego przez widzów spektaklu Boeing Boeing wtłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Doświadczona w damsko-męskich bojach pokojówka Nadia (Anita Jancia) musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami w nowym miejscu pracy. Tym razem konieczność ratowania sytuacji znacznie komplikuje to, że wszyscy bohaterowie znajdują się naraz w jednym mieszkaniu. Nadia musi się zatem bardzo nakombinować, żeby uchronić co najmniej dwa romanse przed ujawnieniem.

Tekst – Marc Camoletti

Adaptacja – Bartosz Wierzbięta

Reżyseria – Witold Mazurkiewicz

Scenografia – Tomasz Tobys

Kostiumy – Iga Sylwestrzak

Opracowanie muzyczne – Witold Mazurkiewicz

Wyk.

Norbert – Grzegorz Sikora

Olga, żona Norberta – Marta Gzowska-Sawicka

Marek, kochanek Olgi – Piotr Gajos

Maja, kochanka Norberta – Maria Suprun

Nadia, sprzątaczka – Anita Jancia

Spektakl z audiodeskrypcją 25 maja o godz. 17.00

 

Pomoc domowa
Pomoc domowa, fot. Joanna Gałuszka, archiwum Teatru Polskiego. Teatr Polski zaprasza: Pomoc domowa

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Szaleństwo nocy letniej

Szaleństwo nocy letniej, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Szaleństwo nocy letniej

Komedia romantyczna z wątkiem sensacyjnym. Zabawny, ale i wzruszający romans, a zarazem trzymający w napięciu kryminał, komentowany niebanalnymi piosenkami (w przekładzie Tomasza Dutkiewicza i Elżbiety Woźniak). Pewniej niezwykłej, letniej nocy spotyka się dwójka osamotnionych bohaterów - prawniczka Helena, specjalizująca się w rozwodach (w tej roli Oriana Soika) i Bob - drobny gangster na usługach mafii (Mateusz Wojtasiński). Co wyniknie z tego spotkania?

Szaleństwo nocy letniej wyreżyseruje dyrektor bielskiej sceny, Witold Mazurkiewicz, oprawę scenograficzną stworzy Małgorzata Jankowska, a kostiumy Iga Sylwestrzak.

Spektakl powstaje w ramach projektu Polski Off-Road. Pod takim szyldem planujemy cykl realizacji funkcjonujących obok głównego nurtu repertuarowego Teatru Polskiego, będących przejawem twórczej inicjatywy aktorów. Kolejne tytuły zaplanowane w cyklu to monodram Kalina i komedia Seks dla opornych Michele Riml.

 

twórcy:

autorzy – David Greig, Gordon McIntyre

przekład – Elżbieta Woźniak

reżyseria – Witold Mazurkiewicz

scenografia – Małgorzata Jankowska

kostiumy – Iga Sylwestrzak

muzyka ilustracyjna i aranże songów – Krzysztof Maciejowski

opracowanie muzyczne – Witold Mazurkiewicz

przekład piosenek – Tomasz Dutkiewicz, Elżbieta Woźniak

multimedia – Bartłomiej Kubica

obsada:

Helena – Oriana Soika

Bob – Mateusz Wojtasiński

premiera: 26 października 2018 r., mała scena

Szaleństwo nocy letniej

Bilety35 i 25 zł
Teatr Polski

Teatr Gałązka rozmarynu

25 kwietnia o godz. 17. 00 spektakl Gałązka rozmarynu zostanie zaprezentowany z tłumaczeniem na język migowy (PJM).
Gałązka rozmarynu, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Gałązka rozmarynu

Gałązka rozmarynu to jeden z hitów scenicznych przedwojennego teatru. Tekst Zygmunta Nowakowskiego, sławiący czyn Legionów Polskich i postać Marszałka Piłsudskiego z oczywistych względów nieobecny na scenach po 1945 roku, doczekał się kolejnych wystawień dopiero pod koniec lat 80. Utwór jest, w dużej mierze, zapisem autentycznych wydarzeń i wspomnień frontowych samego autora.
W punkcie werbunkowym w krakowskich Oleandrach spotykają się przyszli legioniści. Młodzi, gotowi do największych poświęceń, chcą walczyć o niepodległą i sprawiedliwą Polskę. To nie koturnowi bohaterowie, ale chłopcy i dziewczyny z sąsiedztwa, wprzęgnięci nagle w wielkie sprawy. W barwną, wyrazistą i nieodparcie zabawną (choć nie brak tu wzruszających momentów) opowieść o formowaniu się i walkach Pierwszej Kadrowej wplatają się piosenki i pieśni, znane i popularne, jak Wojenko, wojenko... czy O mój rozmarynie. Przypomnienie Gałązki rozmarynu w stulecie odzyskania niepodległości ma jednak wymiar nie tylko sentymentalny. Niech opowieść o tamtych ludziach, których dzieliły status społeczny, pochodzenie, wykształcenie, poglądy, a połączyło słowo ojczyzna zostanie z Państwem jeszcze długo, po wyjściu z teatru, w listopadowy wieczór 2018.

autor: Zygmunt Nowakowski
adaptacja, dramaturgia i reżyseria: Jan Nowara
scenografia: Marek i Maciej Mikuklscy
muzyka i aranżacja, kompozycja: Tomasz Bajerski
choreografia: Tomasz Dajewski
premiera: 17 listopada 2018 r. na dużej scenie

obsada:
Zofia Schwinke
Daria Polasik-Bułka
Jadwiga Grygierczyk
Jagoda Krzywicka
Maria Suprun
Piotr Gajos
Jerzy Dziedzic
Adam Myrczek
Łukasz Kaczmarek
Eugeniusz Jachym
Grzegorz Sikora
Karol Pruciak
Grzegorz Margas
Paweł Wolsztyński
Sławomir Miska
Maciej Kulig
Mateusz Wojtasiński
Michał Czaderna
Aleksander Pestyk
Kazimierz Czapla
Zbigniew Cieślar
Rafał Sawicki
Michał Zgiet
Tomasz Lorek
Tomasz Sylwestrzak
Łukasz Marcin Ecimowicz
Witold Mazurkiewicz

11 grudnia o godz. 11.00 i 19.00

Gałązka rozmarynu

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Mayday

Mayday fot. Joanna Gałuszka. Teatr Polski zaprasza: Mayday

Jeden z największych przebojów komediowych Teatru Polskiego wraca na scenę w nowej realizacji (reżyseruje Witold Mazurkiewicz) i nowej obsadzie. Po raz pierwszy Mayday trafił na afisz TP w 1993 r. (reż. Stefan Szaciłowski) i przez lata bił rekordy popularności, bawiąc bielskich widzów do łez. Najlepsza farsa pióra mistrza gatunku – Raya Cooneya to historia londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Do czasu. Na skutek wypadku samochodowego jego tajemnica wychodzi na jaw, a bohater dokonuje karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Nawet jeśli perypetie Johna Smitha są już widzom znane, z pewnością warto obejrzeć je w nowej odsłonie i przekonać się, czy jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars bawi wciąż tak samo, a może bardziej?

premiera: 5 stycznia, godz. 18.00
autor: Ray Cooney
przekład: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Witold Mazurkiewicz
scenografia i kostiumy: Jerzy Rudzki
inspicjent/sufler: Halina Mieszczak

wyk. Anna Guzik-Tylka
Oriana Soika
Sławomir Miska
Michał Czaderna
Tomasz Lorek
Grzegorz Sikora
Witold Mazurkiewicz
Jadwiga GrygierczykMayday

Bilety60, 50, 40 zł
Teatr Polski

Teatr Wesele

fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Wesele

Nie ma drugiego takiego dramatu! Wiekowe, złożone z niby to łatwych rymów, wywiedzione z realnego zdarzenia Wesele wciąż ma nas wszystkich w sobie. Z kompleksami chłopskich synów i wrodzoną pogardą inteligentów, z pustotą maskowaną gadulstwem, z zażartą złością wobec wszystkich, złośliwością, zawiścią. Z marzeniami i z pospolitością – pisze Jacek Sieradzki na stronie www.e-teatr.pl

Warto przypomnieć, że nastroje artystów i pracowników teatru przed 16 marca 1901 – dniem prapremiery Wesela w Teatrze Miejskim w Krakowie, były, oględnie mówiąc, dalekie od entuzjazmu.

bo panu Wyspiańskiemu zechciało się swoimi wypocinami zostać literatem i dręczyć ludzi. [...) Reklamuje wesele Tetmajera (!) na wsi. Dobre. Niech sobie reklamuje nawet czorta! – wolno mu! Jest prasa – są czasopisma humorystyczne, ale nie pchać się do teatru!   [...] to kpiny!, ...świat się kończy, kryminał, dom wariatów [...]. To przechodzi nasze siły!!! To niemożliwe, [...] to będzie skandal.

Zaplanowana na 30 marca 2019 r. realizacja  jednej z najważniejszych (najważniejszej?) polskich sztuk XX w. będzie dopiero drugą w historii bielskiej sceny. Pierwsza - przygotowana przez dwóch wybitnych twórców teatralnych Iwo Galla (reżyseria) i Andrzej Pronaszkę (scenografia) - miała miejsce w 1957 roku. Drugiej, 60 lat później, podejmuje się Igor Gorzkowski, w obsadzie spektaklu zobaczymy cały zespół Teatru Polskiego oraz aktorów gościnnych.

autor: Stanisław Wyspiański

reż: Igor Gorzkowski

muzyka: Zbigniew Kozub

scenografia i kostiumy: Magdalena Dąbrowska

choreografia: Inga Pilchowska

światło: Zofia Krystman

premiera: 30 marca o godz. 19.00

Wesele

Biletywg cennika
Teatr Polski

Teatr Seks dla opornych

Seks dla opormych, fot. Paweł Sowa. Teatr Polski zaprasza: Seks dla opornych

Seks dla opornych 

W komedii Seks dla opornych próba przełamania małżeńskiej rutyny wieloletniego związku pokazana jest z subtelną ironią ale i dużą wyrozumiałością. Czy wskazówki czerpane z tytułowego poradnika mogą stać się remedium na małżeńskie kłopoty, czy raczej przyczynią się do rozwodu?

W słodko-gorzkiej komedii małżeńskiej zobaczymy… aktorskie małżeństwo – Martę i Rafała Sawickich. Będzie to kolejna premiera w ramach projektu OFF ROAD na Małej Scenie Teatru Polskiego. 

twórcy:

Autor – Michele Riml

Przekład – Hanna Szczerkowska

Reżyseria – Witold Mazurkiewicz

Scenografia i kostiumy – Małgorzata Jankowska

Muzyka – Krzysztof Maciejowski 

obsada:

Alice – Alicja  – Marta Gzowska-Sawicka

Henry – Marek – Rafał Sawicki 

premiera: 12 kwietnia 2019 r., mała scena

Seks dla opornych

Bilety35, 25 zł
Teatr Polski

Teatr Usta Weroniki

Fot. ze strony: https://teatr.bielsko.pl/spektakl/usta-weroniki. Teatr Polski zaprasza: Usta Weroniki

Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak.

To niezwykłe wyznanie życia wielkiej pisarki, osoby głęboko wierzącej, którą los stawiał wobec bardzo trudnych wyborów. Pisarki, której życie i twórczość stało się dla wielu wzorcem Prawdziwego Polaka – katolika, ale także przykładem człowieka, który w nieludzkich czasach, zachowując swój konserwatywny światopogląd nie odstępuje od bycia wiernym ludzkiej przyzwoitości i poczuciu bycia prawdziwym chrześcijaninem. Autor tekstu – Artur Pałyga – nakreślił portret wewnętrzny Zofii Kossak, która sama, za życia starannie unikała wszelkich zapisów na temat swoich emocji, przeżyć i osobistych wyznań. Jest to portret osoby pięknej, ale także pełnej wewnętrznych rozterek, sprzeczności, poczucia tragizmu. Wątkiem, którym szczególnie zajął się autor, jest sprawa stosunku pisarki do Żydów, relacji przez którą pisarka stanęła z jednej strony w ogniu krytyki, a z drugiej stałą się odniesieniem dla wielu postaw prawicowych i narodowych. W końcu, stając podczas okupacji, na czele Rady Pomocy Żydom, potwierdza bardzo głęboko wymiar powinności człowieka wobec człowieka.

Produkcja: Studio Sztuki Bogusława Słupczyńskiego i Fundacja im. Zofii Kossak-Szczuckiej. 

Premiera 26 listopada 2016 roku w sali Teatru im Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Czas trwania 80 min

Twórcy

Autor – Artur Pałyga

Reżyseria – Bogusław Słupczyński

Obsada Zofia – Joanna Gruszka

 

Usta Weroniki

Bilety30, 20 zł
Teatr Polski

Teatr Jacek Fedorowicz

Bielska Scena Kabaretowa wieczór 113.
Jacek Fedorowicz, fot. Rafał Gacek. Teatr Polski zaprasza: Jacek Fedorowicz

Wieczór autorski jednego z najwszechstronniejszych artystów polskiej estrady, filmu, radia i telewizji, laureata m.in. Złotego Ekranu, Złotego Mikrofonu i dwóch Wiktorów - Jacka Fedorowicza. W pierwszej części wieczoru bielskie akcenty i zaskakujący goście specjalni.
Gospodarz sceny - Piotr Skucha.

Gościem specjalnym programu będzie jeden z najwszechstronniejszych artystów polskiej estrady, filmu, radia, telewizji, gwiazda kilku dekad, do tego uznany i utytułowany grafik i malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Jacek Fedorowicz. Podpora legendarnego Bim-Bomu, kultowy konferansjer (słynny deszczowy koncert Festiwalu Opolskiego), współautor pierwszych w Telewizji Polskiej programów rozrywkowych prowadzonych na żywo z udziałem widowni (Małżeństwo Doskonałe, Poznajmy się), jeden z najpopularniejszych filmowych aktorów komediowych (m. in. Nie ma róży bez ognia), scenarzysta filmowy (Poszukiwany poszukiwana), współtwórca sukcesu magazynu radiowego 60 minut na godzinę, gdzie grał kilkanaście wymyślonych przez siebie postaci, autor kilkunastu książek (m.in. Poradnik estradowca, Będąc kolegą kierownikiem, Ja jako wykopalisko, Śwęte krowy na kółkach, PasTVisko, W zasadzie ciąg dalszy i najnowsza - bestsellerowa - Chamo Sapiens ), oraz kultowego Dziennika telewizyjnego, laureat Złotego Ekranu, Złotego Mikrofonu, dwóch Wiktorów, wybrany osobowością telewizyjną roku 2000, posiadacz wręczonej w 2002-gim roku, z okazji 50-lecia TVP, statuetki Gwiazda Telewizji Polskiej, a przede wszystkim ulubieniec publiczności, wspaniały showman, mający świetny kontakt z widownią wielu już pokoleń biegacz długodystansowy (tak, tak - Jacek Fedorowicz biega na maratońskich dystansach i to z sukcesami!).

bilety on-line (www.teatr.bielsko.biala.pl) oraz w kasie Teatru Polskiego.

rezerwacja: 338 293 160 
cena 45, 55 i 65 zł

więcej: www.bielskascenakabaretowa.

 

Jacek Fedorowicz

Bilety65, 55, 45 zł
Teatr Polski

Teatr Lalek Banialuka

Teatr Tomcio Paluszek

Opowiedziana w sposób niezwykle zabawny historia dzielnego Tomcia Paluszka, który broni Królewnę przed złym Zbójem Madejem.
Tomcio Paluszek, fot. Tomasz Sylwestrzak. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Tomcio Paluszek

Sympatyczne postaci, przyjazne lalki, zaskakująca scenografia, rytmiczne piosenki – bajkowa atmosfera, która na pewno zaczaruje najmłodszych. Przedstawienie o tym jak być sobą — Tomcio Paluszek staje się odważny, a Królewna przestaje być kapryśna. Spektakl wg Jerzego Zaborowskiego.
reż. Witold Mazurkiewicz

 

Tomcio Paluszek

Bilety22, 16, 14 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Król Maciuś Pierwszy

4 nominacje. 2 Złote Maski. Król Maciuś Pierwszy na motywach powieści Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego Teatru Lalek Banialuka został uhonorowany Złotą Maską w kategorii Spektakl dla młodych widzów. Widowisko było także nominowane w kategorii Przedstawienie roku. Ponadto Mateusz Barta odtwórca roli tytułowej w nagrodzonym spektaklu oraz w spektaklu Buratino w reżyserii Mariána Pecko za obie wymienione kreacje otrzymał Złotą Maskę w kategorii Rola w teatrach lalkowych. W tej kategorii nominowany był także Włodzimierz Pohl za rolę w spektaklu Smacznego, proszę Wilka! autorstwa i w reżyserii Marty Guśniowskiej.
Król Maciuś Pierwszy, fot. Paweł Sowa. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Król Maciuś Pierwszy

Niekonwencjonalna inscenizacja znanej powieści Janusza Korczaka. Kiedy Maciuś zostaje Królem, szybko przychodzi mu się zmierzyć z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą konieczność sprawowania władzy. Świat pod jego rządami budowany jest w opozycji do świata dorosłych. Statyczną monumentalną i ujednoliconą rzeczywistość zastępuje energia, świeżość i dziecięca radość tworzenia…

reż. Konrad Dworakowski

scen. Marika Wojciechowska

muz. Piotr Klimek

premiera: 26 lutego 2017 r.

Król Maciuś Pierwszy

Bilety22 17, 16 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Po nitce do kłębka

czyli jak z tą wdzięcznością było
Po nitce do kłębka, fot. Paweł Sowa

Zabawne, kolorowe i radosne przedstawienie dla najmłodszych oparte na tekście Liliany Bardijewskiej opowiada historię małego pantofelka, który wyrusza na poszukiwanie braciszka do pary. Bajka w przystępny sposób przybliża dzieciom temat tożsamości i pochodzenia. Jest to jednocześnie mądra opowieść o wartości niesienia bezinteresownej pomocy i sile jaka tkwi w przyjaźni.

reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Ewa Pietrzyk
muzyka: Krzysztof Maciejowski

premiera: 23 kwietnia 2014 r.

Po nitce do kłębka

Bilety22, 17, 15 zł
Teatr Lalek Banialuka

Teatr Pchła Szachrajka

Pchła Szchrajka, fot. Paweł Sowa

Jan Brzechwa: Pchła  Szachrajka
Pchła Szachrajka to zabawna historia sprytnej małej Pchły, która podbija świat!
Ciągłe metamorfozy, psoty i figle zabierają młodego widza w świat dynamicznych przygód nie pozwalając na ani chwilę nudy!
Przedstawienie polecane dla widzów najmłodszych.
 
adaptacja i reżyseria Lucyna Sypniewska
scenografia Małgorzata Jankowska
kostiumy Zofia de Ines
muzyka Krzysztof Maciejowski
aktorzy Małgorzata Bulska, Dominika Kaczmarek, Magdalena Obidowska, Dagmara Włoszek, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski
premiera 24 lutego o godz. 16.00

Pchła Szachrajka
Projekt scenografii autorstwa Małgorzaty Jankowskiej. Teatr Lalek Banialuka zaprasza: Pchła Szachrajka

Bilety22, 16, 15 zł
Teatr Lalek Banialuka

Bielskie Centrum Kultury

Teatr Teatr Żelazny: Ściana

Teatr Żelazny z Katowic zaprasza serdecznie na spektakl Artura Barcisia Ściana. Spektakl zostanie wystawiony w sali Bielskiego Centrum Kultury 13 kwietnia o godz. 19.00
Ściana, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Teatr Żelazny: Ściana

Brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia - popularnego aktora, znanego z seriali Ranczo i Miodowe Lata, przez samego reżysera określana jako potwornie śmieszna tragedia.

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy...  

Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu. Traktowany jak przestępca z racji na wysoki współczynnik awansu społecznego uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

W popisową rolę Klienta wciela się Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny znanym m.in. z filmu Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową Krzysztofa Zanussiego.

Ściana w reżyserii Artura Barcisia aktora i reżysera nagrodzonego Złotą Maską, za spektakl na deskach Teatru Żelaznego pt.  Jabłko, łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu.

reż. Artur Barciś

występują: Paweł Okraska, Bogumiła Murzyńska, Elżbieta Okupska/Anna Wesołowska, Marta Marzęcka-Wiśniewska, Piotr Wiśniewski. 
czas trwania: 90 min.

Teatr Żelazny: Ściana

Bilety70, 65 zł
Bielskie Centrum Kultury

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

Teatr A los jak los

Spektakl poetycki A los jak los na podstawie tekstów poety emigracyjnego Aleksego Wróbla.
Dk, fot. Paweł Sowa. Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza: A los jak los

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza 27 kwietnia o godz.17.00 na widowisko muzyczno- poetyckie A los jak los na podstawie tekstów poety emigracyjnego Aleksego Wróbla w wykonaniu  młodych artystów Studia Operowego Kubiszówki oraz naszych śpiewających instruktorek: Joanny Jatkowskiej, Małgorzaty Langner i Anny Majeranowskiej-Widomskiej.

 

 

muzyka i słowa: Aleksy Wróbel

aranżacje: Janusz Kohut

reżyseria: Joanna Jatkowska

występują: 

Agnieszka Bąk

Weronika Cieślik

 Liliana Polak

Marta Kotasińska

Krzysztof Majka

Damina Wadas

Gabriel Walaszek

 

A los jak los

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

Centrum Sztuki Kontrast

Teatr Tańcz mnie po miłości kres

. Centrum Sztuki Kontrast zaprasza: Tańcz mnie po miłości kres

Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast zaprasza na pokaz spektaklu muzycznego z piosenkami Leonarda Cohena Tańcz mnie po miłości kres w wykonaniu grupy wokalnej Bless działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu

- Zapraszamy do przenosin w kameralny, kawiarniany klimat piosenek mistrza Leonarda. W polskiej wersji językowej,  z zaskakującymi aranżacjami i niebanalnym wykonaniem dziewcząt z grupy wokalnej, zabierzemy wszystkich w muzyczny, całkiem autorski i wykreowany przez nas świat teatru i piosenki – zapraszają organizatorzy.

 

Wystąpią - Kornelia Gruszka, Karolina Dziendziel, Marzena Kąkol

W nagraniach i aranżacjach udział wzięli - Tomasz Pala – pianino, Bartek Stuchlik  - kontrabas,Mariusz Bogaczyk - saksofon

Mastering: Mariusz Bogaczyk

scenariusz i realizacja: Rafał Cymorek

Tańcz mnie po miłości kres

Bilety20 zł
Centrum Sztuki Kontrast

Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej

Teatr Ten obcy

premiera spektaklu w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja ul. Modrzewskiego 12
. Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej zaprasza: Ten obcy

Spektakl dla nastolatków i dorosłych - przyjaźń, dorastanie, pierwsze trudne wybory. Rzecz o szacunku do drugiego człowieka.

Scenariusz i reżyseria - Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk
Kostiumy i scenografia - Victor de Baumont
W rolach głównych - Maksymilian Bednarczyk, Sara Leś, Dominika Ziora, Andrzej Kawa, Szymon Kawa oraz zespół BSA im. A. Osieckiej
Produkcja - Studio Aktorów Paris-Paris

rezerwacja: 534621499

Ten obcy

miejsce: aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja ul. Modrzewskiego 1
Bilety20 zł
Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej

Teatr Kronika wypadków miłosnych

premiera spektaklu w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja ul. Modrzewskiego 12

Spektakl 15+ - matura 1939 roku, pierwsza miłość, nadzieja na cudowne życie, młodość i dojrzewanie w objęciach zbliżającej się apokalipsy.

Scenariusz i reżyseria - Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk
Opracowanie muzyczne - Paweł Fabrowicz
Kostiumy i scenografia - Victor de Baumont
W rolach głównych - Katarzyna Gąsior, Jan Borusiński, Aleksandra Burdzińska, Filip Siatkowski, Katarzyna Żbel, Mateusz Wardyński, Jakub Majdak oraz cały zespół BSA im. A. Osieckiej
Produkcja - Studio Aktorów Paris-Paris

rezerwacja miejsc - 534621499

Kronika wypadków miłosnych

miejsce: aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja
Bilety30 zł
Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |