Galerie - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Dom Kultury Włókniarzy

Galerie FotoClub Hawierzów

FotoClub Hawierzów . Dom Kultury Włókniarzy zaprasza: FotoClub Hawierzów

Wystawa fotografii członków klubu z Czech.

FotoClub Hawierzów

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury Włókniarzy

Galeria Bielska BWA

Galerie 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019

Jury Bielskiej Jesieni, fot. Krzysztof Morcinek

Do ogłoszonego przez Galerię Bielską BWA konkursu – 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 – zgłosiło się 653 artystów, nadsyłając 1.959 prac. Pierwsze posiedzenie jury biennale malarstwa odbyło się 28 i 29 maja.

W jury tegorocznego biennale zasiedli: Beata Ewa Białecka – malarka, laureatka prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa, dr Piotr Rypson – krytyk sztuki, kurator (przewodniczący jury), Agata Smalcerz – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, prof. Andrzej Tobis – malarz, wykładowca na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Zaproszona do udziału w jury Anda Rottenberg – historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw – z powodu choroby nie uczestniczyła w pierwszym posiedzeniu. Obrady odbyły się w obecności kuratorki Bielskiej Jesieni, Grażyny Cybulskiej.

W wyniku dyskusji, po przeglądzie prac nadesłanych w wersji elektronicznej, jurorzy wybrali do drugiego etapu 119 prac 54 artystów.

W ocenie jurorów na tegoroczną edycję konkursu nadesłano wiele ciekawych prac, zróżnicowanych zarówno pod względem formalnym, jak i tematycznym.

 

- Pewnym novum jest duża liczba prac zawierających bezpośrednie lub metaforycznie ujęte reakcje na napięcia społeczne – lokalne i światowe. Z jednej strony widoczne są utrzymujące się od lat, niepokojąco zmysłowe i surrealistyczne tendencje eskapistyczne, z drugiej – próby nakreślenia komentarza politycznego, realizujące się w opisach życia zbiorowości, rytuałów, ceremonii, a także w postapokaliptycznych wizjach przyszłości. Stale powracającym motywem nowego malarstwa jest witalna seksualność w nadrealistycznym wydaniu. Aktualna jest także potrzeba nawiązania dialogu z tradycją malarstwa europejskiego, manifestująca się w wielorakich odwołaniach do ikonografii chrześcijańskiej. Przegląd nadesłanych prac pozwala wyciągnąć wniosek o niezachwianej pozycji malarstwa, pozostającego żywym medium, w pełni zdolnym do opisu zastanej rzeczywistości – podsumował wnioski oceniającego grona Piotr Rypson, przewodniczący jury.

 

- Kolejna edycja biennale malarstwa zaowocowała nowymi pracami o różnorodnej stylistyce, szerokim przekroju tematów i sposobów obrazowania. Możliwość nadsyłania propozycji przez wszystkich malujących artystów, bez względu na wiek czy wykształcenie, otwiera drogę osobom o dużym potencjale i oryginalnym rysie twórczości, ale nie mogącym przebić się do świata sztuki. Takie było założenie wprowadzenia nowej, otwartej formuły konkursu. To już trzecia edycja biennale z tak demokratycznym regulaminem, ale po raz pierwszy, decyzją jury, tak liczna i ciekawa reprezentacja artystów bez ukończonej Akademii Sztuk Pięknych dotarła do drugiego etapu konkursu. Potwierdza to trafność naszej decyzji o odchodzeniu od nieco już skostniałej formuły – stwierdziła Agata Smalcerz, Dyrektor Galerii Bielskiej BWA, członek jury.

Nazwiska 54 artystów, zakwalifikowanych do II etapu konkursu, znajdują się na stronie internetowej: www.bielskajesien.pl.

 

Drugie i jednocześnie ostatnie posiedzenie jury biennale zaplanowano na wrzesień. Komisja, po obejrzeniu oryginałów prac, wybierze obrazy, które zostaną zaprezentowane na wystawie finałowej. Zgodnie z regulaminem biennale, jury ma prawo do zweryfikowania swoich wstępnych ocen. Podczas wrześniowych obrad zostaną również wybrane prace do nagród i wyróżnień. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w dniu wernisażu. Otwarcie wystawy pokonkursowej 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 17.00.

Trwa także głosowanie internautów na najciekawszego artystę Bielskiej Jesieni 2019. Na stronie internetowej Bielskiej Jesieni – www.bielskajesien.pl, w zakładce Galeria wirtualna, można obejrzeć prace nadesłane na konkurs i, bez względu na ocenę jury, wybrać swojego faworyta lub faworytów. Z jednego adresu IP można oddać jeden głos dziennie. Nazwisko artysty, który zbierze największą liczbę głosów online zostanie podane 23 września na www.bielskajesien.pl oraz na stronie internetowej Galerii Bielskiej BWA – www.galeriabielska.pl. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody.

44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem biennale jest Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej.

Nagrody: Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (30.000 zł), II Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego (20.000 zł), III Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej (10.000 zł), wyróżnienia regulaminowe (2.000 zł każde).

Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu: piątek, 8 listopada 2019, godz. 17.00.

Otwarte oprowadzanie po wystawie przez jurorów biennale, z udziałem artystów: sobota, 9 listopada, godz. 11.00.

Panel dyskusyjny z udziałem artystów, jurorów i krytyków: sobota, 9 listopada, godz. 12.00.

Wystawa 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 potrwa do 29 grudnia 2019 roku.

Bielską Jesień 2019 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019
pawilon Galerii Bielskiej BWA, fot. Paweł Sowa. Galeria Bielska BWA zaprasza: 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019
Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Korzenie

Korzenie, wernisaż wystawy, fot. K. Morcinek

Wystawa sztuki, dizajnu, rękodzieła i rzemiosła, której motywem przewodnim są korzenie, widziane jako wspólnota źródeł, poszukiwań i inspiracji.

Na wystawie zostaną pokazane prace, które odnoszą się w szczególności do tych wątków, które splatały się i nadal współistnieją w Bielsku-Białej i na obszarach sąsiadujących: na styku kultury śląskiej, górali beskidzkich, a również kultury czeskiej, niemieckiej i żydowskiej.

Prezentowane będą różne rodzaje obiektów: meble, lampy, ceramika – zarówno artystyczna jak i użytkowa, szkło, tkanina, rzeźba, malarstwo, grafika, kaligrafia polska i hebrajska i inne.

W wystawie udział wezmą: Agnieszka Bar, Aleksandra Chmiel, Monika Dąbrowska-Picewicz, Jolanta Herma-Pasińska, Maciej Gąsienica-Giewont, Artur Gburek, Remigiusz Gryt, Dagmara Karolak, Antoni Konarzewski, Bogdan Kosak, Jakub Markiel, Małgorzata Mirga-Tas, Izabela Ewa Ołdak, Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz, Paulina Poczęta, Krystyna Pytel, Adam Sobota, Jonáš Stoklasa, Petra Sošťáková i Libor Sošťák (P3L1) oraz firmy: Gie El, KrygiDesign, Mazzivo, MiPolin (Helena Czernek, Aleksander Prugar), Paged Meble, Woodica.

Kuratorka: Lucyna Wylon

Wystawa jest częścią polsko-czeskiego projektu pn. Korzenie – wspólnota źródeł, poszukiwań i inspiracji. Sztuka i dizajn po obu stronach granicy, dofinansowanego z Mikrofunduszy Euroregionu Beskidy.

wystawa czynna do 25 sierpnia

otwarte oprowadzanie kuratorskie: 13 sierpnia, godz. 18.00

finisaż, promocja katalogu, spotkanie z uczestnikami wystawy: 23 sierpnia, godz. 17.00,

 

Korzenie
Korzenie, wernisaż wystawy, fot. K. Morcinek
Monika Dabrowska-Picewicz, Zrodlo, 2019, ceramika
Artur Gburek, Polska sztuka ludowa (ma się dobrze), drewno lipowe, 70 x 140 cm. Galeria Bielska BWA zaprasza: Korzenie
 

Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Beata Bojda: Etno

Beata Bojda: Etno, fot. Ewelina Słowińska, Diana Błażkow i Ula Kóska. Galeria Bielska BWA zaprasza: Beata Bojda: Etno

Cykl 27 fotografii – portretów, dla których inspiracją były tzw. pająki wykonywane z papierowych kwiatów przez osoby zajmujące się bibułkarstwem. Piękno zdjęć jest zasługą oryginalnych makijaży modelek, tkanin i kostiumów zaprojektowanych przez artystkę oraz etnicznej biżuterii pochodzącej z całego świata, a przede wszystkim koron z wykonanych ręcznie przez artystkę kwiatów z krepiny. Autorami zdjęć są m.in. Rita Lorenc, Ula Kóska, Ewa Żylińska, Adam Słowikowski, Ivon Wolak, Diana Błażkow oraz Ewelina Słowińska.

Obok fotografii, na wystawie prezentowane są także same wieńce i niezwykła instalacja z papierowych kwiatów.

Beata Bojda jest stylistką ubioru i makijażu, projektantką mody, absolwentką wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Projekt Etno przyniósł jej ogromną popularność, prezentowany był m.in. w londyńskiej The Brick Lane Gallery czy w Paryżu w ramach Cool Concept, zdjęcia publikowały magazyny i pisma. Projektuje kostiumy sceniczne, w tym korony z krepinowych kwiatów dla Edyty Golec, Kayah oraz włoskiej piosenkarki Dolche. Pracowała jako charakteryzator i kostiumograf przy wielu produkcjach filmowych, m.in. w Kochaj i tańcz, Tancerze czy Agape. Zaprojektowała kostiumy do spektaklu swojej córki Zuzanny Cudowna, który miał premierę w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku (2016) oraz korony do Ciało Bambina w reżyserii Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej (premiera w 2018 roku).

 

Beata Bojda: Etno

Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Barbara Gruca-Łęgowska: Martwa natura 2000

Barbara Gruca-Łęgowska, Martwa Natura 2000, fotografia. Galeria Bielska BWA zaprasza: Barbara Gruca-Łęgowska: Martwa natura 2000

Wystawa fotografii inspirowanych przyrodą beskidzkich lasów, z których znaczna część zaliczana jest do europejskiej sieci obszarów chronionych Natura 2000. Autorka zdjęć, wędrując po górskich szlakach, szuka interesujących wycinków otaczającej ją natury. Zaskakujące nieraz formy napotykanego mikro i makroświata stają się motywami jej prac. W swoich zdjęciach ukazuje także efekty niszczących naturę działań i zachowań człowieka. Choć fotografka potrafi dostrzec piękno w każdym elemencie natury, także w martwym drzewie czy zmurszałym pniu, wolałaby, jak przyznaje, oglądać bujne lasy, a nie pryzmy ściętych pni.

 

Barbara Gruca-Łęgowska – urodzona 3 września 1941 roku we Lwowie. W latach 1962–1968 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki i plakatu uzyskała w 1968 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1968 roku.

W swojej twórczości zajmowała się projektowaniem graficznym, grafiką użytkową i plakatem. W ostatnich latach wiele uwagi poświęca fotografowaniu. Jej pasją są wędrówki po górskich szlakach i obserwacje świata przyrody. Brała udział w wystawach grafiki, oddziałowych i okręgowych ZPAP, a także wystawach ogólnopolskich. Uczestniczka jubileuszowej wystawy w Galerii Bielskiej BWA 70 lat obecności Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej (2015).

 

 

 

Barbara Gruca-Łęgowska: Martwa natura 2000

miejsce: Klubokawiarnia Aquarium
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Patrycja Dołowy: Widoczki

Patrycja Dołowy, Widoczki, działania performatywne, fot. Krzysztof Morcinek. Galeria Bielska BWA zaprasza: Patrycja Dołowy: Widoczki

Widoczki to działanie artystyczne będące próbą spojrzenia z innej perspektywy na przestrzeń i pamięć. Widoczki są odwrotnością pomników – zakopane w ziemi rozłożą się i przenikną w tkankę miasta, w odróżnieniu od spiżowych monumentów, pomieszczą w sobie wiele drobnych historii.

Patrycja Dołowy od 2011 r. zakopuje w wybranych miejscach przestrzeni miast małe obrazki – Widoczki. To nawiązanie do popularnej dziewczęcej zabawy z dzieciństwa polegającej na chowaniu widoczków lub sekretów, choć artystka robi to dzisiaj inaczej. W swoich działaniach performatywnych sporządza odlewy gipsowe części własnego ciała, pokrywa je emulsją fotograficzną, następnie naświetla pod powiększalnikiem fragmentami fotografii – tak jak fragmentami historii – i zakopuje w ziemi. Każdemu z widoczków towarzyszą urywki opowieści – tych przemilczanych, takich, które funkcjonowały tylko w czterech ścianach domów (lub nawet nie tam).

Wystawa fotografii Patrycji Dołowy dokumentujących działania artystyczne Widoczki, nawiązuje do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

Patrycja Dołowy – artystka multimedialna, pisarka, działaczka społeczna.

Od lat zajmuje się problematyką tożsamości i pamięci. W swojej pracy bazuje na historii mówionej i świadectwach. Z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych (2007), absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2002) i Akademii Fotografii Artystycznej Wyższych Szkół Fotograficznych we Wrocławiu (2005). Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i za granicą.

Prace i teksty publikuje w prasie, w pismach artystycznych i kulturalnych.

Autorka bloga Widoczki: Pamięć miasta/Pamięć ciała i sztuk teatralnych m.in. Hideout/Kryjówka, Matki, Hindełe, Siostra Sztukmistrza, współautorka książek. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystka Asylum Arts w Londynie, laureatka nagród, w tym Nagrody im. Karola Sabatha i wyróżnienia w Przeglądzie Teatrów Małych Form Kontrapunkt. W tym roku ukazała się jej książka pt. Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu (Czarne 2019).

wernisaż połączony z promocją książki Patrycji Dołowy Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu: 31 sierpnia, godz. 19.00

 

O książce Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu:

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/wroce-gdy-bedziesz-spala

 

Patrycja Dołowy: Widoczki

miejsce: Klubokawiarnia Aquarium
Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie mural: Czułość drzew

Małgorzata Rozenau: zułość drzew,fot. Krzysztof Morcinek

Mural zrealizowała Małgorzata Rozenau, malarka i projektantka związana z katowicką Akademią Sztuk Pięknych. Dzieło zatytułowane Czułość drzew powstało na fasadzie Galerii Bielskiej BWA, na narożnej ścianie od strony ulic 3 Maja i Henryka Sienkiewicza. Idea muralu o potrzebie bliskości drzew w naszym otoczeniu zyskała nowy wymiar wobec groźby wycinki drzew w centrum Bielska-Białej.

 

Małgorzata Rozenau: Mural jest ilustracyjną opowieścią o kontakcie z drzewami, potrzebie ich bliskości w naszym otoczeniu i doświadczeniu. O potrzebie rozumienia i współgrania z naturą, której jesteśmy częścią. Mural jest też nawiązaniem do bezpośredniego sąsiedztwa drzew, po przeciwnej stronie ulicy, których korony odbijają się w szybach galerii. Ich odbicia łączą się z kształtami drzew na muralu w całość.

Elementem muralowej narracji, która z czasem się ujawni, są także ludzie, zrośnięci z drzewami, wsłuchani, medytujący w ich otoczeniu czy obejmujący je w geście drzewoterapii. Symbolika drzewa ma tu jeszcze dodatkowe znaczenie w kontekście miejsca, mocnego ukorzenienia, ugruntowania i silnych związków natury z kulturą.

 

mural: Czułość drzew
Małgorzata Rozenau: zułość drzew,fot. Krzysztof Morcinek. Galeria Bielska BWA zaprasza: mural: Czułość drzew
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Korzenie: warsztaty artystyczne

: Korzenie, widok wystawy, fot. K. Morcinek. Galeria Bielska BWA zaprasza: Korzenie: warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczno-projektowe prowadzone przez uczestników wystawy Korzenie. Terminy warsztatów:

3 sierpnia, godz. 11.00-14.00 – Tajniki szydełkowania na sznurze - jak zrobić kosz etno, prowadzi Krystyna Pytel

6 sierpnia, godz. 17.00 – Ceramika opowiadana, prowadzi Bogdan Kosak

7 sierpnia, godz. 15.00-17.00 – warsztaty tekstylne Dziura w całym, prowadzi Paulina Poczęta

8 sierpnia, godz. 15.00-17.00 – Ceramiczna patera – część I, prowadzi Aleksandra Chmiel

20 sierpnia, godz. 15.00-17.00 – Ceramiczna patera – część II, prowadzi Aleksandra Chmiel

 

warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy, zczegóły na stronie www.galeriabielska.pl

 

Korzenie: warsztaty artystyczne

BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Spółdzielcze Centrum Kultury Best

Galerie Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej Focus 2019

. Spółdzielcze Centrum Kultury Best zaprasza: Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej Focus 2019

Miłośników fotografii Best zaprasza do udziału w 1. Bielskim Konkursie Fotografii Artystycznej - focus.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po 2 latach przerwy wracamy do państwa z nowym Konkursem Fotograficznym, który jest kontynuacją organizowanego dotychczas Konkursu Bielsko-Biała Fascynuje – w nowej odsłonie stał się on naszą kategorią główną: Miasto Bielsko-Biała, której towarzyszą jeszcze Portret oraz Tryptyk. Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu pod nazwą 1.Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej – Focus 2019. Zgłoszenia we wszystkich kategoriach przyjmujemy do 23 sierpnia br. a szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w zakładce konkursowej i stronie internetowej konkursu – informują organizatorzy.

Zobacz regulamin konkursu

 

 

 

Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej Focus 2019
BiletyWstęp wolny
Spółdzielcze Centrum Kultury Best

Galeria Fotografii B & B

Galerie 11. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

Randez vous. Galeria Fotografii B & B zaprasza: 11. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

Kochać człowieka to piękna idea, która powinna być podstawą funkcjonowania całej rodziny człowieczej. Bo jeśli my wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy, to jesteśmy krewniakami i powinniśmy się wspierać, a nie sobie szkodzić. Wydawałoby się, że to takie oczywiste, jednak już na początku naszych dziejów miały miejsce zdarzenia zaprzeczające tej pięknej idei, o czym świadczy historia Kaina i Abla. Napięcia, zazdrość, antagonizmy, wrogość, agresja stale są obecne między nami, mimo wielu starań o jedność, wspólnotę, wzajemne wspieranie się.

W rodzinie człowieczej dla każdego jest miejsce, tylko trzeba wyjść poza swój zamknięty świat i dostrzec drugiego, który może być zupełnie inny niż my, może lubić co innego niż my, słuchać innej muzyki, być fanem innego klubu piłkarskiego, inaczej się ubierać i parę innych rzeczy może nas różnić. odmienność wzbogaca, przynosi nowe poznanie, otwiera na nowe sprawy

i relacje, nie mniej ciekawe niż te, które nas pochłaniają.

 

Kochać człowieka to zobaczyć drugiego i jego świat, takim jakim jest. Ten drugi to wszak członek naszej wielkiej i bardzo różnorodnej rodziny. Nie jest prawdą, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu. Mówi o tym wystawa pokonkursowa organizowana w cyklu dwuletnim przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Tegoroczna odsłona to mieszanka obrazów ciepłych i radosnych oraz obrazów smutnych i bolesnych. Takich jak współczesne życie. Zebrane fotografie są szeroką panoramą relacji międzyludzkich, coraz bardziej sterowanych przez technologię, reklamę i media. Wielu z nas poddaje się bezwiednie presji dominujących wzorców kulturowych, tracąc swoją oryginalność, otwartość i rzeczywistą niezależność.

 

Na wystawie znajdziemy sporo kadrów opowiadających o problemach występujących między ludźmi i skutkach funkcjonowania obecnego modelu kulturowego, jakimi są samotność i izolacja. Na szczęście daje się również zauważyć, że hasło „Kochać człowieka” jest ciągle dla wielu ludzi aktualne. Na zdjęciach zobaczymy przyjaźń, serdeczne relacje rodzinne, wspólnotę, obdarzanie się uśmiechem i ciepłem, one ciągle mają się dobrze.

 

Wystawa pokonkursowa jest rodzajem przestrogi, analizując cały zebrany w wyniku konkursu materiał, widać wyraźnie przemiany kulturowe, które prowadzą do zamykania się przed innymi. Wrażliwość i dociekliwość fotografów pozwala poznać dzisiejsze relacje a tytuł wystawy ciągle przypomina, co w tych relacjach powinno być najważniejsze, a o czym zdarza nam się czasem zapomnieć w pośpiechu współczesnego życia.

Andrzej Zygmuntowicz

 

11. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

BiletyWstęp wolny

Galeria Wzgórze

Galerie Galeria Wzgórze - stałe wystawy

Galeria Wzgórze, fot. Paweł Sowa. Galeria Wzgórze zaprasza: Galeria Wzgórze - stałe wystawy

M.in. prace Anny Lampe, Wojciecha Sikorskiego, Jerzego Wróblewskiego, Jerzego Dmitruka, Leszka Stańko, Alicji Kotwicz, Tadeusza Kantora, Wojciecha Kossaka, Eugeniusza Wańka, Ernesta Zawady, Adeli Wiśniewskiej, Antoniego Liszki, Ryszarda Karchuta, Małgorzaty Jęty Katarzyny Ziomkowskiej-Chmury i grafiki  Pavla Hlavatego; kolekcja dzieł Andrzeja Szewczyka i ekspozycja autorska Wojciecha Gawora.
Firma portretową działającą przy galerii.

Galeria Wzgórze - stałe wystawy
BiletyWstęp wolny
Galeria Wzgórze

Galerie Jan Astner: Zmysłowe miasta i Spokój

Jan Astner: Zmysłowe miasta

- Poza Polską moje prace są prezentowane i z sukcesem sprzedawane w Tuluzie, Paryżu, Brukseli, Antwerpii, Amsterdamie, Maladze, Lizbonie i Luksemburgu. Ukończyłem studia na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i architekturę na Politechnice Warszawskiej w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, profesora Andrzeja Bieńkowskiego oraz profesora Jacka Sempolińskiego. Obrazy wykonane są na płótnie w technice akrylowej w formatach 45x45, 50x70 i 70x70 - zaprasza Jan Astner

Jan Astner: Zmysłowe miasta i Spokój
Jan Astner: Zmysłowe miasta. Galeria Wzgórze zaprasza: Jan Astner: Zmysłowe miasta i Spokój
BiletyWstęp wolny
Galeria Wzgórze

Klub Nauczyciela

Galerie Eda a Josef

fot. Paweł Sowa. Klub Nauczyciela zaprasza: Eda a Josef

Eda Riedl (Czechy) i Josef Vrabel (Słowacja) - malarstwo.

finisaż: 5 września o godz. 17.00

 

 

 

 

Eda a Josef
BiletyWstęp wolny
Klub Nauczyciela

Galerie Barbara Adamiec: malarstwo w różnych technikach

fot. Paweł Sowa. Klub Nauczyciela zaprasza: Barbara Adamiec: malarstwo w różnych technikach
Barbara Adamiec: malarstwo w różnych technikach

BiletyWstęp wolny
Klub Nauczyciela

Regionalny Ośrodek Kultury

Galerie Tajemnica S/tworzenia według Stanisława Kwaśnego

. Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza: Tajemnica S/tworzenia według Stanisława Kwaśnego

Stanisław Kwaśny – rzeźbiarz z Jaworowej

Tajemnica S/tworzenia według Stanisława Kwaśnego

BiletyWstęp wolny
Regionalny Ośrodek Kultury

Ars Nova

Galerie Dariusz Marszałek: malarstwo

Bielska Witryna Prezentacji Twórczości Artystycznej.
Dariusz Marszałek:Gwiezdni tancerze . Ars Nova zaprasza: Dariusz Marszałek: malarstwo

Artysta zajmuje się sztuką wizyjną: malarstwem, grafiką cyfrową, nowymi mediami oraz konfekcją. Inspiruje się nieograniczoną wyobraźnią, która jest kluczem do wyższej wizji, a swoją sztukę określa: surrealistyczno-mistyczną baśnią fantasy.

 

Ars Nova - galeria rzeźby, ceramiki malarstwa oraz Eko Designu. Nauka technik ceramiki artystycznej. Kurs zawodowy ceramiki i organizacji pracowni, Kurs zawodowy fusingu oraz zajęcia Eko Designu.

 

Dariusz Marszałek: malarstwo
BiletyWstęp wolny
Ars Nova

Barometr Coffee & Bar

Galerie Słodycze

. Barometr Coffee & Bar zaprasza: Słodycze

Wystawa fotografii inspirowana historią małej dziewczynki, w swoim słodkim świecie. Stylizacje Beata Bojda, zdjęcia Izabela Sitko Suchanek, modelka Margarita Palunichka.

 

Słodycze
BiletyWstęp wolny
Barometr Coffee & Bar

redakcjaBB

Galerie Fotometamorfozy

fot. Weronika Kucia

Wystawa fotograficzna na pl. Chrobrego czynna będzie 29 sierpnia – 18 września, wernisaż wraz z oprowadzaniem przez autorów zaplanowano 29 sierpnia o godz. 17.00. Uczestnicy grupy fotograficznej redakcjaBB zaprezentują po jednym zdjęciu sprzed dołączenia do projektu oraz jego reinterpretację, jako efekt finalny wiedzy zdobytej podczas warsztatów prowadzonych przez mentorów: Ulę Kóskę, Pawła Mrowca i Piotra Borowicza.

Wystawa towarzyszy prezentacji 10. magazynu redakcjaBB, który jest tworzony przez młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic już od 2014 roku.

Fotometamorfozy
Fot. Zuzanna Michalik. redakcjaBB zaprasza: Fotometamorfozy

miejsce: plac Chrobrego
BiletyWstęp wolny
redakcjaBB

Galerie Pokaz mody młodych projektantów

Uczniowie i absolwenci Wydziału Tekstylno - Artystycznego Bielskiej Szkoły Przemysłowej zaprezentują swoje kolekcje oraz opowiedzą o procesie ich tworzenia.

Pokaz mody młodych projektantów

miejsce: Galeria Bielska BWA
BiletyWstęp wolny
redakcjaBB

Galeria PPP

Galerie Krzysztof Dadak: 10 lat smaltu

Krzysztofa Dadaka: 10 lat smaltu . Galeria PPP zaprasza: Krzysztof Dadak: 10 lat smaltu

Retrospektywna wystawa prac Krzysztofa Dadaka wykonanych w technice emalii.

Krzysztof Dadak: 10 lat smaltu

BiletyWstęp wolny
Galeria PPP

Galerie Michał Kliś: TKB

. Galeria PPP zaprasza: Michał Kliś: TKB

Wystawa plakatów Michała Klisia.

Michał Kliś: TKB

BiletyWstęp wolny
Galeria PPP

Galerie Anna Kuzawińska-Sikora: Doznania

Anna Kuzawińska-Sikora: Doznania. Galeria PPP zaprasza: Anna Kuzawińska-Sikora: Doznania

Wystawa malarstwa.

wernisaż:6 września, godz. 19.00

6-27 września

 

Anna Kuzawińska-Sikora: Doznania

BiletyWstęp wolny
Galeria PPP

Galeria Tadeo-Art

Galerie Galeria Tadeo-Art

Galeria Tadeo-Art, fot. z archiwum galerii

W wybraną niedzielę każdego miesiąca Galeria Tadeo-Art organizuje dzień otwarty. Jest to szczególna okazja do odwiedzenia galerii. W dniu drzwi otwartych obowiązują specjalne, promocyjne ceny na zakup obrazów. 

Galeria Tadeo-Art
Galeria Tadeo-Art, fot. z archiwum galerii. Galeria Tadeo-Art zaprasza: Galeria Tadeo-Art
BiletyWstęp wolny
Galeria Tadeo-Art

Galeria Szyb Wilson

Galerie U sąsiadów: Art Naif Festiwal

. Galeria Szyb Wilson zaprasza: U sąsiadów: Art Naif Festiwal

Fundacja Eko-Art. Silesia oraz Galeria Szyb Wilson zapraszają na 12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej Art Naif Festiwal 7 czerwca - 23 sierpnia. Motwy przewodnik : Kolumbia. Wernisaż wystawy 7 czerwca o godz. 18.15 uświetni wieczór kolumbijski Magdalena y su combo.

U sąsiadów: Art Naif Festiwal

Biletywg cennika
Galeria Szyb Wilson

Kolorowy Tabor

Galerie Magia w Krainie Czarów

Dekoracyjne przedmioty użytkowe Barbary Spadek, obrazy malarskie Roberta Kali i mandale energetyczne Moniki Szypuły. Kolorowy Tabor zaprasza: Magia w Krainie Czarów

Eklektyzm w dekoracji wnętrz, malowidła na zniszczonych upływem czasu starych przedmiotach, z duszą, skazanych przez ludzi na unicestwienie, malowane sercem meble, obrazy, piękne dekoracyjne przedmioty użytkowe Barbary Spadek. Niezwykłe mandale energetyczne Moniki Szypuły. Obrazy malarskie z dusza, uznanego artysty bielskiego, Roberta Kali.Nadzwyczajne oczyszczanie energetyczne Pawła Kudzi. Urodzeniowe prognozy astrologiczne Bożeny Mleczko. Wernisaż wzbogacony będzie akompaniamentem utalentowanego pianisty.

Magia w Krainie Czarów

BiletyWstęp wolny
Kolorowy Tabor


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |