Galerie - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Dom Kultury w Hałcnowie

Galerie Ołówek, Węgiel, Gumka - Od szarości do bieli

grafika ze strony: http://mdk.bielsko.pl/index.php?s=1&fun=more&id=5322. Dom Kultury w Hałcnowie zaprasza: Ołówek, Węgiel, Gumka - Od szarości do bieli

Wernisaż konkursu plastycznego Ołówek, Węgiel, Gumka - Od szarości do bieli.

Ołówek, Węgiel, Gumka - Od szarości do bieli

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Hałcnowie

Dom Kultury Włókniarzy

Galerie 21.Ogólnopolski Konkurs Konfrontacje Plastyczne Młodych Twórców

. Dom Kultury Włókniarzy zaprasza: 21.Ogólnopolski Konkurs Konfrontacje Plastyczne Młodych Twórców

- W związku z nowym terminem składania prac na konkurs Konfrontacje 2019 - do 5 czerwca - ogłoszenie wyników oraz otwarcie wystawy nastąpi w terminie późniejszym. Przepraszamy za zmianę i polecamy śledzić informacje na naszej stronie, gdzie poinformujemy o dokładnej dacie ogłoszenia wyników – informują organizatorzy.

 

 

21.Ogólnopolski Konkurs Konfrontacje Plastyczne Młodych Twórców
BiletyWstęp wolny
Dom Kultury Włókniarzy

Galeria Bielska BWA

Galerie 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019

Jury Bielskiej Jesieni, fot. Krzysztof Morcinek

Do ogłoszonego przez Galerię Bielską BWA konkursu – 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 – zgłosiło się 653 artystów, nadsyłając 1.959 prac. Pierwsze posiedzenie jury biennale malarstwa odbyło się 28 i 29 maja.

W jury tegorocznego biennale zasiedli: Beata Ewa Białecka – malarka, laureatka prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa, dr Piotr Rypson – krytyk sztuki, kurator (przewodniczący jury), Agata Smalcerz – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, prof. Andrzej Tobis – malarz, wykładowca na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Zaproszona do udziału w jury Anda Rottenberg – historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw – z powodu choroby nie uczestniczyła w pierwszym posiedzeniu. Obrady odbyły się w obecności kuratorki Bielskiej Jesieni, Grażyny Cybulskiej.

W wyniku dyskusji, po przeglądzie prac nadesłanych w wersji elektronicznej, jurorzy wybrali do drugiego etapu 119 prac 54 artystów.

W ocenie jurorów na tegoroczną edycję konkursu nadesłano wiele ciekawych prac, zróżnicowanych zarówno pod względem formalnym, jak i tematycznym.

 

- Pewnym novum jest duża liczba prac zawierających bezpośrednie lub metaforycznie ujęte reakcje na napięcia społeczne – lokalne i światowe. Z jednej strony widoczne są utrzymujące się od lat, niepokojąco zmysłowe i surrealistyczne tendencje eskapistyczne, z drugiej – próby nakreślenia komentarza politycznego, realizujące się w opisach życia zbiorowości, rytuałów, ceremonii, a także w postapokaliptycznych wizjach przyszłości. Stale powracającym motywem nowego malarstwa jest witalna seksualność w nadrealistycznym wydaniu. Aktualna jest także potrzeba nawiązania dialogu z tradycją malarstwa europejskiego, manifestująca się w wielorakich odwołaniach do ikonografii chrześcijańskiej. Przegląd nadesłanych prac pozwala wyciągnąć wniosek o niezachwianej pozycji malarstwa, pozostającego żywym medium, w pełni zdolnym do opisu zastanej rzeczywistości – podsumował wnioski oceniającego grona Piotr Rypson, przewodniczący jury.

 

- Kolejna edycja biennale malarstwa zaowocowała nowymi pracami o różnorodnej stylistyce, szerokim przekroju tematów i sposobów obrazowania. Możliwość nadsyłania propozycji przez wszystkich malujących artystów, bez względu na wiek czy wykształcenie, otwiera drogę osobom o dużym potencjale i oryginalnym rysie twórczości, ale nie mogącym przebić się do świata sztuki. Takie było założenie wprowadzenia nowej, otwartej formuły konkursu. To już trzecia edycja biennale z tak demokratycznym regulaminem, ale po raz pierwszy, decyzją jury, tak liczna i ciekawa reprezentacja artystów bez ukończonej Akademii Sztuk Pięknych dotarła do drugiego etapu konkursu. Potwierdza to trafność naszej decyzji o odchodzeniu od nieco już skostniałej formuły – stwierdziła Agata Smalcerz, Dyrektor Galerii Bielskiej BWA, członek jury.

Nazwiska 54 artystów, zakwalifikowanych do II etapu konkursu, znajdują się na stronie internetowej: www.bielskajesien.pl.

 

Drugie i jednocześnie ostatnie posiedzenie jury biennale zaplanowano na wrzesień. Komisja, po obejrzeniu oryginałów prac, wybierze obrazy, które zostaną zaprezentowane na wystawie finałowej. Zgodnie z regulaminem biennale, jury ma prawo do zweryfikowania swoich wstępnych ocen. Podczas wrześniowych obrad zostaną również wybrane prace do nagród i wyróżnień. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w dniu wernisażu. Otwarcie wystawy pokonkursowej 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 17.00.

Trwa także głosowanie internautów na najciekawszego artystę Bielskiej Jesieni 2019. Na stronie internetowej Bielskiej Jesieni – www.bielskajesien.pl, w zakładce Galeria wirtualna, można obejrzeć prace nadesłane na konkurs i, bez względu na ocenę jury, wybrać swojego faworyta lub faworytów. Z jednego adresu IP można oddać jeden głos dziennie. Nazwisko artysty, który zbierze największą liczbę głosów online zostanie podane 23 września na www.bielskajesien.pl oraz na stronie internetowej Galerii Bielskiej BWA – www.galeriabielska.pl. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody.

44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem biennale jest Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej.

Nagrody: Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (30.000 zł), II Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego (20.000 zł), III Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej (10.000 zł), wyróżnienia regulaminowe (2.000 zł każde).

Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu: piątek, 8 listopada 2019, godz. 17.00.

Otwarte oprowadzanie po wystawie przez jurorów biennale, z udziałem artystów: sobota, 9 listopada, godz. 11.00.

Panel dyskusyjny z udziałem artystów, jurorów i krytyków: sobota, 9 listopada, godz. 12.00.

Wystawa 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 potrwa do 29 grudnia 2019 roku.

Bielską Jesień 2019 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019
pawilon Galerii Bielskiej BWA, fot. Paweł Sowa. Galeria Bielska BWA zaprasza: 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019
Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Antoni Rząsa: rzeżba

Antoni Rząsa, fot. Krystyna Gorazdowska; Święta Anna Samotrzecia, fragm, 1960-61, drewno polichromowane, 104,5 x 42 x 34 cm. Galeria Bielska BWA zaprasza: Antoni Rząsa: rzeżba

Kurator wystawy: Marcin Rząsa

Mam kawałek drzewa i patrzę – dopóki nie zobaczę. Rzeźba bardzo uzależniona jest od tego drzewa – mawiał artysta. Retrospektywna wystawa prac w 100-lecie urodzin rzeźbiarza, który ukochał drewno.

 

Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA:

W 2019 roku przypada setna rocznica urodzin Antoniego Rząsy. Z tej okazji w całej przestrzeni Galerii Bielskiej BWA prezentowana będzie wystawa retrospektywna artysty. Prace pochodzą z Galerii Antoniego Rząsy – muzeum artysty w Zakopanem, mieszczącym się w zbudowanym przez niego domu przy ul. Bogdańskiego 16a, które prowadzi jego syn Marcin, również rzeźbiarz, wraz z żoną, Magdą Ciszewską-Rząsą, fotografką. Antoni Rząsa, urodzony w Futomie na Rzeszowszczyźnie, w 1938 roku rozpoczął naukę w Szkole Przemysłu Drzewnego w Zakopanem, przerwaną przez wojnę. Szkołę ukończył w 1952 roku jako 33-latek i od razu zaczął w niej pracować, zatrudniony przez Antoniego Kenara. Pracę pedagogiczną zakończył w 1973 roku, zmarł w roku 1980 w Zakopanem. W latach 60. XX wieku Antoni Rząsa stał się jednym z bardziej znanych polskich rzeźbiarzy. Tworzył rzeźby drewniane, inspirowane sztuką ludową, odznaczające się prostotą form. Tak mówił artysta: Staram się zamknąć w rzeźbie różne stany psychiczne człowieka – pogodę, poświęcenie, miłość, mądrość, cierpienie, rozpacz, przerażenie. Niekiedy moje postacie wyrażają milczące pytanie, kim jest człowiek i jaki jest cel jego przemijania. Staram się wołać (…) o zanikającą w dzisiejszych czasach godność ludzką.

Wystawie rzeźb towarzyszyć będą prace fotograficzne Haliny Rząsowej, żony artysty, przedstawiające pejzaże z Futomy i Dachnowa.

Antoni Rząsa urodzony w Futomie na Podkarpaciu; zmarł 26 stycznia 1980 roku w Zakopanem. Z okazji 100-lecia urodzin Galeria Antoniego Rząsy organizuje wiele rocznicowych wydarzeń. Są to m.in. wystawa retrospektywna w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, wystawa mebli Rząsy w zakopiańskiej galerii, wystawa w Galerii Hasiora w Muzeum Tatrzańskim, sesja naukowa, plener fotograficzny na Rzeszowszczyźnie i mnóstwo spotkań.

 

Antoni Rząsa: rzeżba

Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Magdalena Ciszewska-Rząsa: Zemplen. Zima

Magdalena Ciszewska-Rząsa, z cyklu Zemplen

Wystawa fotografii Magdy Ciszewskiej-Rząsy obejmująca prace powstałe podczas pobytu artystki w Zemplen na Węgrzech na przełomie lat 2010–2011. Cykl przedstawia pejzaże zimowe wykonane w okolicach Tokaju: u zbiegu Cisy i Bodrogu, na zboczach góry Tokaj, w okolicznych wioskach i na polach. Autorka często odwiedzała Węgry, ale bywała tam zawsze latem. Pierwszy pobyt zimą okazał się zaskakujący, ale jednocześnie inspirujący dla oka fotografa. –Pierwszy raz w życiu pojechałam do mojego małego raju zimą, ale okazało się, że kraj zasnął. Okutany w wilgotną, mroźną mgłę zastygł w bezruchu - przyznała artystka.

 

Magda Ciszewska-Rząsa – urodzona w 1972 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni profesora Grzegorza Kowalskiego (1999). Od 1999 roku jest żoną Marcina Rząsy. Mama Franka, Heli i Marty. Mieszka i pracuje w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. Uczy też fotografii w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

 

Magdalena Ciszewska-Rząsa: Zemplen. Zima

miejsce: Klubokawiarnia Aquarium
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Korzenie

Artur Gburek, Polska sztuka ludowa (ma się dobrze), drewno lipowe, 70 x 140 cm. Galeria Bielska BWA zaprasza: Korzenie

Wystawa sztuki, dizajnu, rękodzieła i rzemiosła, której motywem przewodnim są korzenie, widziane jako wspólnota źródeł, poszukiwań i inspiracji.

Na wystawie zostaną pokazane prace, które odnoszą się w szczególności do tych wątków, które splatały się i nadal współistnieją w Bielsku-Białej i na obszarach sąsiadujących: na styku kultury śląskiej, górali beskidzkich, a również kultury czeskiej, niemieckiej i żydowskiej.

Prezentowane będą różne rodzaje obiektów: meble, lampy, ceramika – zarówno artystyczna jak i użytkowa, szkło, tkanina, rzeźba, malarstwo, grafika, kaligrafia polska i hebrajska i inne.

W wystawie udział wezmą: Agnieszka Bar, Aleksandra Chmiel, Monika Dąbrowska-Picewicz, Jolanta Herma-Pasińska, Maciej Gąsienica-Giewont, Artur Gburek, Remigiusz Gryt, Dagmara Karolak, Antoni Konarzewski, Bogdan Kosak, Jakub Markiel, Małgorzata Mirga-Tas, Izabela Ewa Ołdak, Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz, Paulina Poczęta, Krystyna Pytel, Adam Sobota, Jonáš Stoklasa, Petra Sošťáková i Libor Sošťák (P3L1) oraz firmy: Gie El, KrygiDesign, Mazzivo, MiPolin (Helena Czernek, Aleksander Prugar), Paged Meble, Woodica.

Kuratorka: Lucyna Wylon

Wystawa jest częścią polsko-czeskiego projektu pn. Korzenie – wspólnota źródeł, poszukiwań i inspiracji. Sztuka i dizajn po obu stronach granicy, dofinansowanego z Mikrofunduszy Euroregionu Beskidy.

 

Korzenie

Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Beata Bojda: Etno

Beata Bojda: Etno. Galeria Bielska BWA zaprasza: Beata Bojda: Etno

Cykl 27 fotografii – portretów, dla których inspiracją były tzw. pająki wykonywane z papierowych kwiatów przez osoby zajmujące się bibułkarstwem. Piękno zdjęć jest zasługą oryginalnych makijaży modelek, tkanin i kostiumów zaprojektowanych przez artystkę oraz etnicznej biżuterii pochodzącej z całego świata, a przede wszystkim koron z wykonanych ręcznie przez artystkę kwiatów z krepiny. Autorami zdjęć są m.in. Rita Lorenc, Ula Kóska, Ewa Żylińska, Adam Słowikowski, Ivon Wolak oraz Ewelina Słowińska.

Obok fotografii, na wystawie prezentowane będą także same wieńce i niezwykła instalacja z papierowych kwiatów.

Beata Bojda jest stylistką ubioru i makijażu, projektantką mody, absolwentką wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Projekt ETNO przyniósł jej ogromną popularność, prezentowany był m.in. w londyńskiej The Brick Lane Gallery czy w Paryżu w ramach Cool Concept, zdjęcia publikowały magazyny i pisma. Projektuje kostiumy sceniczne, w tym korony z krepinowych kwiatów dla Edyty Golec, Kayah oraz włoskiej piosenkarki Dolche. Pracowała jako charakteryzator i kostiumograf przy wielu produkcjach filmowych, m.in. w Kochaj i tańcz, Tancerze czy Agape. Zaprojektowała kostiumy do spektaklu swojej córki Zuzanny Cudowna, który miał premierę w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku (2016) oraz korony do Ciało Bambina w reżyserii Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej (premiera w 2018 roku).

 

Beata Bojda: Etno

Biletywg cennika
Galeria Bielska BWA

Galerie Krzysztof Czyżewski: Żegaryszki

Krzysztof Czyżewski, Żegaryszki, fotografia . Galeria Bielska BWA zaprasza: Krzysztof Czyżewski: Żegaryszki

Wystawa Żegaryszki prezentuje fotografie przyrody polsko-litewskiego pogranicza wykonane przez Krzysztofa Czyżewskiego, autora książki pod tym samym tytułem, nawiązującej do starojapońskiej tradycji haiga, która zestraja haiku, czyli możliwie najkrótszy wiersz, z obrazem. Książka zawiera 78 krótkich form poetyckich, z którymi korespondują zdjęcia przyrody pomiędzy wioskami Żegary, Krasnogruda i Dusznica. Swoje haiku autor nazwał żegaryszki.

Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, poeta i eseista, redaktor i tłumacz, autor książek. Współtwórca i lider Fundacji Pogranicze, Ośrodka Pogranicze – sztuk, kultur, narodów w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Wystawę przygotował Wiesław Szumiński.

Wystawa znajduje się w programie Festiwalu Ekodzieło 2019, organizowanego przez Klub Gaja w dniach 12–18 czerwca.

Wernisaż, potkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim, które prowadzić będzie Jacek Bożek z Klubu Gaja: 12 czerwca, godz. 18.00

 

Krzysztof Czyżewski: Żegaryszki
miejsce: Klubokawiarnia Aquarium
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim

Krzysztof Czyżewski, Żegaryszki, fotografia . Galeria Bielska BWA zaprasza: Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim

Wernisaż, spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim, które prowadzić będzie Jacek Bożek z Klubu Gaja: 12 czerwca, godz. 18.00.

Wystawa Krzysztof Czyżewski: Żegaryszki prezentuje fotografie przyrody polsko-litewskiego pogranicza wykonane przez Krzysztofa Czyżewskiego, autora książki pod tym samym tytułem, nawiązującej do starojapońskiej tradycji haiga, która zestraja haiku, czyli możliwie najkrótszy wiersz, z obrazem. Książka zawiera 78 krótkich form poetyckich, z którymi korespondują zdjęcia przyrody pomiędzy wioskami Żegary, Krasnogruda i Dusznica. Swoje haiku autor nazwał żegaryszki.

Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, poeta i eseista, redaktor i tłumacz, autor książek. Współtwórca i lider Fundacji Pogranicze, Ośrodka Pogranicze – sztuk, kultur, narodów w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Wystawę przygotował Wiesław Szumiński.

Wystawa znajduje się w programie Festiwalu Ekodzieło 2019, organizowanego przez Klub Gaja w dniach 12–18 czerwca.

 

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim

miejsce: Klubokawiarnia Aquarium
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Piotr Kwaśny: Pejzaż. Interpretacje malarskie

Wystawa malarstwa Piotra Kwaśnego, ukazująca bardzo osobiste, autorskie podejście do przestrzeni. Artysta kształtuje swoje obrazy stosując różnorodne środki i materiały, łącząc sitodruk z malarstwem, nasycając pozornie puste przestrzenie kolorem i różnorodnymi fakturami, uzyskując niespodziewane efekty plastyczne.

Piotr Kwaśny – urodził się w 1977 roku w Bielsku-Białej. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru (2002). W 2018 roku obronił doktorat z dyscypliny sztuki piękne w łódzkiej ASP. Jest nauczycielem przedmiotów artystycznych w Liceum Plastycznym w Bielsku-Białej.

 

Piotr Kwaśny: Pejzaż. Interpretacje malarskie

BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Festiwal Ekodzieło 2019

Klub Gaja zaprasza na 5. edycję Festiwal Ekodzieło, który odbędzie się w dniach 11-18 czerwca w Galerii Bielskiej BWA, Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej oraz Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej. Tradycyjnie festiwal będzie spotkaniem aktywistów, naukowców i artystów, dla których ważna jest ochrona przyrody i los naszej planety.
fot. Klub Gaja . Galeria Bielska BWA zaprasza: Festiwal Ekodzieło 2019

Wydarzenia w Galerii Bielskiej BWA:

środa, 12 czerwca 2019, godz. 18.00

Krzysztof Czyżewski – Żegaryszki

Wernisaż wystawy fotografii oraz rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim o przyrodzie miejsca na polsko-litewskim pograniczu.

Spotkanie prowadzi Jacek Bożek z Klubu Gaja

Czwartek, 13 czerwca, godz. 9.00

Be or not to Be Haiku – warsztat dla dzieci, współczesna grafika plakatowa i tradycyjne wiersze japońskich mistrzów haiku. Warsztat prowadzi – Beata Jewiarz, artystka i aktorka (warsztat zamknięty)

Ruchomy wers – warsztat dla młodzieży, tradycyjne wiersze japońskich mistrzów haiku i film poklatkowy. Warsztat prowadzi – Miłosława Bożek, edukatorka Klubu Gaja (warsztat zamknięty)

piątek, 14 czerwca, godz. 9.00

Zaproś motyle do ogrodu – warsztat dla dzieci, budowa domków dla motyli. Warsztaty prowadzą edukatorzy Klubu Gaja (warsztat zamknięty)

14 czerwca, godz. 17.00

Moda na rzeki – warsztat przerabiania i wyszywania strojów kąpielowych z recyklingu. Warsztaty prowadzą Siostry Rzeki i Cecylia Malik

Organizatorem Festiwalu Ekodzieło 2019 jest Klub Gaja; Galeria Bielska BWA jest partnerem wydarzenia. Wydarzenia festiwalu odbywają się także w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej oraz Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej.

 

Program Festiwalu Ekodzieło 2019

Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA

12 czerwca (środa), godz. 18.00

Klubokawiarnia Aquarium

Wernisaż Żegaryszki

– zdjęcia Krzysztof Czyżewski

Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim o przyrodzie miejsca na polsko-

-litewskim pograniczu

Spotkanie prowadzi Jacek Bożek z Klubu Gaja

Wystawa Żegaryszki (3–17 czerwca)

 

13 czerwca (czwartek), godz. 9.00

Be or not to Be Haiku“ – warsztat dla dzieci, współczesna grafika plakatowa i tradycyjne wiersze japońskich mistrzów haiku

Warsztat prowadzi Beata Jewiarz – artystka i aktorka (warsztat zamknięty)

Ruchomy wers – warsztat dla dzieci, tradycyjne wiersze japońskich mistrzów haiku i film poklatkowy

Warsztat prowadzi Miłosława Bożek – edukatorka Klubu Gaja (warsztat zamknięty)

 

14 czerwca (piątek), godz. 9.00

Zaproś motyle do ogrodu – warsztat dla dzieci, budowa domków dla motyli

Warsztat prowadzą edukatorzy Klubu Gaja (warsztat zamknięty)

 

14 czerwca (piątek), godz. 17.00

Moda na rzeki – warsztat przerabiania i wyszywania strojów kąpielowych

Warsztat prowadzi Cecylia Malik

– Siostry Rzeki

 

Bielsko-Biała, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

11 czerwca (wtorek), godz. 9.00

Dzikie zapylacze – warsztat dla dzieci, budowa domków dla dzikich pszczół, biedronek i złotooków

Warsztaty prowadzą edukatorzy Klubu Gaja (warsztaty zamknięte)

 

Bystra, Gminny Ośrodek Kultury Promyk

11 czerwca (wtorek), godz. 17.00

Zaproś motyle do ogrodu- warsztat rodzinny, budowa domków dla motyli

Warsztat prowadzą edukatorzy Klubu Gaja (zapisy do 10 czerwca w GOK Promyk)

 

11 czerwca (wtorek), godz. 19.00

DKF – pokaz filmu dokumentalnego Posłuchane opowieści

Spotkanie z Małgorzatą i Krzysztofem Czyżewskimi z Fundacji Pogranicze

 

12 czerwca (środa), godz. 9.00

Zakątek dla motyli i dzikich zapylaczy – warsztaty dla dzieci, tworzenie zakątka dla motyli na terenie ogrodu GOK Promyk i zakątka dla dzikich zapylaczy w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej

Warsztaty prowadzą edukatorzy Klubu Gaja (warsztaty zamknięte)

 

18 czerwca (wtorek), godz. 19.00

DKF – pokaz filmu dokumentalnego Więcej niż miód, reż. Markus Imhoof i degustacja miodu z pasieki Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej

Panel dyskusyjny z udziałem dr hab. Agnieszki Babczyńskiej z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

oraz Katarzyny Jagiełło z Greenpeace

Spotkanie prowadzi Jacek Bożek z Klubu Gaja

 

Festiwal Ekodzieło 2019
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Warsztaty z formowania w glinie dla osób niewidomych i niedowidzących

BWA, fot. Paweł Sowa. Galeria Bielska BWA zaprasza: Warsztaty z formowania w glinie dla osób niewidomych i niedowidzących

prowadzenie: Małgorzata Krzempek, edukatorka artystyczna, plastyczka, Galeria Bielska BWA

Warsztaty z formowania w glinie dla osób niewidomych i niedowidzących

BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA

Galerie Forma gestu i wyrazu

 

Warsztaty rodzinne, podczas których powstaną figury i bryły tworzone z gipsu, drutu i drewna.

prowadzenie: Małgorzata Krzempek, edukatorka artystyczna, plastyczka, Galeria Bielska BWA

Forma gestu i wyrazu

Bilety10 zł
Galeria Bielska BWA

Galerie Trójwymiarowość form – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Antoni Rząsa, Rzeźba, wystawa w Galerii Bielskiej BWA, 2019. Galeria Bielska BWA zaprasza: Trójwymiarowość form – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty rzeźbiarskie kierowane do grup dzieci i młodzieży, odbywające się w scenerii wystawy rzeźb Antoniego Rząsy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Koszt: 10 zł od osoby. Zapisy: poniedziałek – piątek, w godz. 7.00–15.00 pod nr tel.: 501 521 728 lub poprzez

e-mail: m.krzempek@galeriabielska.pl

prowadzenie: Małgorzata Krzempek, edukatorka artystyczna, plastyczka, Galeria Bielska BWA

 

Trójwymiarowość form – warsztaty dla dzieci i młodzieży
Bilety10 zł/os.
Galeria Bielska BWA

Dom Kultury w Lipniku

Galerie Eugeniusz Molski: W kręgu sacrum

. Dom Kultury w Lipniku zaprasza: Eugeniusz Molski: W kręgu sacrum
Eugeniusz Molski: W kręgu sacrum

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Lipniku

Galerie Alicja Wątor: Piękno jest wokół nas... Bielsko-Biała w delikatnej sztuce akwareli

. Dom Kultury w Lipniku zaprasza: Alicja Wątor: Piękno jest wokół nas... Bielsko-Biała w delikatnej sztuce akwareli

Wystawa Alicji Wątor, stypendystki Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki.

Alicja Wątor: Piękno jest wokół nas... Bielsko-Biała w delikatnej sztuce akwareli
BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Lipniku

Dom Kultury w Olszówce

Galerie Pocztówka z Bielska-Białej

. Dom Kultury w Olszówce zaprasza: Pocztówka z Bielska-Białej

Otwarcie wystawy, rozdanie nagród w 7. konkursie plastycznym zaplanowano 12 czerwca o godz. 18.00.

Pocztówka z Bielska-Białej

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Olszówce

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

Galerie Końcoworoczna wystawa prac plastycznych

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza: Końcoworoczna wystawa prac plastycznych

Końcoworoczna wystawa prac plastycznych, ceramicznych, fotograficznych, modelarskich i rękodzielniczych, połączona z pokazem mody strojów stworzonych przez uczestniczki zajęć Szycie jest piękne.

Końcoworoczna wystawa prac plastycznych

BiletyWstęp wolny
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

Spółdzielcze Centrum Kultury Best

Galerie Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej – Focus

. Spółdzielcze Centrum Kultury Best zaprasza: Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej – Focus

Miłośników fotografii Best zaprasza do udziału w 1. Bielskim Konkursie Fotografii Artystycznej - focus. Prace konkursowe przyjmowane są od 27 maja br. Szczegóły na stronie www.sckbest.pl.

 

 

Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej – Focus
BiletyWstęp wolny
Spółdzielcze Centrum Kultury Best

Galeria Fotografii B & B

Galerie Marek Lapis: Biało-Czerwona

Marek Lapis: Biało-Czerwona. Galeria Fotografii B & B zaprasza: Marek Lapis: Biało-Czerwona

Biało-Czerwona to wieloletni projekt społeczny dokumentalisty Marka Lapisa, który posługując się medium fotografii, na kanwie dwóch barw portretuje polskie społeczeństwo, niby je znamy, ale spójrzmy z innej perspektywy. Marek zadaje zdjęciami pytania, często takie które uwierają. W czasach transformacji oraz burzliwych współczesnych przemian społecznych i politycznych barwy biała i czerwona nabierają szczególnego znaczenia w przestrzeni publicznej. Materialna książka i eBook wydane są na dwóch rynkach: polskim i amerykańskim. Porozmawiamy też o realizacji projektów długoterminowych i rynku photobooków w Polsce. Projekt powstawał między 2009, a 2017 rokiem i został zakończony wydaniem albumu pod tym samym tytułem.

W listopadzie 2017 roku na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbył się wernisaż wystawy tego samego projektu, obecnie wystawa jeździ po Polsce.

 

Marek Lapis - ur. 1968. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Członek zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski i Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE. W 2018 roku otrzymał od Starostwa Poznańskiego Nagrodę I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, został odznaczony medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Wykładowca międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie oraz pomysłodawca i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących. Zwycięzca i finalista wielu konkursów. w Polsce i za granicą.

wernisaż: 8 czerwca, godz. 18.00

Marek Lapis: Biało-Czerwona

BiletyWstęp wolny

Galerie Ja i inny w zmieniającym się świecie, wystawa 11. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

Randez vous. Galeria Fotografii B & B zaprasza: Ja i inny w zmieniającym się świecie, wystawa 11. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

Kochać człowieka to piękna idea, która powinna być podstawą funkcjonowania całej rodziny człowieczej. Bo jeśli my wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy, to jesteśmy krewniakami

i powinniśmy się wspierać, a nie sobie szkodzić. Wydawałoby się, że to takie oczywiste,

jednak już na początku naszych dziejów miały miejsce zdarzenia zaprzeczające tej pięknej idei,

o czym świadczy historia Kaina i Abla. Napięcia, zazdrość, antagonizmy, wrogość, agresja stale są obecne między nami, mimo wielu starań o jedność, wspólnotę, wzajemne wspieranie się.

W rodzinie człowieczej dla każdego jest miejsce, tylko trzeba wyjść poza swój zamknięty świat

i dostrzec drugiego, który może być zupełnie inny niż my, może lubić co innego niż my, słuchać innej muzyki, być fanem innego klubu piłkarskiego, inaczej się ubierać i parę innych rzeczy może nas różnić. Odmienność wzbogaca, przynosi nowe poznanie, otwiera na nowe sprawy

i relacje, nie mniej ciekawe niż te, które nas pochłaniają.

 

Kochać człowieka to zobaczyć drugiego i jego świat, takim jakim jest. Ten drugi to wszak członek naszej wielkiej i bardzo różnorodnej rodziny. Nie jest prawdą, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu. Mówi o tym wystawa pokonkursowa organizowana w cyklu dwuletnim przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Tegoroczna odsłona to mieszanka obrazów ciepłych i radosnych oraz obrazów smutnych i bolesnych. Takich jak współczesne życie. Zebrane fotografie są szeroką panoramą relacji międzyludzkich, coraz bardziej sterowanych przez technologię, reklamę i media. Wielu z nas poddaje się bezwiednie presji dominujących wzorców kulturowych, tracąc swoją oryginalność, otwartość i rzeczywistą niezależność.

 

Na wystawie znajdziemy sporo kadrów opowiadających o problemach występujących

między ludźmi i skutkach funkcjonowania obecnego modelu kulturowego, jakimi są samotność

i izolacja. Na szczęście daje się również zauważyć, że hasło „Kochać człowieka” jest ciągle

dla wielu ludzi aktualne. Na zdjęciach zobaczymy przyjaźń, serdeczne relacje rodzinne, wspólnotę, obdarzanie się uśmiechem i ciepłem, one ciągle mają się dobrze.

 

Wystawa pokonkursowa jest rodzajem przestrogi, analizując cały zebrany w wyniku konkursu materiał, widać wyraźnie przemiany kulturowe, które prowadzą do zamykania się przed innymi. Wrażliwość i dociekliwość fotografów pozwala poznać dzisiejsze relacje a tytuł wystawy ciągle przypomina, co w tych relacjach powinno być najważniejsze, a o czym zdarza nam się czasem zapomnieć w pośpiechu współczesnego życia.

Andrzej Zygmuntowicz

 

Ja i inny w zmieniającym się świecie, wystawa 11. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

BiletyWstęp wolny

Galeria Wzgórze

Galerie Galeria Wzgórze - stałe wystawy

Galeria Wzgórze, fot. Paweł Sowa. Galeria Wzgórze zaprasza: Galeria Wzgórze - stałe wystawy

M.in. prace Anny Lampe, Wojciecha Sikorskiego, Jerzego Wróblewskiego, Jerzego Dmitruka, Leszka Stańko, Alicji Kotwicz, Tadeusza Kantora, Wojciecha Kossaka, Eugeniusza Wańka, Ernesta Zawady, Adeli Wiśniewskiej, Antoniego Liszki, Ryszarda Karchuta, Małgorzaty Jęty Katarzyny Ziomkowskiej-Chmury i grafiki  Pavla Hlavatego; kolekcja dzieł Andrzeja Szewczyka i ekspozycja autorska Wojciecha Gawora.
Firma portretową działającą przy galerii.

Galeria Wzgórze - stałe wystawy
BiletyWstęp wolny
Galeria Wzgórze

Galerie Jan Astner: Zmysłowe miasta i Spokój

Jan Astner: Zmysłowe miasta. Galeria Wzgórze zaprasza: Jan Astner: Zmysłowe miasta i Spokój

- Poza Polską moje prace są prezentowane i z sukcesem sprzedawane w Tuluzie, Paryżu, Brukseli, Antwerpii, Amsterdamie, Maladze, Lizbonie i Luksemburgu. Ukończyłem studia na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i architekturę na Politechnice Warszawskiej w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, profesora Andrzeja Bieńkowskiego oraz profesora Jacka Sempolińskiego. Obrazy wykonane są na płótnie w technice akrylowej w formatach 45x45, 50x70 i 70x70 - zapraszam Jan Astner

Jan Astner: Zmysłowe miasta i Spokój
BiletyWstęp wolny
Galeria Wzgórze

Klub Nauczyciela

Galerie Krystyna Bromirska: Kolory mojej fantazji

fot. Paweł Sowa. Klub Nauczyciela zaprasza: Krystyna Bromirska: Kolory mojej fantazji

Malarstwo.

Krystyna Bromirska: Kolory mojej fantazji

BiletyWstęp wolny
Klub Nauczyciela

Galerie Maria Posłuszna: Linia - dualizm

. Klub Nauczyciela zaprasza: Maria Posłuszna: Linia - dualizm
Maria Posłuszna: Linia - dualizm

BiletyWstęp wolny
Klub Nauczyciela

Regionalny Ośrodek Kultury

Galerie Litewska zaduma

. Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza: Litewska zaduma
Litewska zaduma

BiletyWstęp wolny
Regionalny Ośrodek Kultury

Galeria Akademicka ATH

Galerie prof. Rafał Strent: Kanaan

. Galeria Akademicka ATH zaprasza: prof. Rafał Strent: Kanaan

wystawa prac prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków  w ramach 20 Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki

wernisaż: 30 maja, godz. 14.00

prof. Rafał Strent: Kanaan
BiletyWstęp wolny
Galeria Akademicka ATH

Galerie Krzysztof Mikołajczyk: Ptaki doliny górnej Wisły

wystawa fotografii
. Galeria Akademicka ATH zaprasza: Krzysztof Mikołajczyk: Ptaki doliny górnej Wisły
Krzysztof Mikołajczyk: Ptaki doliny górnej Wisły
BiletyWstęp wolny
Galeria Akademicka ATH

Ars Nova

Galerie Mariusz Horeczy: malarstwo

Bielska Witryna Prezentacji Twórczości Artystycznej.
Mariusz Horeczy: malarstwo. Ars Nova zaprasza: Mariusz Horeczy: malarstwo

Mariusz Horeczy urodził się w Bielsku-Białej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków od 1991 roku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, projektowaniem graficznym i przemysłowym oraz rzeźbą. Od 1993 roku uczy malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Jest autorem dwóch rzeźb w ołtarzu głównym kościoła św. Andrzeja Boboli.

Ars Nova zaprasza na naukę technik ceramiki artystycznej. Organizuje kurs zawodowy ceramiki i organizacji pracowni, kurs zawodowy fusingu oraz zajęcia Eko Designu.

Mariusz Horeczy: malarstwo
BiletyWstęp wolny
Ars Nova

Barometr Coffee & Bar

Galerie Margarita Palunichka: Rośliny ozdobne - jadalne

Barometr, fot. Paweł Sowa. Barometr Coffee & Bar zaprasza: Margarita Palunichka: Rośliny ozdobne - jadalne
Margarita Palunichka: Rośliny ozdobne - jadalne
BiletyWstęp wolny
Barometr Coffee & Bar

Galeria PPP

Galerie Aga Siwczyk: Pareidolie

wystawa malarstwa
. Galeria PPP zaprasza: Aga Siwczyk: Pareidolie
Aga Siwczyk: Pareidolie

BiletyWstęp wolny
Galeria PPP

Galerie Urszula i Wacław Sobierajowie: Prezentacja Prezent...ów

Wystawa malarstwa.
Wacław Sobieraj: Nad morzem

Podróżujemy, zwiedzamy, zachwycamy się… i chcemy coś z tego zatrzymać. Dla wspomnień. Powszechnie są to zdjęcia.

Sobierajowie utrwalają te chwile w formie małych obrazków, z którymi trudno im się rozstawać, choć chętnie nabywają je miłośnicy sztuki jako prezenty.

Wystawa w Galerii Pierwszego Piętra ZPAP prezentuje małe formy bielskich artystów Urszuli Miącz Sobieraj i Wacława Sobieraja, wykonane w technice pastelu, akwareli oraz oleju.

 

Urszula i Wacław Sobierajowie: Prezentacja Prezent...ów
Urszuli Miącz Sobieraj: Siwcówka. Galeria PPP zaprasza: Urszula i Wacław Sobierajowie: Prezentacja Prezent...ów

BiletyWstęp wolny
Galeria PPP

Galerie Krzysztofa Dadaka: 10 lat smaltu

Krzysztofa Dadaka: 10 lat smaltu . Galeria PPP zaprasza: Krzysztofa Dadaka: 10 lat smaltu

Retrospektywna wystawa prac Krzysztofa Dadaka wykonanych w technice emalii.

Krzysztofa Dadaka: 10 lat smaltu

BiletyWstęp wolny
Galeria PPP

Galeria Tadeo-Art

Galerie Galeria Tadeo-Art

Galeria Tadeo-Art, fot. z archiwum galerii

W wybraną niedzielę każdego miesiąca Galeria Tadeo-Art organizuje dzień otwarty. Jest to szczególna okazja do odwiedzenia galerii. W dniu drzwi otwartych obowiązują specjalne, promocyjne ceny na zakup obrazów. 

Galeria Tadeo-Art
Galeria Tadeo-Art, fot. z archiwum galerii. Galeria Tadeo-Art zaprasza: Galeria Tadeo-Art
BiletyWstęp wolny
Galeria Tadeo-Art

Galeria Malarstwa i Rysunku Anny Magdziarz, Sfera II, 2 piętro

Galerie Ewa Kanik: Chwile

. Galeria Malarstwa i Rysunku Anny Magdziarz, Sfera II, 2 piętro zaprasza: Ewa Kanik: Chwile

Wernisaż wystawy malarstwa oraz kameralny koncert skrzypcowy i promocja płyty Joanny Marie odbędą się 18 maja o godz. 17.00.

 

 

Ewa Kanik: Chwile

BiletyWstęp wolny

Galeria Szyb Wilson

Galerie U sąsiadów: Art Naif Festiwal

. Galeria Szyb Wilson zaprasza: U sąsiadów: Art Naif Festiwal

Fundacja Eko-Art. Silesia oraz Galeria Szyb Wilson zapraszają na 12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej Art Naif Festiwal 7 czerwca - 23 sierpnia. Motwy przewodnik : Kolumbia. Wernisaż wystawy 7 czerwca o godz. 18.15 uświetni wieczór kolumbijski Magdalena y su combo.

U sąsiadów: Art Naif Festiwal

Biletywg cennika
Galeria Szyb Wilson

Iga Sylwestrzak

Galerie Iga Sylwestrzak: Kolekcja inspirowana architekturą secesyjną Bielska-Białej

Agata Buzek, fot. Karolina Grabowska

W pierwszym kwartale tego roku Iga Sylwestrzak zrealizowała projekt Kolekcja inspirowana architekturą secesyjną Bielska-Białej - w ramach stypendium miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki. Suknia zaprojektowana dzięki temu stypendium została wykorzystana w najnowszym teledysku Muńka Staszczyka Pola. W teledysku występuje w niej Agata Buzek.

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. Pola to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku.

fot: Karolina Grabowska

https://www.facebook.com/kgraba

 

https://www.youtube.com/watch?v=OuR1SxSNNOU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3DhFoeRJQEpcNw2oh7VcBrslNgBIHkZbvhwxKdeZNJeTRTnMXlYm7dDvo

 

Iga Sylwestrzak - projektantka kostiumów, odzieży oraz produktu. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2013 roku. W trakcie studiów tworzyła kostiumy do etiud studenckich Łódzkiej Filmówki miedzy innymi Outside Song, Pierwszy krok w chmurach oraz pracowała jako asystentka Zofii de Ines przy spektaklu Szatnia we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

Po studiach pracowała jako projektant odzieży dla marki mrgugu&missgo oraz Roy New Basic In Tradition. W 2011 roku kolekcja jej autorstwa inspirowana sztuką aborygenów znalazła się w finale konkursu Warsaw Fashion Street podczas Warsaw Fashion Weekend. W 2013 roku zdobyła II miejsce w konkursie Helena Modrzejewska Ikona Stylu organizowanym przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w kategorii inspiracje za projekt oraz wykonanie płaszcza. Nagrodzona praca była wystawiana w Wilanowie oraz Teatrze Starym w Krakowie.

W 2015 roku była asystentką Otwartej Pracowni Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projektuje kostiumy do spektakli oraz prowadzi warsztaty z zakresu projektowania ubiorów oraz wzornictwa. W 2016 roku podczas Łódź Design Festival Pościele Hop, których jest współautorką, zostały Laureatem Must Have w ramach plebiscytu na najlepsze wdrożenia polskich produktów.

W 2017 roku stworzyła kostiumy do spektaklu Szklana menażeria w reżyserii Filipa Gieldona w krakowskim Teatrze Bagatela. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zaprojektowała kostiumy do spektakli: Pustostan i Humanka (reż. Agata Puszcz) oraz Pomoc domowa.

W 2018 roku została laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2018 w dziedzinie sztuki wizualne oraz stworzyła kostiumy do spektakli: To tylko Twist, Szaleństwo nocy letniej, Singielka 2 oraz Ciało Bambina.

https://www.behance.net/igasylwest8339

 

https://www.facebook.com/igasylwestrzakcostumedesigner

instagram: pop-igi

Iga Sylwestrzak: Kolekcja inspirowana architekturą secesyjną Bielska-Białej
BiletyWstęp wolny

Fundacja 9sił

Galerie U sąsiadów: Mural Jeleśniański

. Fundacja 9sił zaprasza: U sąsiadów: Mural Jeleśniański

W weekend 14-16 czerwca w Jeleśni rozpoczną się prace przy pierwszym Muralu położonym na terenie gminy Jeleśnia, a drugim na Szlaku Beskidzkich Murali. To kolejny już projekt Fundacji 9sił, a przygotowania do niego trwały kilkanaście miesięcy.

Projekt ten zakłada powstanie największego muralu na Żywiecczyźnie, bo zostanie namalowany na ścianie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jeleśni, liczącej aż 106 m2! To wielkie malowidło będzie nawiązywało do tradycyjnej zabawki ludowej – czerwonego konia, czyli najbardziej charakterystycznego rękodzieła nieżyjącego już artysty Stanisława Lacha z Pewli Wielkiej.

- Dzieło będzie przedstawiało starą, tradycyjną zabawkę konia, prostego w swej formie, ale jednocześnie szlachetnego, oddającego rzeźbiarski, tradycyjny kunszt artysty ludowego, który w gminie Jeleśnia kultywowany był od pokoleń. Warto podkreślić, że mural to sztuka przeniesiona na ulicę i dostępna dla każdego – mówi Monika Wróbel, koordynatorka projektu i jedna z pomysłodawców powstania malowidła.

Mural wykona znany i ceniony artysta Maciej Kamer Szymonowicz tworzący jako Etnograff. Jednak co najważniejsze – w ramach projektu powstanie kilka murali! Fundacja 9sił zamierza walczyć z nadmierną ilością banerów reklamowych, które mogą być zastępowane przez kolorowe elementy sztuki ulicznej.

Projekt jest współfinansowany ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2018.

https://www.facebook.com/fundacja9sil

U sąsiadów: Mural Jeleśniański
miejsce: ściana Szkoły Podstawowej nr 1 w Jeleśni
BiletyWstęp wolny
Fundacja 9sił


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |