Muzyka - Pełna Kultura Bielsko-Biała

Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Orkiestra im. Telemanna

Orkiestra im. Telemanna, fot. Lucjusz Cykarski. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Orkiestra im. Telemanna

Cykl letnich koncertów odbywających się w wakacyjne soboty i niedziele na scenie w Parku Słowackiego i na Rynku zainauguruje Orkiestra im. Telemanna, która z koncertem Muzyczne podróże dookoła świata wystąpi 6 lipca o godz. 18.00 w Parku Słowackiego. Usłyszymy arie operetkowe, szlagiery musicalowe i muzykę filmową.

 

Lato z kulturą: Orkiestra im. Telemanna

miejsce: Park Słowackiego
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Eleni

Eleni, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Eleni

Znana i lubiana wokalistka pochodzenia greckiego – Eleni zaśpiewa na bielskim Rynku 7 lipca o godz. 18.00. Jej największe przeboje to piosenki – Miłość i wino, Po słonecznej stronie życia, A słońce sobie lśni czy Za wszystkie noce.

 

Lato z kulturą: Eleni

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Bielska Estrada

Bielska Estrada, fot. Lucjusz Cykarski. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Bielska Estrada

Estradową formę działa Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko pod nazwą Bielska-Estrada – zobaczymy 13 lipca o godz. 18.00 w Parku Słowackiego. To mocno stylizowany pod względem tańca, muzyki jak i kostiumów program, pokazujący nie tylko folklor polski, ale również innych krajów świata. Repertuar estradowy składa się z kilku bloków tematycznych - polskiego, węgierskiego, bawarskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, cygańskiego i country.

 

Lato z kulturą: Bielska Estrada

miejsce: Park Słowackiego
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Elena Łukawska - Cygańskie klimaty

Elena Łukawska, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Elena Łukawska - Cygańskie klimaty

14 lipca o godz. 18.00 na Rynku śpiewać będzie z zespołem Elena Łukawska - wokalistka, autorka tekstów, lektor, tancerka, pianistka i kompozytorka. Z wykształcenia jest prawnikiem, odbyła też szkolenie wojskowe. Barwna postać o wielu zainteresowaniach i upodobaniach. Miłośniczka podróży i dobrej książki.

 

Lato z kulturą: Elena Łukawska - Cygańskie klimaty

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Mariusz Kalaga

Mariusz Kalaga, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Mariusz Kalaga

Wokalista nurtu country i pop - Mariusz Kalaga wystąpi wraz z zespołem 20 lipca o godz. 18.00 w Parku Słowackiego. Artysta jest m.in. absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku fizyka z astronomią, występował z zespołami Johny Walker Band i Gang Marcela.

 

Lato z kulturą: Mariusz Kalaga

miejsce: Park Słowackiego
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Eleganza

Eleganza, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Eleganza

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza tworzą znakomici muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. 21 lipca o godz. 18.00 na Rynku zaprezentują muzykę salonową i parkową XIX-wiecznej Europy.

Lato z kulturą: Eleganza

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Grzegorz Poloczek

Grzegorz Poloczek, fot. materiały prasowe organizatora. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Grzegorz Poloczek

Z programem kabaretowo-estradowy 27 lipca o godz. 18.00 w Parku Słowackiego wystąpi kabareciarz i satyryk, filar Kabaretu Rak Grzegorz Poloczek.

 

 

Lato z kulturą: Grzegorz Poloczek

miejsce: Park Słowackiego
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

Muzyka Lato z kulturą: Zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej

. Bielskie Centrum Kultury zaprasza: Lato z kulturą: Zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej

28 lipca o godz. 17.00 na Rynku rozpocznie się koncert trzech zespołów zagranicznych 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, który w regionie odbywa się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia, www.tkb.pl

Lato z kulturą: Zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Bielskie Centrum Kultury

RudeBoy

Muzyka Insonika

. RudeBoy zaprasza: Insonika

Insonika to trzyosobowy zespół Stoner / Doom metalowy z Jönköping, Szwecja. Swoją przygodę rozpoczęli zimą 2017 roku - od tego czasu tworzyli swój ciężki dźwięk, łącząc ciężkość Doom z kołysaniem Stoner rocka. Z ciężkimi riffami, kremowymi zagrywkami na gitarze, basowym brzmieniem, które wstrząsa ziemią i perkusistą, który naprawdę wie, co robi, ich występy na żywo zapewniają niezapomniane wrażenia. Support: Infestation.

https://www.facebook.com/events/329288171055093/

 

Insonika

Bilety35, 30 zł
RudeBoy

Muzyka Envenomed

. RudeBoy zaprasza: Envenomed

Envenomed - metal z Melbourne. Wraz z wydaniem debiutanckiego Evil Unseen i szybko rosnącą rzeszą fanów, Envenomed wkroczyło na rynek prezentując masom swoją unikalną markę - tradycyjna ciężkość połączona z melodią i nowoczesnym akcentem

Jako support wystapi włoski zespół 124C41+.

Informacje o biletach już wkrótce na naszej stronie internetowej www.rudeboyclub.pl oraz na funpage na FB.

https://www.facebook.com/events/401791727092266/

 

Envenomed

Biletywg cenjnika
RudeBoy

Galeria Wzgórze

Muzyka Co Nam Szkodzi

Duet Karolina Brzeźny – śpiew i Bolko Zgierski – gitara zaprezentuje zarówno własne utwory, jak i covery.

Co Nam Szkodzi

Biletydo kapelusza
Galeria Wzgórze

Muzyka Ãtma Quartet

. Galeria Wzgórze zaprasza: Ãtma Quartet

Scena Kameralna Galerii Wzgórze zaprasza na pierwszy Koncert z cyklu Wielcy Mistrzowie. 17 lipca o godz. 19.00 wystąpi kwartet smyczkowy Ãtma Quartet w składzie Katarzyna Gluza - skrzypce, Paulina Marcisz - skrzypce, Karalina Orsik - Sauter – altówka i Dominika Szczypka – wiolonczela.

Ãtma Quartet

BiletyWstęp wolny
Galeria Wzgórze

Filia Książnicy Beskidzkiej na os. Karpackim

Muzyka Muzyka otwiera duszę

Koncert w wykonaniu Niny Kumorek.

Muzyka otwiera duszę

BiletyWstęp wolny
Filia Książnicy Beskidzkiej na os. Karpackim

Cafe Mucha

Muzyka Małgorzata Pomorska: pianino

Małgorzata Pomorska. Cafe Mucha zaprasza: Małgorzata Pomorska: pianino

W każdy czwartek i piątek recital pianistki.

Małgorzata Pomorska: pianino

BiletyWstęp wolny
Cafe Mucha

Sfera

Muzyka Letnia Scena Sfery: Roksana Węgiel

Roksana Węgiel, fot. materiały prasowe organizatora. Sfera zaprasza: Letnia Scena Sfery: Roksana Węgiel

5 lipca o godz. 19:30, po raz pierwszy na Letniej Scenie Sfery wystąpi Roksana Węgiel, 14-letnia wokalistka, która swój spektakularny debiut na polskim rynku muzycznym zawdzięcza wygranej w 16. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Nie bez znaczenia dla kariery młodej artystki było zwycięstwo w telewizyjnym talent show The Voice Kids. Podczas Letniej Sceny Sfery na pewno usłyszymy utwór Anyone I want to be, który na platformie YouTube osiągnął ponad 27 milionów odsłon! Młoda wokalistka ceniona jest przede wszystkim za wyjątkowo dojrzały wokal i ogromne umiejętności. Za swój debiut została nominowana w styczniu 2019 r. do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk.

 

Piątkowy wieczór będzie pełen lekkich, popowych melodii, które wprowadzą publiczność w doskonały nastrój.

 

- Na koncert Roksany Węgiel w szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi, które są największymi fanami artystki. Występ wokalistki rozpocznie cykl ośmiu wakacyjnych koncertów, które będą odbywać się na scenie Sfery w każdy piątek lata– mówi Monika Magner, dyrektor Galerii sfera.

 

Letnia Scena Sfery to muzyczny festiwal, który już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Od 2010 r. na scenie wystąpiło blisko stu artystów, a wśród nich m.in.: Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Maciej Maleńczuk, Elektryczne Gitary, czy Natalia Kukulska. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki, niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę, serwowaną w letnie, piątkowe wieczory.

 

Inicjatorem i sponsorem wydarzenia jest Galeria Sfera, największe centrum handlowe na Podbeskidziu. Poprzez realizację Letniej Sceny Sfery galeria podkreśla silny związek z miastem i jego mieszkańcami, oferując im nie tylko udane zakupy, ale także możliwość uczestnictwa w muzycznym wydarzeniu na najwyższym poziomie.

 

organizator festiwalu: Stowarzyszenie Sztuka Teatr w ramach projektu Sfera Konesera

dyrektor artystyczny: Jerzy Batycki

 

Letnia Scena Sfery: Roksana Węgiel

BiletyWstęp wolny
Sfera

Muzyka Letnia Scena Sfery: Balkansambel

Balkansambel, fot. materiały prasowe organizatora. Sfera zaprasza: Letnia Scena Sfery: Balkansambel

Pochodzą ze słowackiego miasteczka Žilina, studiowali w tamtejszym konserwatorium muzycznym i chociaż kształcili się pod kątem wykonawstwa muzyki klasycznej, to zdecydowali się na muzykę… bałkańską z domieszką jazzu, big bandu, improwizacji i słowackiego góralskiego zacięcia. Balkansambel od siedmiu lat stanowi jedno z ciekawszych zjawisk na słowackiej scenie muzycznej, a ich drugi album Šlamastika został właśnie doceniony przez międzynarodowe jury World Music Charts Europe.

organizator festiwalu: Stowarzyszenie Sztuka Teatr w ramach projektu Sfera Konesera

dyrektor artystyczny: Jerzy Batycki

główny sponsor: Galeria Sfera

 

Letnia Scena Sfery: Balkansambel

miejsce: plac Bolka i Lolka
BiletyWstęp wolny
Sfera

Muzyka Letnia Scena Sfery: Muniek i Przyjaciele - koncert odwołany

. Sfera zaprasza: Letnia Scena Sfery: Muniek i Przyjaciele - koncert odwołany

Muniek i Przyjaciele - to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Muńka Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – bass, gitara oraz Janek Jahlove Pęczak – gitara akustyczna. Podczas koncertów prezentuje utwory z solowych projektów Zygmunta Staszczyka jak również akustyczne wersje największych przebojów grupy T.Love.

 

organizator festiwalu: Stowarzyszenie Sztuka Teatr w ramach projektu Sfera Konesera

dyrektor artystyczny: Jerzy Batycki

główny sponsor: Galeria Sfera

 

 

Letnia Scena Sfery: Muniek i Przyjaciele - koncert odwołany

miejsce: plac Bolka i Lolka
BiletyWstęp wolny
Sfera

Muzyka Letnia Scena Sfery: Kozak System

Kozak System - określany jest przez ukraińskie media jako numer jeden z zespołów folk–rockowych na Ukrainie oraz ich najlepszy muzyczny towar eksportowy. Zespół tworzy charakterystyczny i niepowtarzalny "kozak rock", czyli miks takich stylów jak rock, ukraińska muzyka folkowa, reggae, ska. Początkiem roku zwróciliśmy się za pośrednictwem facebooka do obywateli Ukrainy przebywających w Bielsku-Białej z pytaniem: koncert jakiego ukraińskiego zespołu powinien odbyć się na Letniej Scenie Sfery 2019. Wśród najczęściej wymienianych znalazł się właśnie Kozak System.

organizator festiwalu: Stowarzyszenie Sztuka Teatr w ramach projektu Sfera Konesera

dyrektor artystyczny: Jerzy Batycki

główny sponsor: Galeria Sfera

 

Letnia Scena Sfery: Kozak System

miejsce: plac Bolka i Lolka
BiletyWstęp wolny
Sfera

Towarzystwo Muzyki Dawnej im. G.Ph. Telemanna

Muzyka 20. Dni Muzyki Kameralnej i Organowej Wakacje z muzą

. Towarzystwo Muzyki Dawnej im. G.Ph. Telemanna zaprasza: 20. Dni Muzyki Kameralnej i Organowej Wakacje z muzą

20. Dni Muzyki Kameralnej i Organowej Wakacje z muzą organizuje Towarzystwo Muzyki Dawnej im. G.Ph.Telemanna. Koncerty odbędą się:

14 lipca o godz.16.30 w katedrze św. Mikołaja

21 lipca o godz.16.30 w kościele św. Stanisława w Starym Bielsku

Szczegóły na afiszach i na www.facebook.com/zespol.telemanna/

 

20. Dni Muzyki Kameralnej i Organowej Wakacje z muzą

miejsce: katedra św. Mikołaja, kościół św. Stanisława
BiletyWstęp wolny

Bielska Piwnica Artystyczna im. Marii Koterbskiej

Muzyka Życie zdarza się tylko raz

Maria Koterbska, fot. Paweł Sowa. Bielska Piwnica Artystyczna im. Marii Koterbskiej zaprasza: Życie zdarza się tylko raz

Koncert na urodziny Marii Koterbskiej organizuje 14 lipca o godz. 18.00 w Metrum Jazz Club Bielska Piwnica Artystyczna im. Marii Koterbskiej. Usłyszymy piosenki z lat 50.i 60. Wystąpią artyści piwnicy oraz goście.

scen. i reż. Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk

oprac. muz. i akompaniament Paweł Fabrowicz

kostiumy - Victor de Baumont

Patronat - Fundacja Okularnicy im. A. Osieckiej, Fundacja FiK im. I. Kwiatkowskiej

bilety: 35 zł, rezerwacja miejsc - 534 621 499

 

 

 

Życie zdarza się tylko raz

miejsce: Metrum Jazz Club
Bilety35 zł

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

Muzyka Wędrowny Festiwal Kultury Ukraiński

. Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia zaprasza: Wędrowny Festiwal Kultury Ukraiński

Po raz pierwszy w Bielsku-Białej odbędzie się Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej wydarzenie szeroko prezentujące kulturę ukraińską. Piękne stroje, tańce i śpiewy wykonane przez profesjonalne zespoły z bogatym doświadczeniem, pozwolą zachwycić się i poznać różnorodność kraju naszych sąsiadów, ale i przecież sporej grupy nowych mieszkańców naszego miasta. 12 lipca w godz. 16.00- 19.30 na Rynku wystąpią: Galicia Folk Band ze Lwowa, Kozackie Zabawy z Kijowa, Zespół tańca Ukrainy - Drużba z Czernihowa i Inesa Bratuszczyk.

Galicia Folk Band - zespół wokalno-instrumentalny ze Lwowa. Zespół istnieje już 8 lat. Muzyka, która promieniuje słońcem. Ciepłe relacje wraz z wzajemnym zrozumieniem zjednoczonych, młodych muzyków z Lwowa, którzy założyli zespół muzyczny „Galicia”.

Młodzi ludzie wzbudzili głębokie wrażenie swoją kreatywnością nie tylko na Ukrainie, a także za granicą przedstawiając ludowe utwory ukraińskie. Ze względu na nowoczesne aranżacje, łączenie folkowych piosenek z ciekawymi rytmami, jak również odchylenia od klasycznej harmonii, „Galicia” zaciekawia słuchaczy z różnych grup wiekowych: od najmłodszych do starszych.

link do strony: www.galiciaband.com/index.php

 

Kozackie Zabawy to szczególny zespół z Kijowa. Podczas ich koncertów, widz jest nie tylko odbiorcą, ale także bezpośrednim uczestnikiem wydarzenia, które odbywa się na scenie. A na tej scenie zamierzchła przeszłość nierozerwalnie splata się ze współczesnością. Wieczne wartości podlegają interpretacji i są przekazywane z perspektywy człowieka żyjącego w trzecim tysiącleciu.

Repertuar zespołu stanowią najlepsze ukraińskie pieśni ludowe - przewodnim motywem są pieśni o kozakach i kozaczyźnie. Ale też współczesne kompozycje, utwory klasyczne, arie i ukraińskie romanse. A wszystko to podane z humorem, czasami wręcz autoironią, żartem.

Na jednym ze światowych festiwali w Bradford w Wielkiej Brytanii, zespół "Kozackie Zabawy" przez kilka dni współpracował z grupą Black Sabbath i został uznany za jeden z lepszych zespołów festiwalu.

Kozackie Zabawy często koncertują – zarówno w Ukrainie, jak i poza jej granicami. Oklaskiwali ich widzowie w Polsce, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemczech, Węgrzech, Korei Południowej, Chinach, Ekwadorze, Wenezueli, Kolumbii, Ekwadorze, Peru - i wielu innych krajach świata.

link do strony: kz.prosvita.org.pl

 

Zespół tańca Ukrainy - Drużba z Czernihowa

Istnieje ponad 40 lat. Koncertował w całej Europie oraz w krajach Ameryki Łacińskiej. W repertuarze tańce ukraińskie, mołdawskie, rosyjskie, polskie.

link do strony: https://druzba.ucoz.ua/

 

Inesa Bratuszczyk , Kijów- gwiazda ukraińskiej estrady. Aktualnie skupia się na prowadzeniu działalności pedagogicznej w zakresie przygotowywania adeptów muzyki. Często koncertuje dla żołnierzy ukraińskich w Donbasie. Przyjeżdża wraz z zespołem Drużba.

https://www.youtube.com/watch?v=kD8g3D2NjJE

 

XXIV Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej - edycja 2019

 

org. Towarzystwo Przyjaciół Podbeskidzia i Bielska-Białej, Bielskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Prosvita

 

Wędrowny Festiwal Kultury Ukraiński

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA

Muzyka Moriah Woods

Moriah Woods, fot. materiały prasowe organizatora. Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA zaprasza: Moriah Woods

Moriah Woods - amerykańska wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów, songwriterka. Jej kompozycje utrzymane są w stylistyce amerykańskiej muzyki folkowej lat 20. XX wieku wystąpi 4 lipca o godz. 19.00.

Moriah Woods

Bilety25, 20 zł
Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA

Muzyka Muzyka na placu: The Love nad Beauty Seekers

Muzyka na placu: The Love nad Beauty Seekers, grafika ze strony: https://www.facebook.com/events/2333935586821149/

18 lipca o godz. 19.00 wystąpi polskie trio założone w Kopenhadze w 2013 r. w składzie: Jędrzej Łagodziński – saksofon, Franciszek Pospieszalski – kontrabas i Szymon Gąsiorek - perkusja. Zespół eksploruje dźwiękowe możliwości trio saksofon-kontrabas-perkusja, próbując odnaleźć i wyrazić piękno i miłość oraz kwestionując ich definicje. Pop, free jazz, rock, disco i improv spotykają w ich muzyce wspólny mianownik w świeżej formie.

 

koncert na placu przy Galerii Bielskiej BWA (od ul. Mickiewicza), w razie niepogody w Aquarium

 

Muzyka na placu: The Love nad Beauty Seekers
The Love nad Beauty Seekers, fot. materiały prasowe organizatora. Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA zaprasza: Muzyka na placu: The Love nad Beauty Seekers

miejsce: na placu przy Galerii Bielskiej BWA
BiletyWstęp wolny
Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA

Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny PPM

Muzyka 8. Podbeskidzki Przegląd Muzyczny

White Deer, fot. ze strony https://www.facebook.com/events/641081849703487/. Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny PPM zaprasza: 8. Podbeskidzki Przegląd Muzyczny

Półfinałowe koncerty w piątki o godz. 20.30 na bielskim Rynku:

 

Pociąg Rock'n'Roll – 5 lipca

 

sPolish Radio – 12 lipca

 

White Deer – 19 lipca

 

Psyklon – 26 lipca

 

Koszau – 2 sierpnia

 

Rift – 9 sierpnia.

 

 

8. Podbeskidzki Przegląd Muzyczny

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny PPM

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Muzyka U sąsiadów: Kaludi Kaludov i uczestnicy kursu mistrzowskiego

. Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza: U sąsiadów: Kaludi Kaludov i uczestnicy kursu mistrzowskiego

Koncert 11 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

Kaludi Kaludov to światowej klasy artysta, obdarzony szczególnie wyjątkowym głosem. Od lat współpracuje z Muzeum Zamkowym w Pszczynie, m.in. przy projekcie Kursy Mistrzowskie, w trakcie których artysta dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami śpiewu. Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu wybitnego tenora oraz młodych artystów.

 

Rezerwacja biletów odbędzie się od wtorku, 2 lipca 2019 r., od godz. 17.00, poprzez system rezerwacji: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37

 

 

U sąsiadów: Kaludi Kaludov i uczestnicy kursu mistrzowskiego
Bilety50 zł
Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Metrum Jazz Club

Muzyka Jam Session w Metrum

grafika ze strony : https://www.facebook.com/events/453648222100724/. Metrum Jazz Club zaprasza: Jam Session w Metrum

W każdy wtorek o godz. 20.00.

 

Jam Session w Metrum

BiletyWstęp wolny
Metrum Jazz Club

Muzyka Paweł Kamiński Quartet

Paweł Kamiński Quartet, fot. materiały prasowe Metrum. Metrum Jazz Club zaprasza: Paweł Kamiński Quartet

Paweł Kamiński Quartet - zespół składający się z laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, założony w 2015 r. z inicjatywy saksofonisty Pawła Kamińskiego, gra 12 lipca o godz. 20.00. Na repertuar grupy składają się kompozycje autorskie oraz znane standardy jazzowe w nowych, ciekawych opracowaniach. W grze zespołu słychać wpływy różnorodnych nurtów muzyki jazzowej od hardbopu, poprzez fusion aż do współczesnej odsłony muzyki improwizowanej prezentowanej przez takie grupy jak James Farm, Kneebody, czy Bob Reynolds Quartet. W rezultacie wyraźnie słyszalną, spójną charakterystykę prezentowanych kompozycji trudno zakwalifikować do określonego gatunku muzyki. Jedynym słusznym określeniem stylistyki zespołu

pozostaje więc szeroko rozumiane pojęcie muzyki improwizowanej.

Wystąpi w składzie: Paweł Kamiński – saksofon, Adam Jarzmik – fortepian, Jędrzej Łaciak – gitara basowa i Michał Dziewiński – perkusja.

 

Nagrody:

- III miejsce w konkursie 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016.

- Nagroda MKiDN za występ finałowy podczas konkursu 18-tej edycji Bielskiej Zadymki Jazzowej

 

 

Paweł Kamiński Quartet

Bilety30, 25 zł
Metrum Jazz Club

Muzyka Dariusz Fijak Trio

Dariusz Fijak Trio, fot. materiały prasowe Metrum. Metrum Jazz Club zaprasza: Dariusz Fijak Trio

19 lipca o godz. 20.00 wystąpi formacja w składzie pianista Dariusz Fijak, gitarzysta basowy Marcin Grzybek oraz perkusista Seweryn Piętka, powołana do życia jesienią 2018 r. Trio pracuje obecnie nad dwoma albumami: pierwszy będzie składał się z kompozycji lidera, oscylujących wokół melodyjnego, nowoczesnego jazzu, natomiast drugi projekt to ukłonem w stronę Fryderyka Chopina, gdyż to jego kompozycje zostaną wywrócone o 180 stopni i zaaranżowane na mały skład, jakim właśnie jest trio. Koncert będzie zapowiedzią obu albumów, będzie można usłyszeć miniatury zarówno z pierwszego, jak i drugiego projektu.

Dariusz Fijak Trio

Bilety25, 20 zł
Metrum Jazz Club

Muzyka Akustyczne Historie

Akustyczne Historie, fot. materiały prasowe . Metrum Jazz Club zaprasza: Akustyczne Historie

Zespół w składzie wokalista i gitarzysta Jacek Sokołowski, gitarzysta basowy Edward Ryrych i perkusista Rafał Kwaśniak - wystąpi 26 lipca o godz. 20.00. Ich muzyka to szeroko rozumiana elektro-akustyczna piosenka autorska, obejmująca swym zasięgiem elementy poezji śpiewanej, folku, rocka i jazzu.

W naturalny sposób tworzą muzykę wolną od ograniczających barier stylistycznych. Mimo iż nie jest to zespół improwizujący, to podczas koncertów dialog pomiędzy instrumentami traktowany jest jako ważna część przekazu muzycznego.

Zespół istnieje od 2007 r., wydał płytę Świt oraz nagrał drugą Projekt Stachura, która ukaże się niebawem. O ile pierwsza płyta jest całkowicie autorska, to w Projekcie Stachura zespół sięgnął do poezji Stachury, skomponował do wybranych wierszy muzykę i przedstawia je w kompletnie nowym świetle, które może być sporym zaskoczeniem dla osób znających wiersze poety z innych wykonań.

 

Akustyczne Historie

Bilety25, 20 zł
Metrum Jazz Club

Villa Rubinstein

Muzyka U sąsiadów: Chanson Paris

Teatr Vis A Vis w Villi Rubinstein prezentuje Nastrojowy recital najpiękniejszych piosenek Edith Piaf.
. Villa Rubinstein zaprasza: U sąsiadów: Chanson Paris

W wyjątkowym programie Chanson Paris - najpiękniejsze piosenki Edith Piaf, francuskie szlagiery oraz przeboje Ewy Demarczyk, a także wiersze Jacquesa Preverta i Haliny Poświatowskiej zaśpiewa Marta Baszyńska-Wilk – aktorka scen muzycznych i wokalistka. Jej recital dyplomowy La vie en rose, którego premiera odbyła się w kultowej krakowskiej Piwnicy pod Baranami zgromadził rzesze wielbicieli piosenek Edith Piaf oraz talentu Marty. W swoim dorobku, artystka ma liczne występy entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność, podczas których wzrusza i bawi… Jej repertuar obejmuje przede wszystkim utwory takich legendarnych gwiazd jak Edith Piaf i Ewa Demarczyk.

Długi pobyt Marty we Francji i wieloletnia fascynacja piosenką francuską zaowocowała niezwykłą umiejętnością przenoszenia publiczności w niepowtarzalny klimat paryskich kawiarni i kabaretów.

W programie Chanson Paris usłyszycie państwo największe szlagiery Edith Piaf, takie jak: Padam, padam czy La foule oraz wiersze Jaquesa Preverta przywołujące wyjątkową atmosferę Paryża.

Nie zabraknie także odrobiny klimatu krakowskiego Kazimierza oraz kilku niespodzianek, nie tylko wokalnych…

Wisienką na torcie będzie kultowa piosenka Ewy Demarczyk Tomaszów.

 

Inscenizacja: Bartłomiej Piotrowski - założyciel Teatru VIS a VIS, reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

 

Teatr Vis A Vis to klasyczny café-theatre w stylu retro nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej. Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie - w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr Vis A Vis to kieszonkowe Variété...
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne - także w formie kameralnych widowisk plenerowych...
Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski - impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

informacje & rezerwacje: 601 773 333

U sąsiadów: Chanson Paris

Biletywg cennika
Villa Rubinstein

Shakespeare's Grill & Pub

Muzyka Skøv / Moira / zawody

. Shakespeare's Grill & Pub zaprasza: Skøv / Moira / zawody

Skøv - Black Punk, mimo, że powstali pod koniec 2017 r. we Wrocławiu to jedna piąta składu pochodzi z Bielska-Białej. Ich muzykę wyróżniają punkowe riffy i blackmetalowe wokale. To połączenie tworzy ciekawą mieszankę mało eksploatowanego w naszym kraju nurtu. Teksty są komentarzem do stanu dzisiejszego społeczeństwa. Zwracają uwagę jak ludzkość marnuje swój czas przez przywiązanie do wartości, które są internetową iluzją.

W skład zespołu wchodzi pięć osób, ale pewnie mało kogo to obchodzi. Zeszły rok to 40 koncertów, debiutancki album, dwa wybite zęby i backflip ze sceny. Lepiej zróbcie kilka przysiadów i rozciąganie jeśli chcecie zobaczyć ich z bliska.

Moira - Black HC z Bielska-Białej, ich muzyka to mroczny hardcore, z niebanalnym przekazem i mocnym damskim wokalem.

zawody - Garage/Post-hardcore z Krakowa i Bielska-Białej. Sometimes antifascist, always antisocial. Muzyka z pogranicza wszystkiego, od czego bolą uszy. Zapewnią niezapomniane przeżycia estetyczne.

org. Elson Mandela, niezależna agencja koncertowa

 

Skøv / Moira / zawody

Bilety10 zł
Shakespeare's Grill & Pub

Polish Aventure Anna Kowalczyk

Muzyka RAP ATTACK FESTIVAL

. Polish Aventure Anna Kowalczyk zaprasza: RAP ATTACK FESTIVAL

5 i 6 lipca na lotnisku w Aleksandrowicach wystąpią najlepsi artyści reprezentujący rap w Polsce – młode wilki szturmem zdobywające listy przebojów, bijący rekordy oglądalności w Internecie oraz ,wyjadacze, mający kilkanaście lat doświadczenia na polskiej scenie hiphopowej.

Udział zapowiedzieli: Bedoes, Białas, Malik Montana, KaeN, Smolasty, Tymek, Sokół, Żabson, Szpaku, Włodi, Solar, White 2115. Prowadzący: Sonar & DJ Ure, support: Sezione Pazzi / Alien X Bubas

karnet dwudniowy 120 i 99 zł, bilet jednodniowy 80 i 69 zł, kontakt 602744886, bilety do kupienia na stronie www.rapattack.pl

 

RAP ATTACK FESTIVAL
miejsce: lotnisko w Aleksandrowicach
Bilety120 i 99 oraz 80 i 69 zł

Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB

Muzyka Od Jana do Iwana

. Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB zaprasza: Od Jana do Iwana

3. polsko-ukraińska Noc Świętojańska odbędzie się 13 lipca w godz. 18.00-21.30 na Rynku, będzie można spróbować jednej z potraw kuchni ukraińskiej, nauczyć się ludowego tańca, zobaczyć, posłuchać i poznać ukraińskich wykonawców mieszkających w Bielsku-Białej. Dzieci i dorośli wezmą udział w zabawach i konkursach z nagrodami, na koniec Teatr Ognia Tesserakt pokaże spektakl fireshow w konwencji świętojańskiej.

Kolejna edycja świętowania w międzynarodowej atmosferze. Po raz trzeci wokół pomysłodawczyń tej imprezy, czyli pań: Grażyny Staniszewskiej i Ulijany Worobec zorganizowali się mieszkańcy Bielska-Białej i okolic, aby integrować się i bawić.

- My z panią Grażyną Staniszewską, organizując polsko-ukrainskie wydarzenie, szukamy w dwóch kulturach to, co nas łączy. W od Jana do Iwana łączą nas wianki, taniec z gaikiem, śpiewy. Oczywiście każda kultura ma swoją rodzynkę. Dla tego mamy okazje poznać się nawzajem. - mówi pomysłodawczyni Ulijana Worobec.

Org. Inicjatywa Українці в Бєльську \ Ukraincy w Bielsku, Ośrodek Integracji Obcokrajowców MyBB, Inicjatywa Obywatelska Witaj

 

Od Jana do Iwana

miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB

Kolorowy Tabor

Muzyka muzykaZbliska: Zespół Fizyka Cyrulika

Zespół Fizyka Cyrulika, fot. DK im. W. Kubisz. Kolorowy Tabor zaprasza: muzykaZbliska: Zespół Fizyka Cyrulika

Zespół Fizyka Cyrulika - jego debiutancką płytę Bilet do słońca polecał m.in. Marek Niedźwiecki. Kraina łagodności z najwyższej półki.

 

Nowa kameralna scena muzyczna w Kolorowym Taborze – muzykaZbliska, czyli muzyczne czwartki bez dystansu między muzykami a słuchaczami. Jak w nazwie cyklu: scena i widownia zjednoczona w spójną przestrzeń, którą rządzi muzyka. Po każdym koncercie jam session. Wstęp za zaproszeniami, zaproszenia według listy, zapisy na listę osobiście w Kolorowym Taborze, telefonicznie 508 208 949 lub mailem: info@bspn.pl

muzykaZbliska: Zespół Fizyka Cyrulika

Biletyzaproszenia
Kolorowy Tabor

Muzyka muzykaZbliska: Angel Duo. Bracia Aniołowie

Angel Duo, for. Romek Anusiewicz. Kolorowy Tabor zaprasza: muzykaZbliska: Angel Duo. Bracia Aniołowie

Gitarowy dynamit uczniowie bielskiej szkoły muzycznej od kilku lat brawurowo wygrywają konkurs za konkursem, kosząc nagrody również na międzynarodowych festiwalach.

Nowa kameralna scena muzyczna w Kolorowym Taborze – muzykaZbliska, czyli muzyczne czwartki bez dystansu między muzykami a słuchaczami. Jak w nazwie cyklu: scena i widownia zjednoczona w spójną przestrzeń, którą rządzi muzyka. Po każdym koncercie jam session. Wstęp za zaproszeniami, zaproszenia według listy, zapisy na listę osobiście w Kolorowym Taborze, telefonicznie 508 208 949 lub mailem: info@bspn.pl.

muzykaZbliska: Angel Duo. Bracia Aniołowie

Biletyzaproszenia
Kolorowy Tabor

Muzyka muzykaZbliska: BB & Bass

BB & Bass, fot. DK im. W. Kubisz. Kolorowy Tabor zaprasza: muzykaZbliska: BB & Bass

Dwóch weteranów znowu razem: multiinstrumentalista Eugeniusz Kubat i profesor anglista Bogusław Bierwiaczonek wprawią w drgania struny, nie tylko głosowe.

Nowa kameralna scena muzyczna w Kolorowym Taborze – muzykaZbliska, czyli muzyczne czwartki bez dystansu między muzykami a słuchaczami. Jak w nazwie cyklu: scena i widownia zjednoczona w spójną przestrzeń, którą rządzi muzyka. Po każdym koncercie jam session. Wstęp za zaproszeniami, zaproszenia według listy, zapisy na listę osobiście w Kolorowym Taborze, telefonicznie 508 208 949 lub mailem: info@bspn.pl.

muzykaZbliska: BB & Bass

Biletyzaproszenie
Kolorowy Tabor

90'festival

Muzyka 90'festival 2019 - wracamy do domu!

. 90'festival zaprasza: 90'festival 2019 - wracamy do domu!

6. edycja 90’festival powraca do Bielska-Białej – miejsca, w którym w 2014 r. rozpoczęła się historia festiwalu muzyki lat 90. 20 lipca na Stadionie Miejskim wystąpią m.in. Dr. Alban, Fun Factory, Masterboy&Beatrix Delgado, Brooklyn Bounce, Captain Jack oraz Nana. Dzięki nim na płycie stadionu zabrzmią takie hity, jak: Are you Ready, Celebration, It’s my Life, Lonely i inne, które dominowały w dyskotekach i rozgłośniach radiowych lat 90.. O muzyczną oprawę festiwalu zadba także polski duet I&I oraz jedyny polski rezydent imprezy, związany z wydarzeniem od 2015 roku - Dj Marco. Będzie to pierwsza impreza muzyczna na bielskim stadionie. Początek zabawy o godz. 14.00.

bilety 500 (VIP), 200, 180, 120, 100 i 69 zł do kupienia online na stronie https://90festival.pl/bielsko-biala/

org www.90festival.pl, bilety@90festival.pl

 

90'festival 2019 - wracamy do domu!
 

miejsce: Stadion Miejski
Bilety500 (VIP), 200, 180, 120, 100 i 69 zł

Światowa Loża Smakowania Beskidzkiej Kwaśnicy

Muzyka 16. Festiwal Smakowania Kwaśnicy 2019

Kuchnia łączy kraje obyczaje i narody.
. Światowa Loża Smakowania Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza: 16. Festiwal Smakowania Kwaśnicy 2019

16. Światowy Festiwal Kwaśnicy odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Bielsku-Białej na Stoku Narciarskim Dębowiec. Festiwal Kwaśnicy organizowany był początkowo w Żywcu, jednak jego rozmach, popularność oraz marka sprawiły, że przeniósł się do Bielska-Białej. Wystąpią Bad Boys Blue, 40-lecie Dżemu, laureatka Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel, Pokahontaz,Piotr Rubik z zespołem, dj Marco, Kolina Violin Live, zespół Vipodance, zespół Ćma z Bielska-Białej, grupa Voda z Krakowa, HIP-HOP Litwa MC oraz Patryk DDP, uczniowie Bielskiego Studia Piosenki, Zespół 4 Generacje z Małgorzatą Stasiaczek i Teatr Ognia. Poza koncertami mnóstwo atrakcji - konkursy, zawody, pokazy tańca, teatr ognia, wystawa muzeum Fiata, występy zespołów debiutanckich itp., a przede wspólne trzydniowe gotowanie kwaśnicy podsumowane wspólnym niedzielnym obiadem. Finalista 6. MasterChefa Damian Sobek będzie prowadził konkurs kulinarny. W zawodach kulinarnych przygotowanych przez Karczmę Rogata wezmą udział grupy Teatr Sutanny, Zespół TSP, MeloRadio i wójtowie z okolic Bielska-Białej oraz 6 zespołów. Będzie działał Park Rozrywki Smokoland. Każdego dnia impreza do 24.00,10 i 11 sierpnia atrakcje już od godz. 11.00, w niedzielę festiwal zostanie zakończony pokazem sztucznych ogni .

bilety na stronie www.kwasnica.pl oraz w kasach w dniu imprezy

www.facebook.com/FestiwalSmakowaniaKwasnicy

 

16. Festiwal Smakowania Kwaśnicy 2019

miejsce: stok Dębowca
Biletywg cennika


Do góry


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |