RozmaitościRozmaitości

Rozmaitości Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego


Cmentarz Wojska Polskiego, fot. Paweł Sowa. Wojskowa Komenda Uzupełnień zaprasza: Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego przypada 15 sierpnia i upamiętnia rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, kiedy to wojska polskie powstrzymały natarcie wojsk bolszewickich na Europę. Przez niektórych historyków bitwa warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych potyczek w historii świata, ponieważ zastopowała najazd bolszewików w głąb Europy. Bez wątpienia to jedno z największych zwycięstw w historii wojska polskiego. W 1992 roku Sejm formalnie wprowadził do kalendarza Święto Wojska Polskiego.

W tym roku główne uroczystości garnizonowe odbędą się 15 sierpnia na cmentarzu wojskowym. Początek obchodów Święta Wojska Polskiego zaplanowano na godzinę 9.00. Uroczystości rozpoczną się od odegrania Mazurka Dąbrowskiego oraz przemówienia dowódcy garnizonu, następnie planowany jest apel pamięci oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem. Na koniec uroczystości zostanie odśpiewana Pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

W uroczystości udział wezmą 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy, Wojskowa Komenda Uzupełnień Bielsko-Biała przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz weterani, a także przedstawiciele władz lokalnych i służb mundurowych oraz przyjaciele wojska.

 

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego
miejsce: Cmentarz Wojska Polskiego
BiletyWstęp wolny
Wojskowa Komenda Uzupełnień
ul. Piastowska 14, 43-300 Bielsko-Białe
120 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |