RozmaitościRozmaitości

Rozmaitości 3. akcja Rower pomaga z Galerią Sfera


Podejmij sportowe wyzwanie i pomóż dzieciom w spełnieniu marzeń o własnym rowerze! Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza do włączenia się w 3. edycję charytatywnej akcji Rower pomaga z Galerią Sfera, w której każdy może pomóc dzieciom z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych, a jednocześnie zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Sportowe wyzwanie startuje już 1 sierpnia.
. Arka Fundacja Ekologiczna zaprasza: 3. akcja Rower pomaga z Galerią Sfera

Rower Pomaga z Galerią Sfera to wspólne wyzwanie Galerii Sfera i Fundacji Ekologicznej Arka, które łączy tematykę ekologiczną i społeczną. Partnerem akcji są marki Martes Sport Premium oraz Kross, które współfinansują nowe i bogato wyposażone rowery dla dzieci. W tym roku otrzymają rowery Kross BLACK EDITION 1 M (https://bit.ly/2JTn1Tk), które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na górskich oraz leśnych ścieżkach.

Akcja Rower pomaga z Galerią Sfera to świetna inicjatywa dla wszystkich sportowców, którzy przy okazji treningu mogą pomóc dzieciom. Zadanie jest bardzo proste – przed każdą wycieczką rowerową należy włączyć aplikację Endomondo Rower pomaga z Galerią Sfera, która zliczy przejechane kilometry.

 

Dołącz do akcji pod tym linkiem

https://www.endomondo.com/challenges/40954930

 

- Bielszczanie oraz mieszkańcy regionu bardzo chętnie angażują się w naszą akcję. Wyzwanie Galerii Sfera startuje 1 sierpnia. Przez cały miesiąc rowerzyści będą mogli przemierzać kilometry i jednocześnie spełniać dziecięce marzenia o własnym rowerze. Finał akcji odbędzie się 31 sierpnia w Galerii Sfera. Wtedy właśnie, dzięki współpracy ze sportowymi partnerami: Martes Sport Premium i Kross, przekażemy rowery dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii Sfera – Jest to także wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w grach, zabawach, warsztatach i innych rowerowych atrakcjach, przygotowanych przez Galerię Sfera.

 

W zeszłym roku w akcji Rower pomaga z Galerią Sfera rowerzyści przejechali ponad pół miliona kilometrów! Dzięki ich zaangażowaniu Sfera przekazała dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych aż dziesięć rowerów.

 

Rower Pomaga w całym kraju. Tradycyjnie w akcji organizatorzy łączą tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

- Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 50 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 61 wymarzonych rowerów, a w sumie przez 5 lat 221. W akcji kilometry wpisało nam ponad 70 tysięcy uczestników. To niesamowite, że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już piaty rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno-społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 2 tysiące rowerzystów na całym świecie - podsumowuje Wojciech Owczarz.

 

3. akcja Rower pomaga z Galerią Sfera
miejsce: Sfera
BiletyWstęp wolny
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504,
72 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |