MuzykaMuzyka

Muzyka Od Jana do Iwana


. Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB zaprasza: Od Jana do Iwana

3. polsko-ukraińska Noc Świętojańska odbędzie się 13 lipca w godz. 18.00-21.30 na Rynku, będzie można spróbować jednej z potraw kuchni ukraińskiej, nauczyć się ludowego tańca, zobaczyć, posłuchać i poznać ukraińskich wykonawców mieszkających w Bielsku-Białej. Dzieci i dorośli wezmą udział w zabawach i konkursach z nagrodami, na koniec Teatr Ognia Tesserakt pokaże spektakl fireshow w konwencji świętojańskiej.

Kolejna edycja świętowania w międzynarodowej atmosferze. Po raz trzeci wokół pomysłodawczyń tej imprezy, czyli pań: Grażyny Staniszewskiej i Ulijany Worobec zorganizowali się mieszkańcy Bielska-Białej i okolic, aby integrować się i bawić.

- My z panią Grażyną Staniszewską, organizując polsko-ukrainskie wydarzenie, szukamy w dwóch kulturach to, co nas łączy. W od Jana do Iwana łączą nas wianki, taniec z gaikiem, śpiewy. Oczywiście każda kultura ma swoją rodzynkę. Dla tego mamy okazje poznać się nawzajem. - mówi pomysłodawczyni Ulijana Worobec.

Org. Inicjatywa Українці в Бєльську \ Ukraincy w Bielsku, Ośrodek Integracji Obcokrajowców MyBB, Inicjatywa Obywatelska Witaj

 

Od Jana do Iwana
miejsce: Rynek
BiletyWstęp wolny
Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB
ul. Krasińskiego 5A/10, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 412 446,
247 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |