GalerieGalerie

Galerie Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim


Krzysztof Czyżewski, Żegaryszki, fotografia . Galeria Bielska BWA zaprasza: Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim

Wernisaż, spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim, które prowadzić będzie Jacek Bożek z Klubu Gaja: 12 czerwca, godz. 18.00.

Wystawa Krzysztof Czyżewski: Żegaryszki prezentuje fotografie przyrody polsko-litewskiego pogranicza wykonane przez Krzysztofa Czyżewskiego, autora książki pod tym samym tytułem, nawiązującej do starojapońskiej tradycji haiga, która zestraja haiku, czyli możliwie najkrótszy wiersz, z obrazem. Książka zawiera 78 krótkich form poetyckich, z którymi korespondują zdjęcia przyrody pomiędzy wioskami Żegary, Krasnogruda i Dusznica. Swoje haiku autor nazwał żegaryszki.

Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, poeta i eseista, redaktor i tłumacz, autor książek. Współtwórca i lider Fundacji Pogranicze, Ośrodka Pogranicze – sztuk, kultur, narodów w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Wystawę przygotował Wiesław Szumiński.

Wystawa znajduje się w programie Festiwalu Ekodzieło 2019, organizowanego przez Klub Gaja w dniach 12–18 czerwca.

 

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim
miejsce: Klubokawiarnia Aquarium
BiletyWstęp wolny
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel./faks 338125861, 338124119, e-mail: info@galeriabielska.pl, www.galeriabielska.pl galeria czynna codziennie w godz. od 10.00 do 18.00w lipcu i sierpniu na wystawy w BWA wstęp wolny
66 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |