MuzykaMuzyka

Muzyka Sabina Meck Sextet


Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej. W 2015 roku, wraz z założonym przez siebie zespołem SoundMeck, zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną - Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku, otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w kategorii temat jazzowy, za utwór A part of me.

Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany Love is Here (For-Tune), za który otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa.

W kwietniu 2017 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się album Eruption, prowadzonego przez wokalistkę, zespołu SoundMeck. Na płycie znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje Sabiny.

Najnowszy projekt wokalistki zawiera autorskie kompozycje do własnych tekstów w języku polskim. Nagranie albumu odbędzie się w sierpniu 2019.

Sabina Meck Sextet tworzą: Sabina Meck- śpiew, kompozycje, Michał Jakubczak – fortepian, Piotr Narajowski – kontrabas, Łukasz Kokoszko – gitara, Przemysław Chmiel – saksofony, Szymon Madej - perkusja.

Sabina Meck Sextet
Bilety30 i 25 zł
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22,Bielsko-Biała
tel. 338221065 i 603373590,
sprzedaż biletów. www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
16 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |