MuzykaMuzyka

Muzyka U sąsiadów: Shalom


Teatr Vis A Vis w Villi Rubinstein prezentuje nastrojowy wieczór muzyki żydowskiej
. Villa Rubinstein zaprasza: U sąsiadów: Shalom

Niezwykłe pieśni i piosenki żydowskie śpiewa Iwona Karcz z towarzyszeniem multiinstrumentalnego akompaniamentu.

 

Shalom to niezwykły koncert z pieśniami i piosenkami żydowskimi w językach: jidysz oraz polskim.

Utwory śpiewane zarówno nostalgiczne, jak i wesołe, dawne i współczesne przeplatają się z anegdotami i poetyckimi komentarzami przybliżającymi treść śpiewanych piosenek.

Koncert jest muzyczno-wokalną podróżą w zapomniane zaułki żydowskich dzielnic....

Zabrzmią zarówno utwory liryczne, jak i przede wszystkim mało znane, ale za to bardzo popularne przed wojną utwory wesołe i pełne radości – śpiewane w żydowskich teatrach i kabaretach.

Iwona Karcz- wokalistka w zespołach: KlezzJezz, Swada oraz Żmij. Pasjonatka pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata, szczególnie są jej bliskie pieśni żydowskie oraz romskie.

Wraz z zespołami brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach folkowych: Tű Fokán Művészeti Fesztivál- Węgry, Folkowisko- Festiwal Kultury Pogranicza, Olandia Etno Festiwal 2016- Finał konkursu o Złoty Wiatrak.

Występują:

Iwona Karcz - śpiew

Jakub Palacz - akompaniament

 

Teatr Vis A Vis to klasyczny café-theatre w stylu retronawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.

Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie - w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.

Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété...

Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne - także w formie kameralnych widowisk plenerowych...

Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski - impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

Niesamowity koncert, wspaniałe drinki, miła obsługa, idealna atmosfera...

U sąsiadów: Shalom
Biletywg cennika
Villa Rubinstein
al. Ks. Bursche 46,Wisła
26 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |