MuzykaMuzyka

Muzyka U sąsiadów: Chanson Paris


Teatr Vis A Vis w Villi Rubinstein prezentuje Nastrojowy recital najpiękniejszych piosenek Edith Piaf.
. Villa Rubinstein zaprasza: U sąsiadów: Chanson Paris

W wyjątkowym programie Chanson Paris - najpiękniejsze piosenki Edith Piaf, francuskie szlagiery oraz przeboje Ewy Demarczyk, a także wiersze Jacquesa Preverta i Haliny Poświatowskiej zaśpiewa Marta Baszyńska-Wilk – aktorka scen muzycznych i wokalistka. Jej recital dyplomowy La vie en rose, którego premiera odbyła się w kultowej krakowskiej Piwnicy pod Baranami zgromadził rzesze wielbicieli piosenek Edith Piaf oraz talentu Marty. W swoim dorobku, artystka ma liczne występy entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność, podczas których wzrusza i bawi… Jej repertuar obejmuje przede wszystkim utwory takich legendarnych gwiazd jak Edith Piaf i Ewa Demarczyk.

Długi pobyt Marty we Francji i wieloletnia fascynacja piosenką francuską zaowocowała niezwykłą umiejętnością przenoszenia publiczności w niepowtarzalny klimat paryskich kawiarni i kabaretów.

W programie Chanson Paris usłyszycie państwo największe szlagiery Edith Piaf, takie jak: Padam, padam czy La foule oraz wiersze Jaquesa Preverta przywołujące wyjątkową atmosferę Paryża.

Nie zabraknie także odrobiny klimatu krakowskiego Kazimierza oraz kilku niespodzianek, nie tylko wokalnych…

Wisienką na torcie będzie kultowa piosenka Ewy Demarczyk Tomaszów.

 

Inscenizacja: Bartłomiej Piotrowski - założyciel Teatru VIS a VIS, reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

 

Teatr Vis A Vis to klasyczny café-theatre w stylu retro nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej. Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie - w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr Vis A Vis to kieszonkowe Variété...
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne - także w formie kameralnych widowisk plenerowych...
Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski - impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

informacje & rezerwacje: 601 773 333

U sąsiadów: Chanson Paris
Biletywg cennika
Villa Rubinstein
al. Ks. Bursche 46,Wisła
65 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |