MuzykaMuzyka

Muzyka Apostolis Anthimos Paralell World


. Metrum Jazz Club zaprasza: Apostolis Anthimos Paralell World

Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.
We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem.
Miniatures to tytuł czwartej autorskiej płyty Apo, a zarazem absolutnie premierowy materiał, w którym ten niezwykły muliti-instrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt ‘Theatro’, ‘Back to the North’, ‘Days we can’t forget’ i w końcu ‘Miniatures’. Nie brakuje także nowych kompozycji.
Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.
Apostolis Anthimos Parallel Worlds to nowy projekt w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów.
Skład: Apostolis Anthimos- perkusja, gitara, Piotr Matusik – instrumenty klawiszowe, Olaf Węgier – saksofon, Robert Szewczuga -  gitara basowa

Apostolis Anthimos Paralell World
Bilety70, 50, 40 zł
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22,Bielsko-Biała
tel. 338221065 i 603373590,
sprzedaż biletów. www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
7 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |