RozmaitościRozmaitości

Rozmaitości Grzegorz Gawlik: Majowie i wulkany od Panamy do Meksyku


Grzegorz Gawlik

W ramach cyklu spotkań z niezwykłymi ludźmi Dom Kultury w Wapienicy serdecznie zaprasza 14 grudnia o godz. 17.30 na spotkanie z podróżnikiem-alpinistą Grzegorzem Gawlikiem. Tematem spotkania będzie Ameryka Środkowa - Majowie i wulkany od Panamy do Meksyku.  Wstęp wolny!

Grzegorz Gawlik - podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf. Odwiedził 79 państw na 6 kontynentach. Zdobył ponad 60 szczytów 4-, 5-, 6-, i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim w Kordylierach, w Tanzanii i na Borneo. Zdobył 57 wulkany, w tym 40 aktywne oraz 105 miejsc wulkanicznych (np. pola geotermalne i lawowe) w ramach projektu 100 wulkanów, który jest jedynym takim projektem na świecie! Grzegorz Gawlik realizuje ten projekt od 2006 r.  Eksploruje ponadto pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony oraz jaskinie. Jako dziennikarz i podróżnik współpracował dotychczas m.in. z telewizją TVN i TVP. INFO, portalami: Interia.pl, Onet.pl, Interia 360.pl, prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza.
Autor książki sensacyjno-przygodowej pt: Kamień Zagłady oraz licznych reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów. Laureat nagród dziennikarskich oraz plebiscytu Absolwent z Pasją 2014, zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej.     

Laureat nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17-tych Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015 r.), członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Samodzielnie  organizuje wszystkie swoje wyprawy, obecnie organizator wypraw komercyjnych.

 

Grzegorz Gawlik: Majowie i wulkany od Panamy do Meksyku
Nikaragua Concepcion Volcano
Cudowne jezioro kraterowe. Dom Kultury w Wapienicy zaprasza: Grzegorz Gawlik: Majowie i wulkany od Panamy do Meksyku
BiletyWstęp wolny
Dom Kultury w Wapienicy
ul. Cieszyńska 398, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338184148,
56 pkt. powrót do listy


| Strona wydrukowana z serwisu http://www.pelnakultura.info |