GalerieGalerie

Galerie 8. FotoArtFestival


. Fundacja Centrum Fotografii zaprasza: 8. FotoArtFestival

Bielsko-Biała, 11-27 października 2019

CENTRUM FAF

- biuro festiwalowe, biuro prasowe, meeting point

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11

11 - 27 października, pn. - ndz., godz. 10.00. - 18.00.

WYDARZENIA FAF

11 października 2019 (piątek)

TRAMPOLINA FAF (płatne, zapisy)

- przegląd portfolio dla fotografujących

GALERIA GALICJA, ul. 11 Listopada 14; godz. 10.00. - 12.30.

KONFERENCJA PRASOWA (wstęp wolny)

- spotkanie artystów z dziennikarzami

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16; godz. 13.00. - 14.30.

PANEL DYSKUSYJNY (wstęp wolny)

- Misja fotografii“ - dyskusja z udziałem artystów i widzów

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16; godz. 14.30. - 16.00.

WERNISAŻ WYSTAW (wstęp wolny)

- Dawne Atelier fotograficzne Bielska-Białej“

- Bielski fotograf, który zadziwił świat - Jan Drozd vel Hans Drost (1902-1960)“

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16; godz. 16.00.

CEREMONIA OTWARCIA FESTIWALU (zaproszenia)

- prezentacja artystów, koncert, bankiet

TEATR POLSKI, ul. 1 Maja 1; godz. 19.00.

WYDARZENIA FAF

21-22 września 2019

WARSZTATY FAF (płatne, zapisy)

- Self Publishing, czyli zrób sobie książkę fotograficzną!

MDK WŁÓKNIARZY, ul.1 Maja 12; godz.; godz. 10.00. - 19.00.

WYDARZENIA FAF

28-29 września 2019

WARSZTATY FAF (płatne, zapisy)

- Self Publishing, czyli zrób sobie książkę fotograficzną!

KUBISZÓWKA“, ul.Słowackiego 17a; godz.; godz. 10.00. - 19.00.

WYDARZENIA FAF

10 października 2019 (czwartek)

WYSTAWA TOWARZYSZĄCA / WERNISAŻ (wstęp wolny)

- Maja Herzog, Deja Vu, fotografia uliczna“, spotkanie z artystką

GALERIA OFF FRAME, ul. Krakowska 41, Kraków, godz. 19.00.

WYDARZENIA FAF

12 października 2019 (sobota)

MARATON AUTORSKI (wstęp biletowany - karnety i bilety FAF)

- spotkania z artystami, pokazy, filmy, dyskusje

AULA Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, ul.Modrzewskiego 12

(program spotkań może ulec zmianie)

12 października (sobota) - (wstęp biletowany)

9.30. - 9.45. - rozpoczęcie Maratonu

9.45. - 10.00. - I tura DIAS SHOW (5 filmów, ogłoszenie wyników FotoOpen)

10.00. - 10.45. - Clemens Ascher (Austria)

10.55. - 11.40. - Vincent Descotils (Francja)

11.50. - 12.35. - Julia Fullerton-Batten (Niemcy) + film 15 min

12.45. - 13.30. - Stephanie Gengotii (Włochy)

13.40. - 14.25. - Michael Hanke (Czechy)

14.30. - 15.30. - przerwa

15.30. - 15.45. - II tura DIAS SHOW (5 filmów)

15.55. - 16.40. - Zuzana Laptikova / Festival Off Bratislava (Słowacja)

16.50. - 17.35. - Thomas Licek (Austria)

17.45. - 18.30. - Mariska Karto (Surinam) + film

18.40. - 19.25. - Katrina Kepule (Łotwa)

19.35. - 21.00. - FAF FILMOWY: Mia McCorrnic i reżyserka Kelly Mena (USA) / filmy:

Cristina Mittermeier i Brooke Shaden

WARSZTATY FAF (płatne, zapisy)

- Espen Rasmussen (Norwegia) - Fotografia dokumentu

GALERIA GALICJA, ul. 11 Listopada 14; godz.; godz. 10.00. - 19.00.

WARSZTATY FAF (płatne, zapisy)

- Vee Speers (Australia) - Fotografia portertowa w studio

GALERIA GALICJA, ul. 11 Listopada 14; godz.; godz. 10.00. - 19.00.

KLUB FAF / KONCERT (wstęp biletowany)

Dániel Varga Eastern European Quartet (Węgry / Polska)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 19.00.

WYDARZENIA FAF

13 października 2019 (niedziela)

MARATON AUTORSKI (wstęp biletowany - karnety i bilety FAF)

- spotkania z artystami, pokazy, filmy, dyskusje

AULA Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, ul.Modrzewskiego 12

(program spotkań może ulec zmianie)

13 października (niedziela)

9.45. - 10.00. - III tura DIAS SHOW (5 filmów)

10.00. - 10.45. - Juul Kraijer (Holandia) + film 15 min

10.55. - 11.40. - Roberto Muffoletto (USA) - wykład Thinking about Photography“

11.50. - 12.35. - Espen Rasmussen (Norwegia)

12.45. - 13.30. - Gulnara Samoilova (USA)

13.40. - 14.25. - Vee Speers (Australia) + film

14.25. - 15.15. - przerwa

15.15. - 15.30. - IV tura DIAS SHOW (5 filmów)

15.30. - 16.15. - Vassilis Tangoulis (Grecja)

16.25. - 17.10. - Danielle Van Zadelhoff (Holandia)

17.20. - 18.05. - Michał Solarski (Polska / Wielka Brytania)

18.15. - 19.00. - Piotr Cybulski / Manufactured Robots (Polska) - Blind Touch, czyli aparat

fotograficzny dla niewidomych“ + film

19.10. - 20.00. - FINAŁ DIAS SHOW (5 filmów, ogłoszenie wyników Dias Show,

zakończenie Maratonu)

WARSZTATY FAF (płatne, zapisy)

- Stephanie Gengotti (Włochy) - Fotografia dla magazynów

GALERIA GALICJA, ul. 11 Listopada 14; godz.; godz. 10.00. - 19.00

WYDARZENIA FAF

14 października 2019 (poniedziałek)

KLUB FAF / WARSZTATY (płatne, zapisy)

- Roberto Muffoletto (USA) - Sztuka patrzenia“

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

15 października 2019 (wtorek)

KLUB FAF / FAF FILMOWY (wstęp wolny)

- Film Czarna skrzynka“ (dokument), reż. Krzysztof Kowalski

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

FAF FILMOWY (wstęp biletowany)

- Film Agaist Gravity - Ustrzelić mafię“, reż. Kim Longinotto

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 19.00.

WYDARZENIA FAF

16 października 2019 (środa)

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Elena Subach (Ukraina) - spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

17 października 2019 (czwartek)

OPROWADZENIE KURATORSKIE (wstęp wolny)

- Piotr Koenig - wystawa Dawne Atelier fotograficzne Bielska-Białej“

MUZEUM HISTORYCZNE, ul.Wzgórze 16, godz. 17.00.

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Katarzyna Zolich i Katarzyna Ewa Legendź / Paper Beats Rock - spotkanie z artystkami

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

18 października 2019 (piątek)

WARSZTATY FAF (płatne, zapisy)

- Bartosz Stróżyński - Fotografia podwodna

GALERIA WZGÓRZE, ul. Wzgórze 4; godz. 10.00. - 14.00. (teoria w galerii, praktyka na

basenie)

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Bartosz Stróżyński (podróżnik i fotografik) - Podróże przy kawie“

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

19 października 2019 (sobota)

KLUB FAF / FAF DLA DZIECIAKÓW (wstęp wolny)

- Baju bajki, czyli czytanie dzieciom. Czyta Artur Strąg (fotograf)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 12.30.

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- AKADEMIA NIKONA (Beata Łyżwa-Sokół: Przegląd Portfolio - konsultacje fotograficzne)

KUBISZÓWKA“, ul.Słowackiego 17a; godz.; godz. 10.00. - 12.00.

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- AKADEMIA NIKONA (Łukasz Sokół: Portret formalny - teoria i praktyka)

KUBISZÓWKA“, ul.Słowackiego 17a; godz. 12.15.-15.15.

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- AKADEMIA NIKONA (Grzegorz Płaczek: Social Media dla fotografów)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz.

16.30.-18.30.

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- AKADEMIA NIKONA (Michał Leja: Inteligencja wizualna - jak patrzeć na zdjęcia, żeby

widzieć więcej)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul.1 Maja 11; godz.

19.00.-20.00.

WYDARZENIA FAF

20 października 2019 (niedziela)

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Alina Fedorenko (Niemcy) - spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul.1 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

21 października 2019 (poniedziałek)

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Dawid Stube (Polska) - spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

22 października 2019 (wtorek)

KLUB FAF / FAF FILMOWY (wstęp wolny)

- Filmy dokumentalne o polskich fotografach Szeroki kadr“

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

KLUB FAF / FAF FILMOWY (wstęp biletowany)

- Film Agaist Gravity“ - Harry Gruyaert. Fotograf., reż: Gerrit Messiaen

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 19.00.

WYDARZENIA FAF

23 października 2019 (środa)

WYKŁAD (wstęp wolny)

- Grzegorz Madej - Bielski fotograf, który zadziwił świat - Jan Drozd vel. Hans Drost

(1902-1960)“

MUZEUM HISTORYCZNE, ul.Wzgórze 16; godz. 17.00.

WYDARZENIA FAF

24 października 2019 (czwartek)

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- OLYMPUS (Warsztaty portretowe)

DK WŁÓKNIARZY“, ul.1 Maja 12; godz. 11.00.-18.00.

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Karolina Wojtas (Polska) - spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

25 października 2019 (piątek)

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- OLYMPUS (Foto Spacer)

GALERIA BIELSKA BWA, ul.3 Maja 11; godz. 17.30.

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- EPSON, EIZO, CMC, PERMAJET (Kolekcjonerski druk i oprawa)

KUBISZÓWKA“, ul.Słowackiego 17a; godz. 16.00.-20.00.

KLUB FAF (wstęp biletowany)

KONCERT JAZZOWY - YOY

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYDARZENIA FAF

26 października 2019 (sobota)

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

- EPSON, EIZO, WACOM, PERMAJET (Zarządzanie kolorem)

KUBISZÓWKA“, ul.Słowackiego 17a; godz. 10.00.-14.00.

KLUB FAF / FAF DLA DZIECIAKÓW (wstęp wolny)

- Baju bajki, czyli czytanie dzieciom. Czyta Artur Strąg (fotograf)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 12.30.

FAF FILMOWY (wstęp wolny)

- Panteon“ - reż. Magda Bartkiewicz i Grzegorz Klatka

GALERIA BIELSKA BWA, ul. Mickiewicza (na tyłach Galerii); godz. 18.00.

KLUB FAF (wstęp wolny)

- Magda Bartkiewicz i Grzegorz Klatka - spotkanie z fotografami

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 19.00.

WYDARZENIA FAF

27 października 2019 (niedziela)

FAF DLA DZIECIAKÓW (wstęp wolny)

- KIDS’S PHOTO CHALLENGE

WYSTAWA WOJTAS, ul. Mostowa 5; godz. 10.00.

DIAS SHOW (wstęp wolny)

- multimedialne prezentacje konkursowe

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11; godz. 18.00.

WYSTAWY FAF

11 - 27 października 2019, pn. - ndz., godz. 10.00. - 18.00.

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11

- Centrum Festiwalowe

- Biuro Prasowe

- Meeting Point

WYSTAWY GŁÓWNE (bilety lub karnety FAF)

WYSTAWY TOWARZYSZĄCE (WT - wstęp wolny)

Miejsca wystawowe podane są w kolejności wygodnego zwiedzania.

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11

Vincent Descotils (Francja) - Strażnicy“

Vee Speers (Australia) - Dystopia“

Adam Urbán (Węgry) - Aszód 2018“

Tamás Urbán (Węgry) - Aszód 1974

Agnieszka Prusak (Polska) - Polscy aktorzy“ / Polish Actors“ (WT)

(20 foto x 30 cm) - w ramach

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM / GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11

Dawid Stube (Polska) - Zespół kociego krzyku“ (WT)

DOM KULTURY IM. W. KUBISZ, ul. Słowackiego 17a

Maria Švarbova (Słowacja) - Fotografia osobista“

Tish Murtha (Wielka Brytania) - Bezrobocie wśród młodzieży 1981“

FotoOpen (WT grupowa)

GALERIA RYNEK 7, ul. Rynek 7

Stephanie Gengotii (Włochy) - Miłość w cyrku“

SZKOŁA MUZYCZNA, ul. Wyspiańskiego 5A

FotoOpen (WT grupowa)

GALERIA PPP, ul. Rynek 27

Juul Kraijer (Holandia) - Chimery“

GALERIA ToTu, ul. 11 Listopada 24

Mariska Karto (Surinam) - Podróżujący w czasie

GALERIA WZGÓRZE, ul. Wzgórze 4

FotoOpen (WT grupowa)

STARA FABRYKA, Plac Żwirki i Wigury 8

Espen Rasmussen (Norwegia) - Pas Rdzy“

Michał Solarski (Polska) - Kurorty za żelazną kurtyną

Danielle Van Zadelhoff (Holandia) - Soul Spirits“

Julia Fullerton-Batten (Niemcy) - “Stara dobra Tamiza

Daniel Kusak (Polska) - Planeta [nie] Niebieska

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY, ul. 1 Maja 8

Michael Hanke (Czechy) - Fotografia“

GALERIA FOTOGRAFII B&B, ul. 1 Maja 12

Clemens Ascher (Austria) - Pranie mózgów na okrągło

MDK WŁÓKNIARZY, ul. 1 Maja 12

Elena Subach (Ukraina) - Babcie u bram nieba“ (WT)

GALERIA SFERA KONESERA, SFERA I, ul. Mostowa 5 (I piętro - wejście od parkingu)

Twarze ZAiKS-u“ - grupowa (WT)

GALERIA SFERA II, ul. Mostowa 5 (II piętro) - ok. 260 foto

Alina Fedorenko (Ukraina / Niemcy) - Do ostatniego“ (WT)

Katrina Kepule (Łotwa) - Siedź cicho“

Vassillis Tangoulis (Grecja) - Jasność i nie-Jasność

Fotografia uliczna w wykonaniu kobiet (USA) - grupowa

Andrzej Kiełbowicz (Kanada) - Polska przed 1989“

GALERIA SFERA II, ul. Mostowa 5 (II piętro)

Karolina Wojtas (Polska) - Przebogata fauna tutejszej okolicy“ (WT)

GALERIA SFERA II, ul. Mostowa 5 (korytarz II piętro)

FotoOpen (WT grupowa)

GALERIA SFERA II, ul. Mostowa 5 (korytarz I piętro)

FotoOpen (WT grupowa)

GALERIA GALICJA, ul. 11 Listopada 14

FotoOpen (WT grupowa)

GALERIA, ul. 11 Listopada 24

Daro Sulakauri (Gruzja) - Podzielony dom“

GALERIA, ul. 11 Listopada 26

Bartosz Stróżyński - Trzy sztuki w Antarktyce“ (WT)

MUZEUM HISTORYCZNE (ZAMEK), ul. Wzgórze 16

Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej“

Jan Drozd vel Hans Drost - fotograf, który zadziwił świat“

GALERIA OFF FRAME, ul. Krakowska 41, Kraków

Maja Herzog (Polska) - Deja Vu, fotografia uliczna“ (WT)

 

8. FotoArtFestival
miejsce: bielskie galerie
Biletywg cennika
Fundacja Centrum Fotografii
Batorego 5, 43-300 Bielsko-Biała
171 pkt. powrót do listy

Kalendarium

Październik 2019

Kontakt

Pełna Kultura
pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała
tel. 334971748
fax 334971716
email

Wersja mobilna

Aplikacja dla urządzeń
z systemem Android
opracowana przez Grupę 2Geeks

 

Galerie

Serwis internetowy Pełna Kultura używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji Zamknij